Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 05.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Два въпроса за W126...нови  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.04 10:18



Искам да питам ако някой знае как се казва тая част или нещо електронно което прави така че колата да не може да запали ако е на "R" или "D" или на друга скорост оставен лоста, защото сега на едната кола тая част е прецакана и може да си пали на всяко положение на скоростния лост. И другото което ме интересува е как се казва това което като се запали колата и докато е студена я държи на високи обороти известно време, предполагам че е нещо като автоматичен смукач ? той може ли да се повреди ?
Мерси :)



Тема Re: Два въпроса за W126...нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.10.04 16:16



Механизма, дето заключва лоста се вика " parking lock interlock" и е чисто механична система.
Вероятно се е откачило жилото, между педала на спирачката и лоста. Или някой е бъзикал ключалката и си е оставил ръцете.
А ключа може ли да се вади, ако лоста не е на "Р"?

За автоматичният смукач не искам да се изказвам неподготвен, че не съм по бензиновите, но естествено, че може да се развали.

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 14.10.04 16:40.



Тема Разпечатвай и действайте...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.10.04 16:32



Ех тия руснаци бре, всичко имат



Това е за 722.6 трансмисиите, но едва ли има голяма разлика.
Както се вижда, нищо сложно няма, просто трябва да се проследи и да се види къде е проблема.

Само Дизел

Тема Re: Два въпроса за W126...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.04 23:25



Тя тая кола (500SEL 83г.) която е с този проблем май въобще я няма тая система и ключа може винаги да се вади и лоста може винаги да се мърда дори и да не е натисната спирачката, но проблема и е друг че не би трябвало да може да пали ако лоста е в положение "D" или "R" - примерно ако съм забравил на "D" и пъхам ключа и паля би трябвало нищо да не става при завъртане на ключа, защото е на скорост колата и е опасно да се пали при това положение нали тръгва...но като сложа ключа и завъртя да пали си пали и тръгва а на другите ми коли ако съм забравил на "D" или "R" никога няма да запалят само на "P" и "N" палят и затова реших че може да е нещо електронно ? А за автоматичния смукач просто исках да знам дали има такова понятие за да отида да го видят някъде че сутрин тая кола има много странно поведение като я запаля работи на около 300 оборота и чак като загрее ги качва на около 600 и заработва нормално иначе ако и дам газ от педала си ги качва и като пусна си падат ама докато е студена падат на 300 и почти гасне.



Тема така като слушамнови [re: 5OOsel]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано14.10.04 23:35



май направо накъм въпросния смукач си отива.. имал съм пребеан такъв на други коли - там беше обратното - държи 3000 оборота и си с постоянен автопилот - само спирачка натискаш
Не са им сложни ремонтите, ако е механична повредата де - че ако е от новите - аз не разбрах дали е за въпросната 83г. пура или някоя друга такава



Тема Re: така като слушамнови [re: Чepнorлaв]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано15.10.04 01:22



Да става въпрос за тая старата от 83г. имаш ли представа къде може да се намира ?



Тема Обяснявам веднаганови [re: 5OOsel]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано15.10.04 09:57



Не ти работи Cold-Start-Valve. Тя обогатява сместта докато колата е студена.

Защо не работи:
1. Прецакан температурен датчик - провери го дали затваря веригата
2. Прецакан инжектор - сваляш, чистиш, слагаш - ако не стане купуваш нов.

Още нещо - зимата ще е по зле

Успех.

- готин форум - ако човек порови има много отговори.



Тема Re: Обяснявам веднаганови [re: Bad_Dog]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано17.10.04 21:53



Супер точно това е май, утре ще отида да питам колко струва това Cold-Start-Valve. Искам само да те питам какво значи това "провери го дали затваря веригата" ? и също какво е инжектор ?



Тема Re: Обяснявам веднаганови [re: 5OOsel]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано18.10.04 08:46



Cold-Start-Valve = някакъв вид инжектор

"провери го дали затваря веригата" ? - значи взимаш Multimeter (aka Мултицет) и правиш тестове дали датчика ти затваря веригата, докато е студена колата - т.е. дали включва обогатяването на сместта (чрез Cold-Start-Valve).

За съжаление не знам точно на твоя двигател къде е разположен този датчик, но 100% ще откриеш лесно като гледаш кабелите внимателно - при мен са няколко датчика на едно място - един до друг. Не бързай да купуваш преди да знаеш проблема. Може просто инжектора да е мръсен - чистенето е 15-20лв. при Дунев (по разкази на очевидци).

Успех!



Тема Re: Два въпроса за W126...нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано18.10.04 12:49



Абе да ти кажа, забавих се с отговора, понеже исках да пробвам при мен как е. До сега не ми се е случвало да се опитвам да паля в положение различно от Р, вероятно заради системата за блокиране на лоста и ключа.
Значи и при мен е така - като не е на Р, просто не дава контакт. И като се има предвид, че електрониката при мен е много малко, това си е чисто електро-механично устройство. Само, че в твоят случай вероятно има жило директно от патрона на ключа към лоста за скоростите, а не през педала на спирачката, както е при по-късни модели. Та според мен, или жилото е откачено или механизма в патрона е повреден.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.