Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 07.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ASDнови  
АвторlPSOS (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 22:24



Karam W124 300Д 93 и от време на време лампата на АСД индикатора на таблото светва. Като ми се налага всеки път да тествам системата за грешки и да я нулирам. Според мен проблема идва от това, че в рядки случаи двидателя задържа по-ниски обороти 400 от нормалните 600 на празен ход за период от 2-3 минути. Да знаете кой вакум регулатор отговаря за оборотите и дали може от това да идва проблема. Като си смених въздушния филтер в началото на зимата тези случаи уредяха.

А и другото, което искам да попитам е някои знае ли как мога да накарам индикатора за изгоряла крушка да загасне. С това се занимавам повече от месец прожерил съм всички възможни крушки(външни и вътрешни) по колата като съм им почистил и клемите. Като запаля фарове или включа задна скорост лампата светва.



Тема Re: ASDнови [re: lPSOS]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано17.12.04 13:56



При твоя двигател оборотите на свободен ход се регулират електронно. Има си процедура за тестване, проста е, ако те интересува, мога да я потърся как беше.

Иначе виж първо бутона за спирачните светлини, при педала на спирачката. Скоро имаше един Мерцедес точно с твоя проблем, оказа се лош контакт при бутона.

Само Дизел


Тема Re: ASDнови [re: lPSOS]  
АвторlPSOS (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 19:30



Kontakta zad pedala na spira4kata sum go proveril. I to4no zatowa si mislq 4e problema e ot oborotite poneje lampata svetva neposredstweno sled kato oborotite se zadurjat za malko na 400RPM.



Тема Re: ASDнови [re: lPSOS]  
АвторПo cтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано25.12.04 10:42



Пичове ASD е хидравлична система която се командва по лектронен път от датчиците на ABS нияма нищо общо с вакумната система. Така че там не ръчкайте щото може да повредите нщо друго.
За лампата първо си уточни какво включваш и кога светва.
1.Габарит - светва/не светва
2.Фарове - светва/не светва
3.Фарове за мъгла - светва/не светва
4.Допълнителн стоп от зад - светва/не светва
Ако не светва изключваш от 1 до 4 и тестваш
5.Стоп светлини - светва/не светва
Ако не светва изключваш 5 и тестваш
6.Включваш задни светлини - светва/не светва
Ако не светва изключваш от 6 и тестваш
7.Отваряш багажника - светва/не светва
Ако не светва изключваш от 7 и тестваш
8.Отваряш вратат на водача - светва/не светва
Ако не светва затваряш вратат на водача и тестваш
9.Отваряш вратат на предния пасажер - светва/не светва
Ако не светва затваряш вратат на предния пасажер и тестваш
10.Отваряш вратат на задния лев пасажер - светва/не светва
Ако не светва затваряш вратата на задния ляв пасажер и тестваш
11.Отваряш вратат на задния десен пасажер - светва/н светва
Ако не светва затваряш вратат на задния десен пасжр и тестваш
12.Отваряш капака на двигателя - светва/не светва
Ако не светва значи всичко ти е наред
Всичко това се прави на запален двигател
Ако при някой от тестовете ти светва виж да ли не е изгоряла крушката и ако не е изгоряла пиши тук и ще ти помогна да си решиш проблема



Тема Re: ASDнови [re: lPSOS]  
Автор19O (Нерегистриран)
Публикувано26.12.04 20:56



братле и аз преди карах мерц 190 с АСД. В началото почна да ми премигва, после взе да свети постоянно. отидох на маистор и се оказа че датчика на АСД които е комбиниран с АБС (аз нямах АБС) се е прецакал нещо и ми предложиха нов - 300 лв или някакво почистване за 10 лв. почистиха го първия път - всичко ОК, но като дам на задна и като пусна малко по-рязко съединителя - лампата пак започна да свети псотянно. и така 3 пъти ми го чистиха тоя датчик и все се ебава ....



Тема Re: ASD [re: 19O]  
АвторПoтpeбитeл (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 22:53



Братле там тие проблема няма ASD без ABS апарата на ABS е бил свален защото е развален и са шунтирани предните датчици или са свалени. Така компютъра на колата не може да прецени да ли има различна дължина на пътечката /изминати метри/ между предната и задната ос и винаги го приема че то е еднакво и не се нуждаеш от ASD. Присветвало ти и защото клемата кадето се включва датчика е повредена и ти като даваш на задна се опъва кабела и ти лъже компютъра.
Ако имаш некви други проблеми пиши kernelad@bitex.bg



Тема Re: ASDнови [re: Пo cтpaдaл]  
АвторlPSOS (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 00:22



Pregledah vsi4ko! Lampata svetva samo kogato zapalq gabariti, farove ili vkliucha na zadna skorost. Nqmam nikude izgorqla kru6ka pregledah VSI4KO



Тема Re: ASDнови [re: lPSOS]  
АвторПo cтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 20:23



Кажи точно на коя точка в моето описание ти светва лампата, защото каквото и да светваш сред това кагята си на позицията която ти е светнало за първи път винаги ще ти свети аде чакам ти отговора



Тема Re: ASDнови [re: Пo cтpaдaл]  
АвторlPSOS (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 14:10



Лампата мига точно осем пъти!



Тема Re: ASDнови [re: lPSOS]  
АвторПo cтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 22:59



Абе колега или не четеш какво ти пиша или си знаеш всичко и си правиш майтап. Аз нямам проблем ти може би имаш. Ако все пак искаш да ти пмогна прочети какво съм ти написал и ми пиши. А щях до забравя да не ти мига лампата на ASD а ти да мислиш че е за светлините или си забравил какно си писал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.