Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 03.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бенц 190 Е - пасиви и слаби местанови  
Авторil (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 12:37



Здравейте момчета. От известно време под кожата ми е влязла една мисъл, която неме оставя даже и насън. Мисълта е Мерцедес 190 Е бензинов, 2000 кубичиски сантиметра, мисля че беше карбураторен с 4 предавки. Кажете ми къде са слабите места на тази кола. Очарован съм от возията, простора и елегантноста и на пътя. В момента карам Хонда Прелюд 1990 двуврата с вдигащите се фарове в отлично състояние, но искам да я сменя за БЕНЦ. Та интересува ме къде са му слабите точки на този автомобил.
Благодаря предварително.



Тема Честито...нови [re: il]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано06.01.05 13:34



...радвам се че си на права посока
Не че колата ти е лоша, напротив, от японското по-добро няма (освен Мерцедес), но бенца си е бенц, пък бил той и 190-ка!
Ами ако е 190Е, е невъзможно да е карбуратор, буквичката Е означава инжекцион, но с 4 скорости...абе не си спомням имаше ли инжекции с 4 скорости в първите години...моя е с 4, но е дизела малкия. За проблемите:
моя направо отново ме удиви точно 2 дена преди нова година...карам го аз, и изведнъж угасва...мамка му, отново го псувам на ум, направо братле, рядко се случва, но когато нещо му се случи, започвам да го псувам, викам си: що не си взема някоя хонда сивик (тва ми е харесало много напоследък за рейсинг ), и така. И като го поогледах, се оказа че е горивния филтър (за кой ли път, с тая скапана нафта!!!)
Та мисълта ми е: мене тази таратайка 86-а година 190Д ме е оставяла на пътя само за две неща: филтър (горивен) и свършване на нафта! Без майтап, по двигателя нищо не съм пипал (освен два пъти нов картер в следствие на гадни камъни) , слабо място бих казал че са тампоните на хилядите щанги на окачването, които обаче са евтини, не се сменят кой знае колко трудно...абе тва е, братле, сега като се замисля, за 5 години на тази стара бракма (защото си е такава, обичам си я, ама си е връстница на сестра ми горката) съм сменял само: тези тампони, отпред тампоните където са горе на амортисьорите, помпичката тази на педала на съединителя...ами тва е...не че е малко нали, но все пак за 20 годишна кола....доктора да каже дали е много, аз не съм специалист...абе ако съм на теб, ще я взема, огледай вътре купето в какво състояние е, всичко друго се прави лесно! Успех...и за много години!



Тема Re: Бенц 190 Е - пасиви и слаби местанови [re: il]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано06.01.05 15:06



ZDR,


eto edna super statiika az lichno mislia che vsichko e 100% viarno
e moje bi osven tova che chastite za MB sa skupi (koeto si e legenda sred horata koito nikoga ne sa pritejavali MB)



PS. i mene moia 190E 2000 KE_Jetronic s 4 skorosti 84godina pochti ne me e ostavial na putia samo vednuj deto mi se razpadna desnia sharnir dobre che beshe po vreme na parkirane

BTW nai otdolu sam zapazil imeto na avtora na statiata s e-mail za kontakti



Тема Дам...прав си...нови [re: KPAHK]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано06.01.05 15:35



...и за статията съм съгласен с теб, и за другото, че не са скъпи частите...а за шарнира...ами кво да се прави, някой път се случва, и на мен амортисьора ми излезе през капака...хихи преувеличавам, но истината е че просто амортисьора пръсна тампона (преден ляв) и се опря в капака! (Но държа да отбележа, че това не го отдавам като слабо място, просто защото знам откъде се получи това нещо: тампона просто отвора му, където трябваше да влезе амортисьора, беше си фабрично дефектен, по-широк, и още като го сложих, си клопаше...абе пак изкара много време, повече от година, но понеже от 2 месеца пак карам по-бързо, по-агресивно, и в дупките му разказах играта...сега няма мърдане с новия тампон)
А иначе забравих, и друго съм съсипал по колата...скъсах жилото на ръчната миналата година.... Абе тва е, аз знам че колата ми е стара, и е базовия модел на гамата на Мерцедес, но въпреки всичко 190 си е един истински Мерцедес! Всеки който е карал, вярвам ще се съгласи с мен.



