Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 26.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема HEEEELP ili po-dobre ПОМОЩЩЩЩЩЩ :-)нови  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано27.02.05 20:39



Zdravo specove,
petak vecher na put za moreto zastreliah edin zaek na magistralata (nali sam si i az edin lovec pak si i imam mernik na MB-to )

ta do tuk vsichko hubavo samo deto sabotaq sled obiad zabeliazah edna lokvichka ot maslo pod MERC-a. kato otidoh na edin kanal da pogledna kvo stava i hop

SPUKAN KARTER

kazvaite sega kvo da go pravia:

1. po morgite mi kazaha che vtora upotreba varviat 100-150 lv. nov niamam ideia kolko e no mislia che shte e pone 2-no
2. kazaha mi che imalo niakvi ARGONOVI zavarki s koito mojelo da se reshi problema

dupkata ( to ne e dupka ami edna nmalka liuspa ama pak si teche ot tam) e ne-poveche ot 5mm

dali naistina moje da se zavari?? kolko shte struva?? i dali e sigurno??

chakam da me posavetvate nai-dobroto. i iskranno sa nadiavam otgovora da ne e NOV, shtoto osven kartera tova si e nova garnitura + prinuditelna smiana na maslo i filtar



Тема Re: HEEEELP ili po-dobre ПОМОЩЩЩЩЩЩ :-)нови [re: KPAHK]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано28.02.05 07:48



Здрадей колега,
Жалко за заека, още по-жалко за картера!!!
Тъй като картера е алуминиев се заварява само на аргонова заварвачка, из софия има доста такива, знам че е доста по скъпо от оикновена заварка. Според мен ако е много малко за заваряване търси аргон. Ако не е толкова малко при заварка съществува възможността картера да "изметне", демек да се деформира трайно от нагряването и е по-добре да се подмени с друг, втора ръка не заваряван. Цените на аргоновите заварки са на сантиметър и по най-груб спомен е нещо от сорта на 10 кинта на см.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: HEEEELP ili po-dobre ПОМОЩЩЩЩЩЩ :-) [re: KPAHK]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.02.05 11:20



Ебати заека...Един приятел цял сръндак уцели и на Мерцедеса нищо му нямаше.
Нямаш ли капаци отдолу? Специално за България тези капаци ги има и в изпълнение от стомана. Супер става.
Иначе, щом картера не е на парчета, няма проблеми да се завари. Те къде по-сложни неща, като глави заваряват. Не мога обаче да ти препоръчам майстор.

Само Дизел


Тема Re: HEEEELP ili po-dobre ПОМОЩЩЩЩЩЩ :-)нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторrotki (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 11:32



Няма страшно след като е само някаква люспа. В " Надежда" след сервиза на Еуратек( Шкода) са майсторите по заваряване на цветни метали. Ще ти струва десетина лева, ако е само това което казваш. Успех!



Тема Eга ти заека:-(((((нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver (Хубав човек)
Публикувано28.02.05 11:46



Силно съжалявам за дерта :-(((
Явно аргона е спасението - колегите са абсолютно прави.
А за да не се повтаря - явно защитата на картера е спасението , ама откъде да се намери? Аз бих си сложил, ако отнякъде попадне на приемлива цена.Руснаците пишат за някакви карбонови, руски, ама ограничени количества, военно производство ???
Успех със заварката
Сигурно заешко повече като ядеш, ще ти пресяда

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Eга ти заека:-(((((нови [re: Mercedes driver]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.02.05 11:56



Един приятел продаваше метален щит за 190-ка, ама беше отдавна, сигурно е заминал вече.
Иначе тези щитове по форма не са точно, като пластмасовите. По-малки са и покриват почти само картера. Пластмасовият капак може да си стои, а металният се монтира под него.

Само Дизел


Тема Re: Eга ти заека:-(((((нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver (Хубав човек)
Публикувано28.02.05 12:01



Сигурно не са еднакви, за ОМ605 дали ще юидиса?
Ако нещо има такова , се интересувам - не обичам заешко, ама знаеш ли?

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема 10kcнови [re: KPAHK]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано28.02.05 12:58



mersi za uspokoenieto dano da se razmina s 10-20lv za zavarkata
to naistina e savsem malko parchence dori izglejda kato podbito
no vse pak si sulzi ot tam

a osven kartera i broniata e razcepena ta shte triabva da ia lepia niakakvi idei????
kude gi lepiat chitavo i evtinko
i ako moje da mi praporuchate kva garnitura da si kupia?/

10kc again



Тема Re: Eга ти заека:-(((((нови [re: Mercedes driver]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.02.05 13:23



Ами според мен закрепването си е специфично, трябва да си търсиш като за теб.
А заешкото, зависи как се сготви...

Само Дизел


Тема Re: 10kcнови [re: KPAHK]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано28.02.05 14:12



Абе колега, аз сега се сещам, че ако е толкова малко, няма кужда и да го заваряваш, щото за заварката трябва да го сваляш. Правили сме такива малки работ като се озточи маслото, тъй че да не пречи, да не тече, след това от външната страна се обезмаслява добре с подходящ препарат, като внимаваш да не влиза вътре, и накрая зацапваш обилно с някое подходящо двукомпонентно лепило, амше едно на бизон дето си лови на картера идеално, освен това няма да се набутваш кой знае колко и ако не стане винаги можеш да си го завариш.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.