Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 22.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Jelezen li e BENZ ????нови  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано20.10.04 16:18



zdraveite fenove,

kakto ne vednuj sme diskutirali i moia BENZ harchi maslo kato lud i zatova

se nakanih da smeniam gumichki na klapani ( kato parvonachalna miarka).
za momenta kompresiata mi e 14 - bez mnogo mnogo da znam kavo oznachava 14

mi se struva che e dobre
... i takaaaa otivam da si kupuvam gumichki ot edin magazin i tam momcheto

prosto ubi vsichko detsko v mene. Razkaza mi slednata sluchka, v

posledstvie potvardena i ot maistorite v edin serviz:

edin negov priatel i toi kato mene naburzo smenil gumichkite no se okazalo

che tova ne pomognalo. kato otishal v gore spomenatia serviz mu razglobili

chialata glava, pravili klapani i neznam si kvo oshte neshto chudo na

chudesata(kam 400-500lv).

ta kavo se okaza nai nakraia. picha ot serviza mi zaiavi che na 190-kite i

124-kite
kato im nablijali dvigatelite 200k km. otdelno ot gumichkite se iznosvali i

samite klapani i tehnite vodachi i zatova se nalagalo toia remont
ta pitaneto mi e slednoto ako niakoi se e sbluskval s podoben

problem/DEFEKT (shtoto za mene si e defect ako za 200 000 triabva da se

pravi pochti osnoven remont) ili prosto slucheia e precedent i shte ospeia

da mina samo s prosta smiana na gumichkite bez svaliane na glava??????

i vtoro kvi gumichki shte mi preporuchate shtoto vseki magaziner si hvali

negovite: elRing, Viktor Reinz , Gotse ili originalni MB (koito mai pak

bili Viktor Reinz ili Gotse)

predvaritelno Blagodaria za vnimanieto

PS. i dali naistina sa JELEZNI MB??? i kvi sa tia 4 600 000km. pri uslovie che moia na 200 000 i veche e za hvurliane



Тема Pak ste go napisa....ama za poslednoнови [re: KPAHK]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано20.10.04 19:45



Ti da ne vzemes da si pomislis, ce tvojata kola e na 200.000km
Viz na 820.000km moze da e........

Az sam ot 7godini targovec na koli i NITO EDIN MERCEDES prez tova vreme ne e otisal za BG na po-malko ot 500.000km....ima i takiva na 800.000-900.000km OCILARKI !!!!!!

Kolega prosto takiva gluposti pises ce neznam kak oste Doktora ne e iztril temata....

NIAMA NA SVETA MERCEDES koito na 200.000km da e za remont....

Predpolagam, ce ne si bil v Germania zatova sa ti takiva pisaniata ot neznanie

Samo za info ste ti kaza , ce moeto Peugeot 206 DIESEL e 2000godina i e na 181.000km, i motora mu e kato nov..........Sled vreme kato go prodam sigurno ste otde v BG na 40.000km.........kilometraza njama da go varna az a djambazina ot Sofavto naprimer



Тема Re: Pak ste go napisa....ama za poslednoнови [re: 4 Matic]  
Автор CDl (непознат)
Публикувано21.10.04 04:32



Добре де на мен ми е ясно, че в БГ им връщат масово километражите, ма поне на тия обяви дето са в мобиле.де може ли да се вярва. Питам понеже сега в момента съм в щатите, ма догодина ще се прибирам за по постоянно в БГ и ще си търся дизелов Мерцедес най-вероятно С 220 Д и съм решил да си го докарам от Германия.



Тема NESHTO SI V GRESHKAнови [re: 4 Matic]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано21.10.04 10:08



batka,

toia MB e v bulgaria mnogo predi ti da si si pomislial da pochnesh da vnasiash avtomobili ( ili da gi prodavash niakude, ne te znam kvo tochno pravish)

ta da ti kaja toi e v BG ot kam 91 ili 92 (proizveden e 84g) i ot togava do sega e karan ot jena mi t.e.pochti ne e karan, taka che dori i togava da e bil vartian ne e doshul na poveche ot 150-200k km. taka che pri uslovie che pishe 199 500 na kilometraja v momenta sam 1000% siguren che ne e na poveche ot 250-300k.


