Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 12.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Малко въпроси към дизелджиите....нови  
Автор WasteLand TD (Turbo Diesel)
Публикувано14.11.04 11:39



Здравейте колеги.Не съм притежател на мерцедес но от време на време хвърлям по едно око и във вашия форум, та забелязах че тук има хора разбиращи и уважаващи дизел моторите
Имам два въпроса.Много ще съм благодарен ако някой помогне....
Колата е Венто 1.9ТД - мотор с механи4на помпа без елетрики и такива чудесии - 75 к.с. това е последния мотор преди ве4е 1.9ТДИ-та.
Забелязвам че когато позагрее - абе омеква педала на газта и колата не върви както трябва - доста омеква тая газ.Възможно ли е това да е от разпръсква4ите които дефакто са сърцето на дизела.Говоря от опит щото на другата ни кола Астра 1.7Д като и ги сменихме с оригинални BOSCH - в кутиики, със стикери(60лв бройката) тая Астра стана друга кола - литна.Лошото е оба4е че ве4е разпръсквачи оригинални за този 1.9ТД мотор не се продават отделно а вървят с дюзата - 160лв бройката което е доста пари.Намерих оба4е САМО разпръсквачи от друг производител - DTP - 30лв бройката.
Та питането ми е - възможно ли е това невървене като позагрее колата да е от разпръсквачите и чувал ли ги е някой тези DTP добри ли са.
Разпръсква4ите ми са мерени на стенд - и майстора каза че има много какво да се желае от тях........
Другия ми въпрос е - много по-скъпа ли е поддръжката на една 124-ка 250Д/250ТД от да ре4ем моето Венто - щото много ми се кара такава кола.Просто като подкараш един МБ после не ти се сяда във ФВ-то.
10x kolegi

http://212.116.151.244\untitled.jpg


Тема Re: Малко въпроси към дизелджиите....нови [re: WasteLand TD]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.11.04 20:23



Обикновено, ако има проблем с разпръсквачите, то той се проявява на студено - пали трудно, работи неравномерно, пуши с бял пушек и тнт.
Ако ги няма тия симптоми при теб, значи явно не е от тях.
Ако усещаш проблема при загрял двигател, а на студен е горе-долу добре, то ми прилича, като да си за много лесен (евтин) ремонт.
Помпата има едни допълнително лостче, което като се дръпне и дава малко повече аванс на връскването и малко вдига оборотите. При по-старите модели VW това лостче се регулираше ръчно - изтегляше се една ръчка под волана (затова му викаха "смукач"). После го направиха автоматично. Та при теб явно не работи и си постоянно на центровка за студено, което не е добре, когато двигателят е загрял.
Вижте го тоя "смукач", ако трябва да се регулира или смени, и мисля, че ще е това.
Приемам, че въздушният и горивният филтър са сменяни скоро. Иначе си само си чешем пръстите по клавиатурата....

За разпръсквачите, ами правил съм следният опит. Купувам 2 чисто нови дюзи от Германия и ги слагам. Другите две им сменям само разпръсквачите, с такива купени от България (с оригинални кутийки, надписчета, лепенки и тнт). След двайсетина хил. км свалям и поглеждам пак дюзите и какво виждам? Оригиналните дюзи са си като нови, както и се очаква, а тия, със сменените разпръсквачи изгеждат изядени като за поне 200 000 км. Извода го оставям на теб.
С това не искам да кажа да се купуват само цели дюзи, а да се търси гарантирано качество. С хубави, качествени разпръсквачи и правилен монтаж, дюзата си става, като нова.
А за цената на поддръжката, какво да ти кажа. Зависи какви части купуваш. Оригиналните части за VW са по-скъпи от тези за Мерцедес. При това, в някои случаи разликата е толкова фрапираша, че имаше случай в Германия, хората да си слагат на VW-тата части от Мерцедес За дебитомера за въдуха на TDI-тата става въпрос. Оригинален VW струваше над 200 Евро, оригинален от Мерцедес - около 70. А часта е една и съща. А най-смешното беше, че след това VW-тата вървяха по-добре Разбира се, на цената на по-висок разход. Просто сигнала за Мерцедес е малко по-различен от този за VW и ECU-то на VW-то се бърка и пуска повече гориво.
В България обаче, за VW обаче има повече ментета по пазара и привидно ти излиза по-евтино.

