Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:30 22.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вентилация!нови  
АвторProton (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 21:01



Въпроса ми е към автомобил W124 93 без климатик. Карам го вече няколко месеца и от както стана студено установих, че от средните два отвора за въздух духа само студено. Все ми се искаше да срешна някой друг и да го питам дали е така и при него. Е питам ви как е при вас и как мога да го оправя да духа топло и от там! Има ли някаква клапа която се дурпа като на Ладите? Е мерси



Тема Re: Вентилация! [re: Proton]  
Авторипk (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 22:19



Аз карам от четири години 190Д и от там си духа само студен въздух а в двата края духа топло.Предполагам че така е направено фабрично освен ако и аз като теб се заблуждавам.Според мен тези отвори са само за лятно време да ти духа хладен въздух.



Тема Re: Вентилация!нови [re: ипk]  
Авторe2OO (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 09:21



и аз искам да попитам нещо.В какво положение трябва да са ти копчетата/124 с климатроник/ за да влиза въздух в салоне при движение без да работи вентилатор или климатроник,а от самосебеси от двигението.Не мога да налучкам още такова положение.



Тема Re: Вентилация!нови [re: Proton]  
Автор Mercedes driver (Хубав човек)
Публикувано04.03.05 12:29



Не се притеснявай, друже.
По някаква странна логика германците така са го измислили - от средните клапи духа само студен въздух - в смисъл въздух с температура=външната.
За съжаление нищо не можеш да направиш освен пре зимата да ги затвориш клапите и да си караш така.И аз така си карам ....

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Вентилация!нови [re: Proton]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано04.03.05 12:46



Карам 190 и от средните духалки духа само студено, преди това карах, аскона и пак духаше само студено, на баща ми 190 едно време беше същото, мисля че ако колата има климатик или климатроник, само тогава духа друго. Ако не се лъжа на един колега аудто без климатик също духа само студено от средните, а на баща ми с климатроника духа каквото духа и от другите духалки. Баща ми имаше и 124, ама беше с климатик и за съжаление не съм обърнал внимание какво е духало от средните духалки :(

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!

Редактирано от Ascona83 на 04.03.05 12:47.



Тема Re: Вентилация!нови [re: e2OO]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано04.03.05 13:49



Вентилаторът е правен да работи постоянно. Дръж го включен на I и това е.

Само Дизел


Тема Re: Вентилация!нови [re: Ascona83]  
Автор Mимo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано04.03.05 14:54



И при мен е така! Средните духалки са само за студен въздух и ме дразни яко, много трудно се отоплява колата при -6 градуса и надолу.Чак като тръгна на дълъг път всичко става ок! Даже клапите не могат да ми се затворят до края или уплътненията са ми стари, защото студения въздух не спира напълно. Духа едвам едвам ама е супер неприятно в студа да ти лъха на дясната ръка. Това с тия духалки е недомислица на Мерцедес(при 124 без клима) за мен!

Продължавай да вървиш...


Тема Re: Вентилация!нови [re: Mимo-2OOE]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано04.03.05 15:15



Просто клапата не ти се затваря плътно. Някой е пипал там и не я е нагласил точно след това.
Затварянето на клапата се регулира, като бръкнеш с едно шестограмче в левият край на дясната средна решетка и нацелиш винтчето. След това натягаш малко, докато клапата се затвори. Внимавай да не пренатегнеш. Ако се пренатегне, врътката не може да се завърти до крайно затворено положение и някой може да счупи механизма, докато я напъва за завърти до край. Проверено е.
При мен салона си си отоплява много добре. Когато температурите са отрицателни, така или иначе струята трябва да е насочена към стъклата, а не към главата ти. Няколко мин. след като съм тръгнал, в салона е вече топло.
Излишно е, дори опасно, да ти духа топъл въздух към главата. Това отпуска, намалява концентрацията и даже може да се задреме. Топлят се краката, а главата се държи на по-хладно. Мисля, че това е била идеята на Мерцедес, като са направили средните духалки само за студено.

Само Дизел


Тема Re: Вентилация!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mимo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано04.03.05 18:29



Отивам да взема от един приятел шестограмчета и ще го пробвам!

Продължавай да вървиш...


Тема Re: Вентилация!нови [re: Mимo-2OOE]  
Автор Mимo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано04.03.05 19:48



Стана бе, не духа вече!
Много благодаря

Продължавай да вървиш...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.