Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 22.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 126-ПУРА 280 S .....ДОБРА ЛИ Е ?нови  
АвторПACAT 1998 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 10:25



Здравейте, харесал съм този модел и искам да ви питам заслужава ли си да се купи 1987-1988 за 4000-6000 лв.

Колко харчи 2.8 автоматик на бензин или на газ, и скъпо ли се поддържа тази кола.

Наистина ли е толкова здрава или са митове ?

Хората се плашат от тази марка но наистина ли е така и какви са цените на частите ?

Предварително благодаря на всички !!!



Тема Re: 126-ПУРА 280 S .....ДОБРА ЛИ Е ?нови [re: ПACAT 1998]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано25.01.05 13:45



Ami, 87-88 godina vece e s novia motor, t.e. s insekzion i e 185 k. s., predisnia s karburator go stipat prez 1985 toi e 156 k.c.
Osven tova 1987-1988 e vece s novata laistna i novite sedalki.
Sto se otnasja do parite, ami i sa mnogo i sa malko, vsicko zavisi ot kolata ako e v otlicno sastojanie i 10.000leva sa dobre, ama v BG kolav otlicno sastojanie ot tozi model mi se struva neverojatno da ima....... Nai verojatno e kola na bivsheto Politburo na CK na BKP

Harci , ako ja karas gradsko na benzin okolo 20litr., a za gaz ne smeja i da si pomisla
Viz izvan grada ste padne na okolo 14-15litra
Castite (novi i orginalni) sa kolkoto za vseki mercedes S-Klas, t.e. mnogo skapi, za castite vtora upotreba ne znam kak sedi polozenieto

Kolata vece minava za Jungtimer, toest perfektno zapazena 560 SE/SEL cerna ili tamnosinja ili srebarna sas vsicki ekstri ne samo, ce ne poevtinjava ami sas vseki mesec poskapva !!!

Tova obace ne vazi za masovite 280 ili 380 ili dori 500



Тема Re: 126-ПУРА 280 S .....ДОБРА ЛИ Е ?нови [re: 4 Matic]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано25.01.05 17:18



Samo za cenite na chastite shte kaja zashtoto imam dve puri 500 i edna S clasa W140 i poneje se sluchva poniakoga da se nalaga da porachvam chasti i kato gledam v ne sa po skapi ot na W124 toest evtini tova ot opit go govoria a ne teoritichno... A ednata mi pura e 500sel i v komputera izliza che e specialno izpalnenie za neja chastite sashto ne sa skupi govorim za chastite koito se smeniat po princip na opredeleni kilometri i tezi koito se razbivat...



Тема Re: 126-ПУРА 280 S .....ДОБРА ЛИ Е ?нови [re: ПACAT 1998]  
Автор admin_w126 (непознат )
Публикувано25.01.05 19:11



Според мен това е истинската S-класа. Какви екстри има? Аз имам 350se. Поръчково изпълнение със подгряващи седалки и всички екстри за модела. Произведена е през 1987. Перфектна е и частите не са безбожно скъпи. Много добър модел ама гледай защото може да ти изпадне някой ламбурник....



Тема Re: 126-ПУРА 280 S .....ДОБРА ЛИ Е ?нови [re: admin_w126]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано25.01.05 19:51



I az tova kazvam che ne sa skupi mojata e 500SEL s absolutno vsichki ekstri porachkova, s pechka, el volan, kojeni sedalki s pamet i naduvane, podgriavane na 4te sedalki, komputer, el shtora, nivo regulacia, ASR, SRS, i sega shte i slagam dvigatel 560:) Dano sled vreme da stane po skupa :))



Тема Re: 126-ПУРА 280 S .....ДОБРА ЛИ Е ?нови [re: 5OOsel]  
Автор 2OOTE (КОМБИнатор)
Публикувано25.01.05 21:18



5OOsel, извинявай, понеже видях, че имаш две 126 и 140 би ли направил някакво сравнение между тях?
В смисъл кое те кефи повече, возията им как е, абе изобщо впечатленията ти.
Чувал съм невероятни неща за 126 и винаги ми е било интересно как се отнася тя към следващата S-klasse?
За съжаление не съм се качвал на пура!
П.П. Тази 140 на снимката ли е твоята?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pavlov_123456/detail?.dir=22af&.dnm=91dc.jpg&.src=ph

Редактирано от 2OOTE на 25.01.05 21:20.



