Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 14.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема МВ 190Д 2.5 така ли е при вас?нови  
АвторИПK (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 21:42



Здравейте.От четири години го имам върви и нямам проблеми.Имам и Фиат Пунто 75. С Фиата даже и да съм на пета скорост спокойно се движа с около50км/ч без да имам проблем в смисъл да придърпва да се тресе.С Мерцедеса трябва да съм над 60 за да включа четвърта а за пета да не говорим нея трябва да съм над 80-90 км/ч.Та въпроса ми е и при вас ли е така и кога включвате четвърта защото при мен щом съм под 60 почва да придърпва да се тресе и издава особен шум в сноростната кутия и диферинциала.



Тема Re: МВ 190Д 2.5 така ли е при вас?нови [re: ИПK]  
Автор 2OOD (непознат )
Публикувано19.02.05 00:22



Брадър караи си тогава гадният фиат на 5 та ако искаш и с 10 км в час ,това е мерцедес брато ако не си го разбрал дошъл е момента да го осъзнаеш



Тема Re: МВ 190Д 2.5 така ли е при вас?нови [re: 2OOD]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано19.02.05 12:36



Ха ха добре му го каза...абе пич, ти кво искаш бе, на теб 4-та ти е с пред. число 1.00, аз на 4-та вдигам 170, ти също би трябвало да ги правиш...е как искаш 1.5 тона кола с 90 коня да поддържа 50 км/ч на 4-та, а? Ми не може пич, тежка кола, хубав двигател, но все пак слаб...с 300Е аз си тръгвам на 5-та, ама :))) хихи тва последното се избъзиках...макар че с моята 190Д съм теглил бус 307 Д и съм тръгвал на 3-та!!!!!



Тема Re: МВ 190Д 2.5 така ли е при вас?нови [re: Vlado-BENZ]  
Авторquot;ПИЧquot; (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 14:53



Пиша до двамата "пичове" по-горе. Баща ми е на 60г. / би трябвало да сте разбрали от предишните му постинги / и най-малкото от добро възпитание това обръщение е неуместно, още повече и с тези забележки Той просто искаше да разбере от Вас / като хора с голям опит с тези коли / дали случайно неговият Бенц няма някакъв проблем Ако сам знаеше отговора - нямаше да пита. И с този Ваш тон почти убихте голямото ми желание да се запозная с Вас на полигона следващия месец



Тема Re: МВ 190Д 2.5 така ли е при вас?нови [re: quot;ПИЧquot;]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано19.02.05 19:23



много бързо се палиш - недей, моля те!
тук всеки си е отделен характер и си е чешит по своему, както може би и ти, а и аз.
да - може да има проблем колата на баща ти и да му тропа аванса ако не е направена правилна центровка или не е правилно регулирана горивната смес.
лично аз съм включвал на 50 на 5-та, но ... не съм очаквал чудеса, а просто на равен път ми е поддържало скоростта, нищо повече - нито ми е тропала, нито ми е шумяла скоростната кутия. а при това добре обезшумено купе - доста трябва да тропа, за да дразни вътре.
бъди щастлив!



Тема Re: МВ 190Д 2.5 така ли е при вас?нови [re: BlondNigger]  
Авторипk (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 20:58



Благодаря ви за отговорите момчета.Знаех си че това е нормално за тази тежка кола но тъй като досега с никоя друга моя кола не съм имал такъв проблем то затова попитах.Колкото до двигателя ми той работи отлично.Просто в града карам навсякъде на трета и с 20 и с 70-80км.Бъдете живи и най важното здрави пък на някоя сбирка може и да се видим нищо че съм на 60г. но за любовта към марката Мерцедес няма предел на годините.



Тема Re: МВ 190Д 2.5 така ли е при вас?нови [re: ипk]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано20.02.05 17:29



днес специално заради теб се пробвах да карам с 50 на 5-та... трудно е , признавам си, а при опит за ускорение от 50.... хем мъка, хем ако можеше да ми тропа аванса, сигурно щеше да тропа много злобно :о), но при мен не може - нали съм на газ , а газта се води 100-на октана (ако не се лъжа). та- както каза и ти - много добре си ти работи колата и двигателя, а това че си на 60 какво значение има - важното е че си обичаме марката и мислим еднакво ...




Тема Re: МВ 190Д 2.5 така ли е при вас?нови [re: ИПK]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано20.02.05 17:46



Ако му вкарам 5-тия зъб на 50 км/ч се отваря предния капак и мотора се показва да види кой идиот седи зад волана, аз съм с 1.8 бензин и 5-та работи нормално даже след 80 че и нагоре, ако си някъде на баир 4-та до 100 и кусур...(зависи от баира и с каква скорост му заходиш все пак). На вакарелския баир ако застъпя със 150-160 си го изкарвам на 5 и примерно без да давам много газ падам до към 130-140, ако му заходя с 90 на 5-та се налага 4-та за да ускорявам и то с доста газ!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: МВ 190Д 2.5 така ли е при вас? [re: Ascona83]  
Авторипk (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 18:58



Ето това исках да чуя което казаха последните двама участника.Пробваха и ми казаха за което много много им благодаря.Така че твърде е вероятно на 26 март и аз да дойда от Ловеч защото е удоволствие да разговаряш с такива колеги и в форума а още по добре и на живо. Успех в живота момчета и бъдете все така вежливи. Коцев от Ловеч.



Тема Re: МВ 190Д 2.5 така ли е при вас?нови [re: ипk]  
Авторипk (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 08:08



Здравейте момчета.Пак съм аз но този път да ви кажа че открихме от какво така ми тропа когато се движа с малка скорост на голяма предавка.Отидох вчера да ми сменят симерината на диферинциала където се захваща кардана.След смяната видяхме че самия диферинциал се държи към купето посредством планка с болт. Та точно тоя болт беше хлабав и самия диферинциал шаваше надоло и нагоре.Стегнахме го хубаво и като си тръгнах нарочно пробвах и да ви кажа че сега спокойно се движа на четвърта с 40-50 км. и1500 оборота.Така че си е имало дефект и затова ми е тропало и имах шум.Бъдете живи и здрави. ИПК значи Иван Петров Коцев гр.Ловеч.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.