a vaprosa si mi e chisto ot tehnicheska gledna tochka dali shte mi spre da gori maslo ako smenia samo gumichki ili vse pak shte triabva da otvoria i celia dvigatel.
shtoto pri mene naistina mislia che ne e ot mnogo karane na tova deredje e ot mnogoto godinki i prestoi v garaja

haide lekata i sas zdrave



Тема Re: Jelezen li e BENZ ????нови [re: KPAHK]  
Автор tebron (190Е 1.8)
Публикувано21.10.04 11:28



14 атмосфери това е съмнително много, но пък може да си сигурен че клапаните уплътняват добре.Лошото е че високата компресия по никакъв начин не гарантира нисък разход на масло а може и да е точно обратното.Свалянето на главата не желателно без основателна причина въпреки че тогава се вижда що за двигател си имаш, и аз съм чувал за такива случки ( не беше за МВ ) отиваш само за гумички пък то става една... това са точно колите за които пише 4 Matic то за това излезе и фразата “продавам кола на 160 000 км по километраж” на колко е точно никой не знае.



Тема za firmite?нови [re: KPAHK]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано21.10.04 13:12



otnosno firmite proizvoditeli:

niakoi ima li vpechetlenia koi sa chitavi, koi sa toiagi



Тема Re: Jelezen li e BENZ ????нови [re: KPAHK]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано21.10.04 13:14



Тази компресия 14 колега, доказва единствено, че ти тече масло в цилиндрите и, че клапаните са ти добре.
А тоя тип фолклор, дето се носи по магазинчетата за авточасти и гаражните работилници съм го чувал, въобще да не ти пука. Ти нали се сещаш, колко 190-ки и колко 124-ки има по света? И всичките са далеч над 200 хил км. Ако имаше нещо вярно в това, което ти разправят, дали щеше чак сега да го чуеш? Според мене, батка, работят те да те хванат за клиент и като гледам, почти са успели. Намери си друг сервиз, смени уплътненията на клапаните и не питай друго.
По принцип има няколко двигателя на Мерцедес, които са с проблеми в смазването на главата, но това са по-големи двигатели, твоят не е от тях.

Само Дизел


Тема Danke doc [re: Caмo Дизeл]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано21.10.04 13:22



a be i az taka si misleh
pri uslovie che ne e karan mnogo mnogo - niama kvo tolkova da mu se preebe
vse pak nali e MB

i che nai veroiatno prosto s vremeto sa se skapali tia shibani gumichki

taka che otivam da gi smenia samo tiah pak shte vidim

PS.pak i nali ste vie tuka zatova pitam shtoto i az niamam viara na maistori shtoto katyo gi vidia s chuka sa mi iasni che razbirat po-malko ot mene



Тема Az popadam tukнови [re: 4 Matic]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 15:14



E zatova az na mojata 190E na okolo 200 000km.(po kilometraz) smenjh onja den celja adrenaz(veriga i vsichki zabni kolela). Starite bjaha totalno iznoseni. Popadam 100% v sluchaja deto si opisal.



Тема Re: NESHTO SI V GRESHKA [re: KPAHK]  
Авторasen (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 23:52



pri men biaha gumickite, stom gi smenih i se prikliuci s harca na maslo.Taka stana i s edin priatel sas 124 predi 2 godini, sega kato mu kazah za gumickite i razbra ce sam se pritesniaval,napravo mi se izsmia. Tova koeto sam cuval ot dosta priateli s MB e ce e mnogo malko veroiatno da e po seriozno ot gumicki, naprimer segment ili kakto ti kazvas klapan, tova poslednoto za prav pat go cuvam, no sigurno e vazmozno. Taka ce smeniai gumicki i uspeh. A ne viarvai mnogo mnogo na maistori kakvo razpraviat, da ne se vpuskam v izlisni polemiki, no i az sam imal niakoi kuriozi s takiva "PROFESORI" i vece ne im se vrazvam. Ako kazat ce se nalaga remont parvo proveriavam vnimatelno na oste 1-2 mesta, i kogato mi se iziasni, vece moze da dam pari za remont. Inace te kato ne znaiat pricinata za nesto si, koeto se slucva v 50 na 100 ot slucaite, zapocvat da te karat da smenias edno po edno-e mersi, taka i az moga da remontiram.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.