Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 10.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема vupros za avtomatika  
Автор126 5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 11:27



imam slednia problem s avtomatika mi pri prevkliu4vane zapo4na da se izforsirva mejdu predavkite neznaia na kakvo se dulji tova no 2 sum go durpal po okolo 12-15 kilometra zaradi svu6il benzin tova moje li da e skapalo kutiata ili triabva da i smenia masloto samo i dali tova 6te pomogne a ako ne niakoi ima li predstava kolko 6te struva remonta



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: 126 5OO sel]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 13:49



Това може да ти е от налягането на маслото, по късно затваря касета или бандаж. Ако ми споделиш каква точно е колата мога да ти помогна още, но ти трябват манометри и молко познания по автомобила



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
Автор126 5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 14:18



ami kolata e mercedes 126 500 sel i zapo4na da pravi tova ot skoro 6te se opravi li ako i smenia masloto.4uval sum 4e purite stradat ot avtomatik no sega kato mi se slu4i i sum meko kazano ot4aian i ne znaia kakvo da pravia 6te sum mnogo blagodaren ako mi pomogne6 .zavur6il sum mehanoto i sum dolu gore naiasno s kolite zatova moga da opitam ako me naputstva6



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
Автор126 5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 14:19



mejdu drugoto zabravih da ti kaja pravi go na vsi4ki predavki i mai se uveli4ava



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: 126 5OO sel]  
Автор126 5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 15:42



sega pak ia probvah i go pravi samo ot 2na 3ima prosto leko zabaviane i dvigatelia se forsiraa ot 3 na 2 go niama stava prosto mignoveno



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: 126 5OO sel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано04.04.05 17:19



Ами непрятна работа е това, но неизбежно идва в един момент. Ако не се размотаваш, можеш да минеш сравнително тънко, само със смяна на фрикционните дискове, които по принцип не са много скъпи. Само майстор не знам къде ще намериш. Ако продължиш да караш така, ще трябва да правиш пълен основен ремонт, със смяна на всички дискове и бандажи, а това е доста дебело.
Все едно, на обикновен съединител, да минеш само със смяна на феродовият диск, вместо със смяна на целият съединител и то няколко пъти.
Иначе от дърпането на такива разтояния нищо и няма на трансмисията. Това е Мерцедес, автоматика има втора помпа, която се върти от кардана и е точно за в случаи на дърпане, палене с бутане и тнт.

Само Дизел


Тема Абе братле, тва го забелязах тази зима...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано04.04.05 18:24



...на един пасат 98-а година, дизел...и при него ли е такъв проблема...ма много се форсирваше...направо си мисля че ще излетя...а пък новичък уж...



Тема Re: Абе братле, тва го забелязах тази зима...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано04.04.05 18:48



Ако се изфорсирва между предавките, без да дърпа, обикновено това е проблема.
Но както казва колегата по-горе, понякога може да е и проблем с налягането на маслото и/или контрола на трансмисията.

Само Дизел


Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
Автор126 5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 20:58



ami pravi go samo ot 2 na 3 a obratno niama problemi no kak da razbera dali e ot naliagane na maslo ili drugo i kolko dolu gore 6te struva remonta ako e za frikcioni ina4e vednuj kato zacepi i niama problemi



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: 126 5OO sel]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 21:18



Колега виж сега пътечката от 2 на трета е една а от 3 на втора е друга с по голямо фи канали в хидравличния модул /мозъка/. Сега не разбрах разбираш ли от гаечни ключове за да продължим и евентуално да решим проблема. Що се кадае до дисковете колегата е прав но това е краен вариант преди него има и други показатели. От София ли си да те пратя да си погвориш с един чичко и така, ако не искаш чрез клуба да се помъчим



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
Автор126 5OO SEL (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 21:56



Не съм от София, от Шумен съм. За какви ключове става на въпрос. И според това е най-вероятно тъй като слес като веднъж включи няма никакъв проблем. Кажи как може да разберем от какво е, тъй като тука никой не разбира от такива кутий. Ще се оправили от смяна на масло и филтър, понеже не знам от кога не са сменяни. Аз съм минал 10 000 км. с нея и не съм го сменял.



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: 126 5OO SEL]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 08:01



Проблема с мен ти е в модулаторното налягане. Трябва да се регулира. Има вероятност в каналите на хидравличния модул да е заседнал боклук и да забавя движението на маслото а то от своя страна да включва по късно касета и бандаж на кутията. Не ти препоръчвам да сменяш сега маслото и филтъра.
1.Свали внимателно капачето 75
2.Издърпай леко 74 толкова за да можеш да го въртиш, но не да го извадиш.
3.Навий 74 за да увеличиш налягането. ЗАПОМНИ ТЪЙ КАТО НЯМАШ МАНОМЕТЪР БРОЙ КОЛКО ПЪТИ СИ ГО НАВИЛ ЗА ДА ГО ВЪРНЕШ СЛЕД КАТО СЕ ОПРАВИ /ИЗТЛАСКА БОКЛУКА/ ТОГАВА ЩЕ ТИ СТАНЕ МНОГО ТВЪРДО ВКЛЮЧВАНЕТО и трябва да го върнеш. Започни с един оборот.
В момента в който започне да ти включва твърдо с тласък се предполага, че боклука е изтласкан.
Ако след това ти включва твърдо започваш обратно и проба докато ти харесва включването. Обяснявам ти така защото нямаш манометри.
Ето снимката





Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
Автор Mercedes driver (Хубав човек)
Публикувано05.04.05 09:20



Моите поздравления, Данко !!!!!!!
Е така се дава акъл и се върши работа!!!!!