Тема Re: 126-ПУРА 280 S .....ДОБРА ЛИ Е ?нови [re: 2OOTE]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано25.01.05 21:44



Ако трябва да правя пълно сравнение ще ми трябва доста време, но най общо казано и двете коли са много качествени и здрави коли. За пурата може да се каже че е една много готина кола незнам защо но дори да имам и най новата S класа пак от време на време ще си карам пурата просто ми харесва дори в последния брой на българското Ауто Билд имаше статия за пурите и пишеше че за много хора 126 си оставала най хубавата S класа и може би е така има някаква класика в тая кола и наистина ако се поддържа и не ти пука колко харчи това може да е колата на живота ти и освен това понеже карам и двете коли и пурата и по новата ми тая от снимката и с сигурност мога да твърдя че пурата е по здрава и не се разбива толкова много от прекрасните ни пътища а W140-ката през 10-на месеца се разтропва отдолу и се налага смяна на разни щанги, шарнири, тампони и др дребни глупости
За W140 мога да кажа че веднъж качиш ли си в тая кола ти става любимата просто в нея си личи дългогодишния опит на Мерцедес в производството на коли всичко е много качествено направено и са се погрижили всичко каквото ти трябва да ти е под ръка. За возенето също няма сравнение W140 вози много комфортно (понеже имаме и Ситроен Ц5 с някво уж много комфортно окачване и возене, но от пряко сравнение пак моята вози много по добре) ако по окачването всичко е наред се кара много меко през дупките и дори не се усещат също така вътре купето е много добре изолирано от шум и колата е много стабилна на сухо време за зима не става толкова много или става но аз не я карам защото ме е страх да не ме ударят и затова сега си карам пурата тя е изпитана при леки градски докосвания Ако нещо по специално те интересува ме питай и ще ти кажа.



Тема директно питане ако може :о))нови [re: 5OOsel]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано26.01.05 08:13



като ще сменяш твоя двигател - кажи ми доколко сложна е тази операция. не става дума за монтьорската част - това задължително се прави в сервиз, а за след това - трябва ли да се издаде някакъв документ от сервиза, кой прави "преглед" как е вграден новият двигател, трудно ли се регистрира. в твоят случай не вярвам да има нужда от основна промяна на окачването, но примерно ако аз искам да сложа на местото на двулитровият ми двигател - три - или повече литров, мисля, че ще е необходимо да сменям и окачване и спирачни апарати , а недай си боже и да укрепвам самото купе .
Та... сложно ли е много?



Тема Re: директно питане ако може :о))нови [re: BlondNigger]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано26.01.05 08:57



в твоя случай е сложно.. по-добре се ориентирай направо към някоя готова. Те и без това с големите двигатели са направо без пари по-старите - личен опит - моята 124-ка едвам едвам я бартеросах. В момента е под 10к лв. със сигурност. Така че не се занимавай с глупости, ами направо се вземи нещо такова и дай парите за трансплантацията за стягане и ремонт по новата.



Тема АВТОМАТИКА ПРОБЛЕМЕН ЛИ Е ?нови [re: Чepнorлaв]  
АвторПACAT 1998 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 14:08



Плашат ме монтиорите че пурата страда от автоматични скорости ?

Не ми се вярва защото съм чувал че Мерцедес има най-добрия автоматик ?

Почти не се срещат ръчни скорости на 126 , има само една такава но цената е 16 000 лв.

Какво да му гледам на автоматика като купувам и как се пробва кутията ?

Спрял съм се на два мотора 260 и 280 , с малкия двигател няма ли да е тромова ?

Карал съм 124 с 260 мотор , върви добре но 126 е доста по тежко купе , а мисля че разхода на двата ще е почти равен ? Само си мисля ?

Каде са слабите места и какво да гледам при избора на пура???






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.