Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 01.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Armotesior na remuka.нови  
АвторlPSOS (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 12:39



Predi dve-tri sedmitsi smenqh remuk, obtegach, rolka i armatesiorche. Ot kakto gi smenih se poqvi edno jujene pri trugvane na okolo 700 RPM. Vsichko hubavo drazneshe me, no go prejivqh. Dokato onq den suvsem izpusna armoesiorcheto(shuma i vibratsiite v plankata pri sprql dvigatel stanaha nevyzmojni), hodih do serviza i mi go smeniha s novo bez pari, no pak sushtoto jujene si ostana. Pri suvsem leko podavane na gas se vijda kak vibrira plankata i armotesiorcheto. Taka li e pri vas? Neznam mai tezi armotesiorcheta ne sa chitavi. Markata im e VAICO made in germani okolo 45lv. Mislite li che pak shte izpusme sled sedmitsa - dve. Kak da resha problema s jujeneto okonchatelno?! Tseliq problem idva ot tozi planka narechena obtegach i tozi proklet armotesior.



Тема Re: Armotesior na remuka.нови [re: lPSOS]  
Авторkyuss (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 13:38



Нямаше ли Stabilus,Boge,Sachs...
Виж си стария,сигурно е МБ Nr.1032000114 равно на 0953DP по Стабилус . Не се занимавай с продуктите на такива спретнати набързо фирми,произвейдащи почти всичко на половин цена и със съответното половин качество (как звучи само
).Колата ти не го заслужава.



Тема Re: Armotesior na remuka.нови [re: lPSOS]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано27.02.05 20:09



Абе, малко тъпо предположение, ама...да не са ти надянали ремъка грешно? Много е трудно, но ако си достатъчно як и тъп, става, пробвано е
Тогава обтягането на ремъка е извънредно голямо и всичко ужасно шуми и квичи. Ако се кара така, ремъкът за няколко дена е за боклука, но по-лошото е, че и обтегача се поврежда сериозно. Може и останалите неща задвижвани от ремъка да се повредят.

Само Дизел


Тема Re: Armotesior na remuka.нови [re: lPSOS]  
АвторMANlAK MB (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 20:17



ima edin lager v samata konzola na obtega4a ne na rolkata a v konzolata..nego smeni li go?



Тема Re: Armotesior na remuka.нови [re: lPSOS]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 20:31



От амортисьорчето ти е жуженето. Както каза колегата тръгни от оригиналния ти номер за твоята кола и тогава търси някоя читава марка. Има амортисьорчета издържащи различни натоварвания мери се в нютони. Най вероятно в тоя сервиз не са им дали други амортисьорчета. Мога да ти помогна с оригинален номер по номера на мотора /НЕ ШАСИТА/ пълния номер.



Тема Re: Armotesior na remuka.нови [re: lPSOS]  
АвторlPSOS (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 00:29



Da kakto e trugnalo drugata sedmitsa pak shte se smenq armotesiorcheto. To ne e nikak normalno pri malko gas da ima takova jujene i trepteniq v plankata(obtegacha) pri novo armotesiorche na 1 den, no sa fakt. Tseliq obtegash zaedno s lagera go smenqh predi 3 sedmits (beshe okolo 75 lv) ne mi se vqrva da e ot nego problema, no ne izkluchvam i tazi planka da e defektna ili napravena s po-slaba stomana ili lagercheto na neq da ne e chitavo ili da ima luft pri samiq vunt v sledstvie na izrabotkata. Mejdu drugoto tozi obtegach se zaviva v bloka na dvigatelq, kakvo ima ot drugata strana i kak se oplutnqva da ne izliza maslo i tn. Mai za momenta shte da e nai-dobre da si zatvorq ochite i ushite kato tezi deto nishto ne razbirat po kolite si i gi "poduejat" samo da ne se razpadnat i da o4akvam s netupenie da se skape pak to mai nqma da e sled mnogo vreme i shuma da stane neturpim. Ili drugiq variant e da razglobq obtegacha i da go mislq vupreki che ne znam kak tochno da go proverq dali e chitav?! Chetoh v nqkakvo kukovodstvo che taka narecheniq "tentioner" obtegach ima i nqkakuv elektronen variant za testvane, otkachala se nqkakva buksa pri kazancheto za spirachnata technost (W124 300D) i tntn., no ne razbiram A ki s kakuv vunt se zaviva obtegasha za bloka imam v predvid kakva mu e glavata che mai nqmam takuv kluch?! Da sushto kolegata e prav che po katalog s namera na ramata se izbira ot balkan star, no podhodih kato deletant i sega si plashtam po-skupo. E daite savet da razglabqm li i za kakvo da gledam. To ne mi e mnogo rabota za 1h shte go razglobq i sglobq.



Тема Re: Armotesior na remuka.нови [re: lPSOS]  
АвторMANlAK MB (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 14:14



hva6tam bas 4e e lagera v konzolata/obtega4a/...50lv e v SKF no iziskva uslovia da se smeni..trudno 6te go izbie6 taka



Тема Re: Armotesior na remuka.нови [re: MANlAK MB]  
Авторипk (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 23:18



Да кажа и аз нещо.Преди няколко месеца ми отказа генератора.Имам приятел добър майстор на генератори и реших аз да си го сваля и му го занеса.Така и направих направи ми го човека и аз почнах да си го слагам сам.Уж при свалянето хубаво гледах ремъка как е но при поставянето съм го сложил по съвсем друг начин.Паля и гледам всичко уж си е наред.Чувам и аз малко по особен шум но потеглих с колата да я пробвам След около 500м нещо защъка под капака гася и спирам дигам капака и гледам ремъка се закъсал и се изместил с около 1см. извън шайбата на перката и на обтегача.На буксир я прибрах обратно в гаража и първо помислих че ремъка като е бил стар от него ще е.Купих нов и го сложих и вече при вдигнат капак запалих и гледам.След няколко минути и новия взе да се измества встрани.Гася и се обаждам на моя майстор по двигатели и той дойде отвори си една дебела книга и в нея е дадено как трябва да бъде поставен ремъка.Тогава видяхме и тази планка с тоя лагер че лагера също е разбит .Закарахме я в сервиза му взех лагер за 50лв. но се наложи да свалим радиатора / двигателя ми е с пет цилиндра 2.5Д / за да може да се развие тази планка и да се смени лагера.Не е никак лесно с специални болтове е захваната пък и после обезвъздушаване на системата избиването на самия лагер става с преса а също и набиването.Така че ако мислиш при някой по неопитен да го сменяш просто недей.След смяната на лагера и поставяне правилно ремъка мерцедеса си заработи както пише по книгите .Аз не разбрах какъв е твоя двигател но принципа е един и същ.Дано съм ти помогнал със съветите.



Тема Re: Armotesior na remuka.нови [re: ипk]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано01.03.05 11:34



Аз му разправям същото - грешно сложен ремък, но колегата нищо не казва, сигурен ли е, че ремъкът е поставен правилно.
А двигателят му е почти същият, като твоя. само с 1 цилиндър повече.

Само Дизел


Тема Re: Armotesior na remuka.нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 13:00



http://skinnerbox.steaky.org/Service/W124/w124CD1/Program/Engine/602_603/13-1202hw.pdf
Още: http://skinnerbox.steaky.org/Service/W124/w124CD1/Program/Engine/602_603/13-3200hw.pdf
Вижда се как трябва да е,ау, и как слабо трябва да се натягат болтовете




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.