Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 03.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ГО в Германия напр.?нови  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 12:26



Кажете ми в Германия напр. при смяна на собственика на автомобила дали се прекратява ГО и дали новия собственик прави нова ГО ? Щото тия идиоти са го направили от тази година в България така, което означава че ако си купувате кола, ще плащате 100-на лв отгоре за ГО задължително. А от догодина още повече. А от 2007 драстично повече Ако в Европейския съюз не е както тук, вече наистина сериозно ще се замисля да съдя шибаната държава



Тема Re: ГО в Германия напр.? [re: Mинaвaщ]  
Авторmarto (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 12:57



Nакратко ГО w DE ne e warzana kam awtomobila, a kam sobstwenika.
Sistemata e malko slojna, wnoskite zawisjat ot godini bes katastrofi po sobstwena wina, poslednite namaljawat wsjaka godina ili pres njakolko. Pri katastrofa te vrashtat 3,4 god. nasad.
Ako prodadesh kolata bes da si ja otpisal pri proisshestwie shtetite se poemat ot twojata sastrahowka i wrashtaneto nasad e za twoja smetka. A towa sa seriosni kinti kato se vseme wpredwid vremeto da se varnesh na parvonachalnite vnoski...
Towa nakratko, naj -obshto, bes da ispadam w podrobnosti.



Тема Re: ГО в Германия напр.?нови [re: marto]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 13:41



Значи там човек плаща ВЕДНЪЖ годишно ? Щото тук ако си сменя колата през годината, ще плащам 2 пъти / или и повече / . И аз като си продам сега колата, тия 120лв остават чисти за застрахователя, щото следващия собственик ще плати отново, а аз за новата кола. Е тва мафия ли е , лобизъм, корупция, тъпоумно чиновническо недомислие или кво ???



Тема Re: ГО в Германия напр.?нови [re: Mинaвaщ]  
Авторmarto (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 14:43



Ne znam naredbata w BG, no si praw.... kak shte iskat pari 2 pati za edna usluga.
Zastrahowkata se plashta, skljuchwa za edna godina, ot 1.01. se podnowjawa.
Ako si prodam kolata na 13.06 pri otpiswane na kolata ot otchet ili prehwarljane
awtomatichno se izprashta info do sastrahowatelja, che njamam awtomobil .
Sumata ot 14.06 do 31.12 mi se wastanowjawa, prewejda na bankowata smetka.
Towa e pri uslowie, che plashtam godishno. Moje da plashtash na 3-mesechie ili 6 meseca, no pak ti smjatat saldoto i ti vrachtat pari s tochnost do den.
Ako e taka sluchaja towa e izmama i e za sad...



Тема Re: ГО в Германия напр.?нови [re: Mинaвaщ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано07.01.05 15:20



Абе аз откога съм казал, че голямо дърво ви чака със застраховките, ама преди ми се зъбеха разни и ми казваха, че приказвам глупости. Още, когато Алинац дойде и в БГ го казах.
Все пак не съм сигурен, че нещата са точно така, както казваш. Или ако са наистина така, значи си е пладнешки обир и още първия, който се сети да съди държавата, ще спечели.
Предишното обаче също беше щуротия. Как така ще продаваш колата със застраховката? Тази кола да не се кара сама? Не става така. Застраховката е лично нещо. Както ти обясни колегата по-горе, хората цял живот си треперят за застраховките, щото а си направил беля, а си се върнал години назад в плащанията. Ако си добър шофьор, т.е. нямаш никакви произшествия (това се разбира под добър шофьор, а не дали можеш да изправиш колата на две гуми), сумите по застраховката постепенно падат надолу.
Иначе колегата ти обясни как стоят нещата със застраховката, ако си продадеш колата в средата на годината примерно. Просто ти връщат остатъка от парите и това е.

Само Дизел


Тема Re: ГО в Германия напр.?нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 16:40



О.К. съгласен съм с теб, че различните шофьори трябва да плащат различна застраховка. Но аз ако искам да карам две коли, трябва ли да плащам два пъти тогава ??? В полицата никъде не пише, че е моя, а че е на колата - марка,,модел,рег.номер и т.н. Ако застраховката е лична, т.е моя, би трябвало с нея да карам и две коли, нали. Правилата в Германия ми харесват, но тук според е съвсем различно и си е пладнешки обир, дееба и държавата му шибана



Тема Re: ГО в Германия напр.?нови [re: Mинaвaщ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано07.01.05 18:26



Ами в Германия е така - две коли, два пъти застраховка. Сега като се замисля, това е почти същия Х**, като да те карат да плащаш два пъти за една кола!!! Ако се карат и двете коли (примерно жена ти кара другата), добре. Но ако караш само едната от колите, защо да плащаш два пъти?
В Швейцария е така - можеш да имаш няколко автомобила с една застраховка, но и регистрационния номер, който имаш е само за един автомобил. Т.е. в едно и също време, можеш да караш само един от автомобилите. Ей това е вече хубаво измислено.
Ако и тука беше така, веднага бих си взел една евтина барачка за backup, на основния автомобил. Страшно ми трябва, като тръгна да ремонтирам нещол Примерно разглобил съм вече всичко и откривам, че ми трябва еди какво си част, дето я нямам. Ако имах втора кола, мятам се на нея и отивам и си я купувам часта. Ама сега не става, не желая да плащам данъците и застраховките двойно, щото няма да ти разправям за какви цифри става въпрос.


Само Дизел


Тема Re: ГО в Германия напр.?нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 09:08



С това за двете коли съм съгласен - аз сега имам две и естествено плащам две застраховки. Ама защо ако искам да сменя някоя, трябва да плащам трети път Между другото - в петък по новините съобщиха, че някакви адвокати от Пловдив са завели дело вече Щото тва е ебати и изродщината



Тема Re: ГО в Германия напр.?нови [re: Mинaвaщ]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 17:37



Ами ще си сменяш колите само на 1-ви януари и готово.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.