Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 17.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем със студен старт на С180нови  
АвторDlCH (Нерегистриран)
Публикувано26.02.05 21:22



Значи проблема е следния.От около месец и половина се появи проблем при колата преди да е загряла.Той се изразява в прекъсване на двигателя и някакво тракане преди колата да е достигнала 1800-2000 оборота.След като колата загрее нещата се оправят.Надявам се да ми дадете някакав съвет преди да отида при майстора който сигурно ще ми одере кожата.



Тема Re: Проблем със студен старт на С180нови [re: DlCH]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано27.02.05 09:24



Я кажи каква е - дизел/бензин, коя година е и други подробности



Тема Re: Проблем със студен старт на С180нови [re: Bad_Dog]  
АвторDlCH (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 10:20



Колата е 1.8 бензин 16в 122 коня 94 година пройзводство.



Тема Re: Проблем със студен старт на С180нови [re: DlCH]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано27.02.05 15:39



Значи инжекциона ти е Bosch HFM.
1. Опиши ми тракането. Ако имаш стетоскоп (лекарска слушалка) се опитай да определиш дали идва от инжектор или от клапан (става и по слух, ако си на тихо място). Ако е от инжектор - сложи добавка за почистване като начало - ако не помогне ултразвук. След това ако проблема не изчезне пиши пак. Понякога при замърсени инжектори държи по-високи обороти, защото не може да ги затвори - имай го предвид като правиш диагностиката.
2. Освен това може да ти е запушен петия инжектор (за празен ход) или да имаш заминал температурен датчик. Ама преди да се занимаваш с това направи нещата от точка 1.

Успех и пиши какво става.

Ако мислиш, че не е за теб - зад 2-ро училище има доста добър сервиз за инжекциони (представители са на Бош).



Тема Re: Проблем със студен старт на С180нови [re: Bad_Dog]  
АвторDlCH (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 20:23



Значи когато колата е на празен ход не мени обороти и не трака(при още студен двигател).Проблема се появява като почна да ускорявам м/у 1000 и 2000 оборота и като почне да прекъсва като я смачкам притраква нещо отпред и след 2000 оборота тръгва нормално.След като намаля пак същата работа.След като загрее няма никав проблем.Проблема се появява всеки път като колата не е загряла.



Тема Re: Проблем със студен старт на С180нови [re: DlCH]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано28.02.05 08:54



Звучи ми странно - бих я завел в читав сервиз, за да не би проблема да е механичен. Аз лично по това описание не мога да определя без да я "пипна". А дори и тогава не знам дали ще успея.
Тракането как звучи - като тиктакане, като хлопане?
Други проблеми да е имала напоследък?



Тема Re: Проблем със студен старт на С180 [re: Bad_Dog]  
АвторDlCH (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 13:21



Тракането звучи по ското като тик такане.Иначе няма други проблеми.Преди проблема ставаше достна по рядко.Не съм от софия и се чудя каде да я карам да не вземат нещо да пипат и да се появи друг проблем.



Тема Re: Проблем със студен старт на С180нови [re: DlCH]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано28.02.05 14:03



Хвани някой да дава газ, а ти вдигни капака и слушай откъде се появява шума. Това би помогнало много.



Тема Re: Проблем със студен старт на С180нови [re: Bad_Dog]  
АвторDlCH (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 17:05



Днес ходих на майстор.Уж бил най-добрия в града.Водя колата той ми вика дай да я видиме.Отваря капака и оо ужас ама тове е инжексион.Каза ми че в Хасково нямало кой да ми я оправи защото нямало стенд за диагностика и че трябвало да ходя чак до Пловдив.Та ще се опитам да видя от къде идва звука и ще сложа някаква добавка та дано се оправи.Ако не стане нищо ще пиша пак.Между другото някой има ли си на представа каква е цената на един такъв стенд за диагностика.



Тема Проблема изчезнанови [re: DlCH]  
АвторDlCH (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 17:44



Сложих добавката и проблема изчезна.Благодаря за помоща




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.