Само Дизел


Тема Re: Малко въпроси към дизелджиите....нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор WasteLand TD (Turbo Diesel)
Публикувано15.11.04 13:45



благодаря за хубавия отговор.
Зна4и "смукача" за който говориш си ми работи - аз даже не знам за какво ли са го сложили.Доколкото знам е да улесни студения старт, но забелязах че когато не го дръпна колата пали то4но от 4етвърт оборот, докато когато го дръпна не пали толкова добре.Но пък не е ли дрпънат, оборотите са много ниски в началото и трябва да компенсирам с педала на газта което е доста неудобно.
Абе има нещо, че когато колата позагрее не варви толкове добре.Друг вариант е че този мотор няма интеркулер което е голям минус.А се знае че колкото въздуха е по-топъл токова по-зле.Доста хора са забелязали този "ефект".Мисля да пробвам с тези разпръсквачи.въпреки че мотора ми не пуши бяло, нито пък прекъсва сутрин.Щото не ми се дава по 150-160лв за дюза+разпръсквач.А в пловдив имам много много добри дизел майстори който ще ми сложат разпръсквачите качествено.Аз мисля че дори и много много хубави разпръсквачи да се сложат пак ще се скапят бързи заради лошата нафта в БГ.А аз карам със страшна нафта!!!!Не е от бензиностанциите!!! Та си мисля че разпръсквачите доста ще издържат........

http://212.116.151.244\untitled.jpg


Тема Re: Малко въпроси към дизелджиите....нови [re: WasteLand TD]  
Авторe25OD (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 16:21



ti vnimavai tazi "strashna" nafta da ne se okaje verno strashna!:) Ne znam zashto mislish, che naftata v BG e losha, no ne smiatam, che si mnogo prav...moje bi beshe predi 5-10 god., no veche ne e taka. Osven tova ot 01.01.2005 vliza c sila 50ppm (ili 10, ne pomnia) sudurjanie na siara, koeto si e ok.
(Samo ne komentiraite, che "vliza, ama niama da se spazva", shtoto se spazva.)

are...a inache po tvoia vupros, niamam ideia, sorry:) az sum imal sushtoto takova prejiviavane/experience, s motoped Stela (ruski) obache. Edva li moga da sum polezen:)



Тема Re: Малко въпроси към дизелджиите....нови [re: e25OD]  
Автор WasteLand TD (Turbo Diesel)
Публикувано15.11.04 17:11



е250Д нафтата е УБИЕЦ - може да се сравни само с V-power Diesel-a na shell kato go pusnaha - v momenta toia v-power е БОКЛУК.Понякога може и да уцелиш добър ама пове4ето пъти ужасен.Помня преди полвин година заредих на Shell Пазарджик - ебати не знам как се прибрах - помислих че ше е прее.а мотора....ужас нафта......

http://212.116.151.244\untitled.jpg


Тема Re: Малко въпроси към дизелджиите....нови [re: WasteLand TD]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано15.11.04 17:25



Ами аз ти предлагам все пак да отидеш да ти видят този регулатор за студен старт, защото явно не ти работи както трябва.
Но ако те бие парата през ръцете, купувай първи дюзи

Само Дизел


Тема Re: Малко въпроси към дизелджиите....нови [re: WasteLand TD]  
АвторMANlAK MB (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 20:34



zdravei bratle...otdavna ne sam vlizal no pro4etoh edna ot sledva6tite ti belejki...hvali6 se 4e kara6 sas super nafta ....tam ti e problema ..ti neznae6 s kakvo kara6 tazi kola..predpolagam kakvo sipva6 i 6te ti dam edin savet...sipi 4 L maslo m10d v rezervoara i go napalni dogore s nafta...poviarvai mi kolata 6te se opravi ....zabravi za tezi razpraskva4i



Тема Re: Малко въпроси към дизелджиите.... [re: WasteLand TD]  
АвторMANlAK MB (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 20:36



..zabravih da kaja..napravi go ednokratno :-)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.