Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 25.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Скърцане заден мостнови  
Автор19Oe (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 01:10



Искам да попитам ,на какво се дължи скърцането отзад?Щанги ли са ,тампони или нещо друго.Ако някой може да помогне ,ще съм му благодарен!



Тема Re: Скърцане заден мостнови [re: 19Oe]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано28.01.05 12:38



Pone na mene mi skurcat seilentovi (ili kakto tam se kazvat) vtulki
chuva se gadno skurcane kato siadash ili stavash ot kolata



Тема Re: Скърцане заден мостнови [re: 19Oe]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано28.01.05 21:34



я забележи дали скърца като си на ръчна (в случая крачна ) а и се сети дали скоро си сменял задните накладки . случва се и от тях да е , а да не са втулки ;о) - това е евтиния вариант, който ти пожелавам да е !



Тема Re: Скърцане заден мостнови [re: BlondNigger]  
Автор19Oe (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 01:41



Благодаря за отговорите.Скърца като ставаш или сядаш.Лесно ли се сменят втулките?



Тема Re: Скърцане заден мостнови [re: 19Oe]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано29.01.05 15:38



не съм сменял на мерцедеса, на опела ми ... на времето - съм гледал, иска си се преса за избиване, но тук... не вярвам да е много по-различно, само мисля, че ще се иска инструмент



Тема Re: Скърцане заден мостнови [re: 19Oe]  
Автор2OO D (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 20:35



Скърцането действително е неприятно.и е от така наречените /маслени фтулки/Вече съм ги сменял и мога да кажа,че е работа за един ден,но трябва да имаш или добър канл , пък ако имаш подемник работата е елементарна.Развиваш болта на носача,от към главината ,сваляш /биалетката/ и отвиваш амортесиьора.Демонтираш пружината.След това ще видиш какво представлява самата фтулка.С подходящ /дорник/избиваш вътрешната част на фтулката и като ти се отвори място с лист от ножовка разрязваш външната част на втулката за да може да се охлаби и избие от главината.Почистваш хубаво с шкурка мястото намазваш с грес мястото и с /камък/,мисля , че беше №32 набиваш новата става много лесно.Само трябва да укрепиш главината да не ти вибрира.И след това зглобяваш всичко по обратният ред.Купи си читави фтулки /препоръчвам ти Лемфьордер/.Успех.



Тема Re: Скърцане заден мост [re: 2OO D]  
Автор19Oe (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 22:32



Благодаря за изчерпателния отговор.Доста ще ми помогне ,като започна да сменям втулките.
Явно има все още истински колеги!!!



Тема Re: Скърцане заден мостнови [re: 19Oe]  
Автор2OO D (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 12:37



За това е този форум за да си помагаме.Доста съм се интересували и понеже не позволявам друг да пипа по колата.Защото от некомпетентни специалисти в тази д0ържава /АМАН/.Съм правил какво ли не , затова искам да помогна и на другите за да не си дават парите по разни майстори нахалост.Щтото като видят звездата на муцуната и си викат /тоя е паралия/,дай да му отрежа главата до глезените.И в крайна сметка след това се налага сам да отстраниш проблема.Но идва и другият момент с повторното даване на кинти.Та за това споделям опита си макар и доста скромен.



Тема Re: Скърцане заден мостнови [re: 2OO D]  
Автор19Oe (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 00:52



Да си жив и здрав ,и дано повече хора мислят като теб!



Тема Re: Скърцане заден мостнови [re: 19Oe]  
Автор2OO D (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 20:02



Колега искренно благодаря , и искам да кажа , че бих споделил и помогнал на всеки един от този прекрасен форум.Та ние дето караме с мерници на капака трябва да се подкрепяме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.