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано05.04.05 10:48



Освен това, прегледай вакуумбокса (72), трябва да е сух, без омаслявания.
И по-полека с въртенето на (74). Обикновено части от оборота (едно-две зъбчета) дават ефект.

Само Дизел


Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
Автор126 5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 12:34



o6te sega 6te otida i 6te probvam dago naviia i da vidia 6te se opravi li



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: 126 5OO sel]  
Автор126 5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 19:21



danko goliamo mersi 4ovek imam da 4erpia zavurtiah go s dva oborota i polovina i se opravi i vliu4va super nali ne mu pre4i ako go ostavia taka i ne go pipam pove4e



Тема Re: Абе братле, тва го забелязах тази зима...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано07.04.05 19:27



Хабер си нямам от автоматици, обаче дупе давам да видя как се пали автоматик на бутане!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Абе братле, тва го забелязах тази зима...нови [re: Ascona83]  
Автор Mercedes driver (Хубав човек)
Публикувано08.04.05 09:26



Леко с анадолските мераци, щото има чалъм за такова палене

Освен това се говори и за диверсия в тази част на света - били сложили стружки във вазелина

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: 126 5OO sel]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 13:45



Ако ти харесва как включва го остави. Така се регулира колко бързо да се пренася налягането на маслото до съответната касета или бандаж в автоматичната кутия. Помни че е възможно и да е запушено вътре нещо и в определен момент да се отпиши и да почне да ти включва с удар. Тогава правиш обратната операция и си готов.
Безаварийно каране.



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 14:07



И аз имам един въпрос ако позволиш. Не съм специалист по автоматичните кутии, но доколкото виждам от картинката на EPC, тази регулираща игла (или нещо подобно, извинявам се за невежеството си) променя работното налягане от маслената помпа, което се подава към касетите. Но виждам, че има някаква вакуумна кутия – от там ли се получава информацията за натоварването на двигателя респ. при кавви обороти да се осъществява превключването?. Също ме интересува има ли начин да се регулират и моментите на това превключване (ако да речем при равни условия кутията е започнала да превключва по-рано или по-късно от нормалното). Става въпрос за кутия без електроника, с чисто хидравлично управление на W123 230.



Тема Re: Абе братле, тва го забелязах тази зима...нови [re: Mercedes driver]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано08.04.05 18:13



Колега изразих се образно за дупето бе, не си го давам даже да запали някой мерцедес бе двигтел и да тръгне на задна
Просто ми е много любопитно как точно става тоя номер с бутането на автоматика, чисто научно любопитство ме тресе

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Mиpo]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 21:44



Възможно е. Искаш примерно дълги или къси скорости или дълга първа, къса втора и т.н
Това ли имаш в предвид.
Що се касае до невежеството ти трябва да знаеш че не трябва да си банкер за да управляваш парите на банката.
По въпроса за иглата там има вакул и с навиването отвиването променяш с каква скорост маслото от помпата ще стигне до касетата.
А електронните кутий са още по лесни от тези които коментираме.



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 10:18



Именно - да се удължават или скъсяват отделните предавки.



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Mиpo]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 18:15



Иска време и лишаване от колата ти. Принципа е следния:
1.Сваля се хидравличния модул.
2.Примерно искаш трета да ти е много дълга, отваря се страничния клапан на хидравличния модул, който разрешава включването на директна.
3.Мери се силата на прижината, която е вътре в клапана.
4.Прави се пружина с по голяма сила от 10%, защото така или иначе ще ти исключи регулатора на оборотите ако имаш такъв, иначе ще си гръмнеш мотора.
5.Сглобява се всички обратно и си готов.

Не забравяй че за да свалиш някой клапан трябва да отвориш/разделиш хидравличния модул на две, а вътре има много дребни джаджи.

Другия вариант е да търсиш определен хидравличен модул с характеристиките които те интересуват.



Тема Re: Абе братле, тва го забелязах тази зима...нови [re: Ascona83]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано11.04.05 12:13



Ами няма нищо сложно, просто Мерцедес си е Мерцедес. Само те (доколкото знам) са се сетили да сложат една втора хидравлична помпа за създаване на налягане в автоматика, която помпа се намира в задния край на трансмисията и се задвижва от кардана и работи само при изгасен двигател. При бутане или дърпане, тази помпа създава достатъчно налягане за превключване на скоростите, завъртане на двигателя и тнт.

Само Дизел


Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
Автор zlatadama (W215-M137)
Публикувано12.04.05 01:37



ЦАР СИ С ЕПЦто и ВИСа !!!!

ЖИВОТА Е САМО ЕДНА РАЗХОДКА ОКОЛО ГРОБА


Тема Re: Абе братле, тва го забелязах тази зима...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Двиraтeлиcт ()
Публикувано12.04.05 22:20



Палене с бутане е доста силно казано. Необходима е скорост поне 20-30 км/ч за да е достатъчно налягането. Да не говорим, че производителя препоръчва при загрята кутия 50 км/ч за 1 минута.



Тема Re: vupros za avtomatikaнови [re: Дaнko]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 00:19



imam sledniq problem, na directna kolata ne iska da trugne. kogato sloja purva trugva no mnogo bavno vsqka6 boksuvat suedinitelite i kato prevkliu4a na sledva6ta predavka leko poleko uskorqva, na zadna kolata vurvi vse edno nqma nikakvi problemi. kakvi sa veroqtnite povredi ?
blagodarq predvaritelno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.