Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 18.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема HELP - намалява ми маслото от нивоматанови  
Автор 2OOTE (КОМБИнатор)
Публикувано07.03.05 21:39



Колеги, помогнете - маслото в казанчето за нивомата започна да намалява ужасно бързо. Първия път като видях, че е почти на дъното, си помислих, че е станало бавно и полека и го напълних догоре /литъра струва в Балканстар около 30 лв/. След стотина км. погледнах пак - и ми стана лошо: беше останало към 1 сантиметър! Отивам аз при един майстор, качваме колата на крика - всичко сухо, от никъде течове. Същото положение и отпред около резервоарчето. Майстора вика, че помпата е сдала багажа и през нея маслото отивало "или в картера или в двигателя, но за да се разбере, ще трябва яко разглобяване, но при всички случаи да съм готов за добро изваждане".
Благодарих му и забравих пътя към неговия сервиз forever.
Та ако имате идеи, къде ми е отишло масълцето и какво трябва да направя, за да не бяга повече, ще съм Ви благодарен! Също така някъде продават ли по-евтино маслото /"майстора" ми рече: сипвай от най-евтиното българско хидравлично масло и "немаш ядове"/.
Благодаря предварително!



Тема Re: HELP - намалява ми маслото от нивоматанови [re: 2OOTE]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 21:56



Колега усещаш ли да ли имаш амортисьори, в смисъл функционират ли или само запълват мястото им



Тема Re: HELP - намалява ми маслото от нивоматанови [re: Дaнko]  
Автор 2OOTE (КОМБИнатор)
Публикувано07.03.05 22:22



Абе право да си кажа, не усещам разлика във возията, ама аз не съм оставил системата без масло - в смисъл видях я и двата пъти точно преди да "пресъхне".
Преди около 2 години се беше повредила една от сферите отзад и тогава се усещаше.



Тема Re: HELP - намалява ми маслото от нивоматанови [re: 2OOTE]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 22:28



Правилно си забравил сервиза.
Една такава помпа струваше май около 1500 лв. Маслото ти бяга в двигателя и изгаря, защото е хидравлично и не е стабилно при температурите в цилиндрите при горенето. Не го виждаш на огледалото щото си изгори около 2л за 1500 км, а то е много летливо.
Това което трябва да направиш е да смениш семеринга на помпата /ОБАЧЕ ПРИЕМАМ ЧЕ СИ ОГЛЕДАЛ ЦЯЛАТА ХИДРАВЛИЧНА СИСТЕМА И КАЗВАШ ЧЕ НЕ ИЗПУСКА/.
Това семерингче сигорно струва 10 лв /оригинално/ а други марки може и да е 2-3 лв.
Пиниза сега е при ремонта, ди ли има кой да ти го направи и да не ти филосовства, че проблема е еди къде си .



Тема Re: HELP - намалява ми маслото от нивоматанови [re: Дaнko]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано08.03.05 10:38



Само да вмъкна, че какво ще решиш да правиш, какво ще наливаш, не знам, но НЕ оставяй системата без масло! Оставиш ли да върти въздух, директно забравяш за тази помпа! Тя се смазва само от хидравличното масло и остане ли без масло, значи остава и без смазка и тогава ти е ясно вече.
Между другото, за да не се окажа, че си говорим ей-така, да питам. Помпата ти е закачена директно на двигателя и се върти от разпределителният вал, нали? Щото има и т. нар. тандемни помпи (нивомат, ASD и серво на волана), които се въртят от ремъка. При мен например е такава. При тях нама как да ти изтича масло в двигателя.

П.П. Това беше към 200ТЕ разбира се, не към Данко.
Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 08.03.05 10:39.



Тема Re: HELP - намалява ми маслото от нивоматанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver (Хубав човек)
Публикувано08.03.05 12:11



Моята също е тандемна - върти и сервото.В този случай остава да има утечка някъде - я по сфери, я по амортисьори, , я по ниворегулатора, я по трасето някъде.
Вземи да огледаш МНОГО внимателно за теч.
А ако имаш скапани сфери, просто не можеш да не го забележиш - просто не се возиш на Мерцедес, а на батут.Аз го имах този дерт - от Пловдив до Девин ми се наложи да ходя, и колегата дето беше с мене , три пъти спирах да повръща от люлеенето.
Дано да е малката беля

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: HELP - намалява ми маслото от нивоматанови [re: Caмo Дизeл]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 13:31



Колега той говори за масло от 30 лв балкан стар сухо казанче, това май значи че помпата на разпределителния вал а не е обща



Тема Re: HELP - намалява ми маслото от нивоматанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 2OOTE (КОМБИнатор)
Публикувано08.03.05 14:52



Помпата е закачена директно на двигателя и се върти от разпределителният вал. Сферите мисля, че са в ред, поне няма люлеене.

Благодаря на всички за отзивчивостта!

В четвъртък оставям колата в един сервиз с много добри препоръки и като се върна на 15 от Германия ще пиша какъв е бил проблема и как е решен.

А дотогава ще карам като трабант - със 2-3 литра на 100 км. масълце.



Тема Re: HELP - намалява ми маслото от нивоматанови [re: 2OOTE]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано08.03.05 16:39



Къде ще си в Германия?

Само Дизел


Тема Re: HELP - намалява ми маслото от нивоматанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 2OOTE (КОМБИнатор)
Публикувано08.03.05 20:24



В Хановер, на CeBIT. Tи наблизо ли си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.