Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 14.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кой от Вас имаше SEC ?нови  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано15.07.04 11:01



Пичове, нещо съм луднал по тая машина, пък била дори и 380 SEC от 82-ра година....просто е уникална, в София видях една черна, 560 SEC Lorinser, с V8 емблемка от G500 на задната колона...уникална работа, голямо купе, голям двигател....мойта кола...та вече имам възможност да си купя кола, и искам да ми дадете няква инфо за нея....най-важното разбира се е разхода...след 190Д ви е ясно че малко трудно ще свикна на 30-40 литра на сто разход
И общо взето поддръжката скъпа ли е много в сравнение с 190 и 124-ката...е такива работи...



Тема Re: Кой от Вас имаше SEC ?нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано15.07.04 11:47



ааа, бравос - случил си на избор, ама на поддръжка незнам
Значи аналагогбокса и 500сел имат такива - е не са точно сек, но са се и сел
Двигателите са същите..
Ми да почнем от разхода ако искаш, а? - да те зарадвам - на първия човек след разни тунинзи и прочие му лапа ориентировачно по негови думи 20/100. Според мен е поне 25 . По точни данни ще даде 500се. Но е там някъде, недей да си мислиш че ще дойде по-надолу.. Най много да стане 13-15/100 извънградско. Сори - та затова да си знаеш.. то 6-так най имаше един на тези пури, но най си е добре V8 - 560 двигателя. Е и 500 става - все тая е, но 560 е с по-различен инжекцион.
В Капитолия гледах преди 2-3 месеца един 560сел, ама свети ти казвам. Някакъв бежов беше.. убийствен. С потъмнени джамци, щорички и т.н.. само цена нямаше. Ненормална кола.
СЕК-а естествено е черешката на цялата работа и оня ден видях един 560 сек.. черен, ненормален.
Поддръжката е почти като на 190-ката - нема да се плашиш. Само скоростната кутия ако стане нещо си бон-2 назад, но ще ти е отремонтирана като слънце..
другите неща са почти без пари, в сравнение с новите модели.. няма грижи.
Ми какво повече да ти кажа.. наистина това е колата, ама незнам кой ще я зарежда.. иначе отдавна да съм отлетял и аз на нещо подобно. но 20/100 ме претесняват.. Може би една читава газ може да оправи нещата, ама е 2 бона. Другия вариант е да е от 600лв газова вакуумна и да умориш някакви коне, но незнам.. аз се уморих от експерименти и сега възхвалявам дизела



Тема Re: Кой от Вас имаше SEC ?нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано15.07.04 22:28



Az imam dve takiva koli s dvigatel m117 ednata e 500sel drugata e 500se (taka mi beshe predi priakora, no ot dir.bg mi go zatriha i sega sam 500sel) 500se-to e s dvigatel sled osnoven remont i harchi realno okolo 17-20 pri leko karane gradsko, izvangradsko e ne po malko ot 11-14 zavisi ot skorosta, no ne poveche ot 140km/h ako e po barzo shte harchi poveche, ako reshish da ja nastapish i da varvi kolata shte harchi nad 25 sredno, moga da ti snimam s aparata razhoda pri karane s poveche gaz, komputera pokazva 40/100 pri tragvane... Ako reshish da si vzimash takava kola ne vzimai po malak dvigatel ot 500, 380 shte ti harchi sashto tolkova i shte varvi po malko. I niama smisal da si slagash gazova uredba na takava kola, ili ja karash na benzin i se kefish ili si vzimash drug model po ikonomichen :) Inache podrajkata ne e po skapa ot tazi na W124, chastite sa evtini. 500SEL-a koito imam e ot 1983 i harchi dosta poveche ot 500SE-to (1989) zashtoto dvigatelia mu e za remont. Abe obshto vzeto za takiva koli vsichko moga da ti kaja kakvo im e ako gi pokaram malko.



Тема Re: Кой от Вас имаше SEC ?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано15.07.04 22:52