Тема Re: Бенц 190 Е - пасиви и слаби местанови [re: il]  
Автор kyuss (непознат )
Публикувано07.01.05 18:45



blaze ti....eh,puk i ako be6e i dizel



Тема Re: Честито...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор kyuss (непознат )
Публикувано07.01.05 18:49



Mnogo sa zdravi,mrasnicite...benz,naistina li samo tova za 5 godini si smenil? Ve4e nikoi ne pravi tolkoz zdravi taligi,jalko..



Тема Re: Бенц 190 Е - пасиви и слаби местанови [re: kyuss]  
Авторil (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 21:14



Ами незнам точнто коя година е, но този който аз лично имах удоволствието дакарам беше 190 е широка лайсна, бели мигачи, но 4 скорости. Странно бе, че на колата и е сложен допълнително малък оборотомер, и на 4-та с 90 км беше с около 2700 оборота. На мен хондата ми е с 5 предавки и толко държи на 110. Друго впечатление ми направи икономията - таз кола стигна от Враца до София и обратно като се развозвахме до Народно събрание, Експо 2000 (до софиа ленд където е управлението на радио Експрес в което работя аз във Враца), после до Христо Ботев 101 за гарнитури за прелюда, от там до ТВ кулата и обратно с 20 лева 95 от ОМВ Направо ми ски шапката. Колкото до щангите - няма проблем. Знам че са много, но ... надявам се поне да му се порадвам 35 хиляди и после да го почна на човъркане

За сега обмислям и бартер да направя - бих си дал хондата за такъв мечок ключ за ключ, бензинов, та ако ще и 86-та да е.
П.п ако някой от пишещите и четящи има излишен МБ 190 и е в прилично състояние да оставя тел. Колата ми можете да видите на http://prelude.hit.bg

направо се влюбих в тез мерцедеси, но искам 190 задължително.



Тема Бенц 190 Е - пасиви и слаби места п.п 2 [re: il]  
Авторil (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 21:18



Забравих да кажа - мита за скъпите части го има и при хондите, но на мен пълен ремонтен комплект гарнитури и семеринги, всичко по мотора ми излезе 105 лева, сегменти 70 лева, лагери на вала 55, и така . та не се очудвам, че и при мерцедесите е същото. Това няма да ме уплаши

А да - БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ТОВА, ЧЕ МИ ОБЪРНАХТЕ ВНИМАНИЕ И ЧЕ МЕ ПРЕМАТЕ ТАКА



Тема Братле, забравих да ти кажа...нови [re: il]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано08.01.05 10:26



...като гледам, караш хонда, искаш бензинова кола....бих ти предложил един вариант, който обаче трябва да знаеш отсега че ще ти е малко по-скъп (всъщност не толкова скъп, колкото труден) вариант, но пък кой има такава 190-ка! Говоря за 16-клапановите, пък била тя и от старите 2.3 литра...това е кола, за която доктора наскоро беше постнал статия тук, какво е направила в началото на кариерата си...май беше 50000 км на няква писта почти серийни коли нон-стоп, без почивка, с няква голяма средна скорост, не помня точно...ето за тва говоря:


Сега, трябва да знаеш че тва няма нищо общо с серийната, нито като возия, нито като вървеж, като дърво се носи на пътя (в сравнение със серийните 190, защото и моята вози по-твърдо, на спортни пружини съм), но пък с 204 коня ще се чувстваш като в японка, плюс (поне за мен) е че е с обратни скорости, първа е назад като в Диаблото
Абе аз не давам акъл, щото за мене си нямам, ама ако съм на теб, само тва бих взел, 6-ка 2.6 е бърз, но много харчи, тва харчи поне с 2 кила отдолу, а върви много...успех пак в избора...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.