Kakvoto i da se govori za tezi koli razhoda e mnogo goliam, javno na vremeto kato sa bili novi tia koli sa gi kupuvali bogati hora na koito razhoda im e bil posledna grija vse pak na vremeto tova e bil nai luxoznia avtomobil S class i saotvetno sportno kupe s dve vrati. Az moite gi darja zaradi tova che me kefiat kato model i gi karam za udovolstvie ot vreme na vreme, inache nikoga ne bih karal takava kola kato osnovna kola da si varsha rabota s neja :) Sega savremennite koli harchat mnogo po malko i varviat poveche, ne govorim na start ot sfetofar - purata e nanadminata na tragvane :) primerno na dalag pat az bih izbral edna dizelova kola kojato bez problem varvi s 180 po magistrala i harchi minimalno, ot kolkoto edna 500 W/C126 kojato shte varvi s 180 no shte i treperish che moje da stane neshto i skorosta she se useshta i shte harchi 30/100. Obshto vzeto tova veche sa edni kolekcionerski koli koito ako imash triabva da gi poddarjash perfectno i da im se kefish. Ima i modeli 560SEL ot 1990 godina koito sa s mnogo savremenni tehnologii i niamat nishto obshto s 500SEL ot 1985 primerno, ako se vzima za karane e nai dobre da e ot poslednite 560SEL ili SEC, imat ASR, SRS, computer, poveche electronika, 560SEL ima specialno okachvane i oshte mnogo drugi extri koito savremennite koli imat.



Тема Предлагам следния вариант! [re: 5OOsel]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано16.07.04 10:03



хем вълка сит, хем агнето цяло.. Може ли да направим някакъв пазаръл с теб и да ти взимаме "под наем" така да се каже колите - без 320-ката ес класата?
Само пурите? Ние зареждаме, кефим се 2-3 дена, на Владо му минава мерака след като я зареди и ти я върне , аз знам какво е и само се кефя , а пък ти си с пълен резервоар?
Примерно за събота-неделя? нали имаш 3 все пак... ще се разберем ...
Сега ще ти пусна моя тел на бележка, пък ти си кажи какво мислиш по въпроса...
ъъъ, може би и миене да включим?



Тема Ха ха ми много ясно...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.04 10:36



...умен вариант, пък и после, ако ми хареса СЕЛ-а по-новия, може да се спазарим за цена...а като казваш че между тези от 85-а и тези от 91-ра година няма нищо общо...дали е така, бах му мамата, на външен вид са ми еднакви... А и аз между другото се бъзиках, не бих си взел 380, стара е, искам ако е СЕК, да е от новите, поне 89-а...



Тема аз миналата годинанови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано16.07.04 11:33



гледах един такъв в Русе.. на някаква мутра - дойдоха с него и некакъв Мустанг при хотела..
Та беше добре колата - само кожата малко тук там беше поотъркана/издраскана.. искаха и тогава 10 бона, ама вече и на по-малко ще кандисат ако не е продадена.. пусни едно търсене в мобиле.бг
Ама все до харчлък опираме.. пък и данъка на тия коли ще расте и расте.. абе..



Тема Re: Предлагам следния вариант!нови [re: Чepнorлaв]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано16.07.04 17:12



Абе аз преди няколко дена взех едно порше да му се покефя, беше от най новите carrera 996 и имаше и тунинг и беше автоматик, като го настъпих направо ме залепи за седалката така дърпаше за 4,нещо секунди прави до 100, ама на собственика не му беше много приятно като ме гледаше как вадя душата на колата му докато се отдалечавах...та така и за пурата...


Иначе най хубавия 560SEC който може да се види в София е един черен на НСО, с тъмно бежов кожен салон, явно много добре го поддържат, защото изглежа като нов и винаги е много чист.



Тема Re: Ха ха ми много ясно...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано16.07.04 17:22



Наистина е така, освен купето всичко друго е различно аз понеже имам и от 1983 и от 1989 съм ги разглобявал и почти нямат взаимно заменяеми части. Ако наистина си търсиш хубава кола за каране пример за SEC e това:

и за SEL това: и двете примерни коли са супер и са като нови, такива коли си заслужават парите.



Тема спокойно..нови [re: 5OOsel]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано21.07.04 09:11



ти пък сега - не сме тръгнали да им вадим душите на колите.
Такава кола не е за натискане, а за кеф..
Сега едно е порш,друго си е ес класа, нали?
Този сек за който обясняваш съм го виждал.. нали съм в Лозенец, сравнително близо до НСО-то..
А тези линкове които си дал - първи е се отваря, но втория не. Пък и първия не ме кефи - с тея гадни фарове.. иначе като техника е екстра, ама като тръгнеш тук да го вкарваш и ще си такова таковатата... - с тея коне отиваме в небесата..

Добре тогва предлагам следния вариант - измисли си нещо да ти дам да пробваш.. не че мога кой знае какво да ти предложа - пасат си е стандартен, примерно скутера ми? сега лятото е баси кефа, пък и се стига за 15 мин до Перник с него.. (пробвах го тази събота)

ето за това говорим - 250 куб.с.с., 20 коня.. бе яде всичко по сфетофарите. Пък и харчи колкото да запалиш пурата
кажи някои тел на бележки пък и ти.. не ми отговаряш грам..




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.