Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 21.09.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема problem s Mercedes C2xxнови  
Авторrookie (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 17:14



Zdraveite hora,
trygnal sym da vzimam Mercedes , sprql sym se na model C kato moje da byde 200 a moje da byde i 220. Iskam da vi pomolq za syvet. Kakvo da gledam kato go vzimam - kolata vse pak ne e nova, nqkoi si q e karal pone 6-7 godini. Kade moje da sa i skritite defekti? Znachi mi kazaha nakratko na sym poglednel dali izpuskatelniq kolektor e bil bql... SAMO CHE az neznam vyobshte kakvo e tova neshto, kyde da go tyrsq i kakvo da gledam. Da znaete dali ima i drugi neshta koito da se gledat ? A syshto i ako moje nqkoi da me posyvetva C220 ili C200 diesel ili benzin... nqkakvi nabliudeniq ako imate, molq kajete.



Тема Re: problem s Mercedes C2xxнови [re: rookie]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано02.07.04 17:25



Няма да научиш нещата за 10 минути. Използвай "Помощ от приятел". Т.е. вземи с теб някой, който разбира.



Тема Re: problem s Mercedes C2xxнови [re: rookie]  
Авторpol (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 01:33



Wzemi si C220 benzinq ako iskash da imash kola i malko problemi. Gledai za slednoto: dali zagryawa kato raboti klimatika b grada; dali benzinowata pompa raboti sumno; dali ima tech na maslo ot nyakude - i nai weche kato zastahesh pred dwigatelya ot prednata lyawa strana wurhu wodnata pompa: i dali kato izklucish ot skorost w dwigenie se chuwa wiene pod zadnata sedalka ot diferenciala; da e s originalen, a ne dop slagan climatic; da e s metalni, a ne plstmasowi smukatelni colectori, zastoto ako e smetalni stawa perfektno na gaz; da nyama montirana gasowa uredba - slogi si ya ti i ako imash wazmognost i gelanie si wzemi automatik. Uspeh. Ako imash waprosi - pitai?



Тема Re: problem s Mercedes C2xxнови [re: pol]  
Авторrookie (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 04:52



mersi mnogo za syvetite imam 2 vyprosa koito sa malko nelepi... no nqma kak shte pitam. Kyde da vidq tiq smukatelni kolektori - kyde se namirat gore dolu? i Kak da razbera dali klimatika e originalen neshto seriini nomera li da gledam ili kakvo?
mersi predvaritelno.



Тема Re: problem s Mercedes C2xxнови [re: rookie]  
Авторe25OD (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 10:53



1-vo, izpuskatelnia kolektor e tova miasto, kudeto ot dwigatelia izlizat gazovete s tsel sa se otvedat kum auspuha. S drugi dumi, ako trugnesh ot auspuha kum dvigatelia, izpuskatelnia kolektor e poslednoto neshto, prez koeto minavash, predi da vleznesh v dvigatelia. Kazali sa ti da ne sa beli s tsel sigurno da se pretseni dali kolata e karana "zverski" t.e. s mnogo gas, abe dali da ia ruchkali.

2-ro, vsmukatelnite kolektori, po analogia, sa poslednoto neshto, prez koeto minava vuzguha predi da vlesne v dvigatelia. Tam sa prosto, golemi sa, trubi, niama kak da ne gi vidish.

3-to, za klimatika niamam ideia.

4-to, moiat suvet e da si vzemesh diesel, mnogo po-malko harchi, a i niama da ti se nalada da se chudish da slagash li gazova ili ne:) MB dieselut e moje bi nai-sigurnia diesel, no gledai da e s redova naftova pompa, ne rotatsionna. S drugi dumi da e BOSCH, a ne LUCAS. Ako tova ne mojesh da pretsenish vikni niakoi.

e, tova, oshte mnogo moje da se govori, no niama vreme:)



Тема Re: problem s Mercedes C2xxнови [re: e25OD]  
Авторrookie (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 15:16



mersi mnogo za syvetite. Problema e che nqma koi da pitam okolo men.. nikoi ne razbira nishto to koli i e malko krivo kato trygne chovek da si kupuva i kato ne znae nishto... shte posledvam vashite syveti pyk da se nadqvam che shte popadna na dobra kola i nqma da se precakam. Az syshto mislq da e diesel .. shte vidim. Kato q vzema shte byda po-redoven tuk da pitam tova onova.. :)
ako nqkoi se seti oshte neshto vajno - da spodeli, nqma da e izlishno ;)



Тема Re: problem s Mercedes C2xxнови [re: rookie]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано05.07.04 15:22



От къде ще я купуваш тази кола?
В смисъл, от България или другаде?

Само Дизел


Тема Re: problem s Mercedes C2xxнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторrookie (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 21:37



ami ot germaniq , v momenta sym tuk i zatova nqmam nqkoi priqtel koito da razbira dostatychno i da moga da go vzema s men.



Тема Re: problem s Mercedes C2xxнови [re: rookie]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано07.07.04 10:53



Ами щом си е Германия и не разбираш много от автомобили, бих ти препоръчал да прегледаш какво се предлага от официалните дилъри на Мерцедес. При тях разбира се, цените са по-високи, отколкото в някоя мангалска автокъща, но получаваш автомобил в много добро до отлично състояние и гаранция.
Можеш да търсиш и онлайн на

, Gebrauchtfahrzeuge, но това далече не е пълното предлагане.

Само Дизел

Тема Re: problem s Mercedes C2xx [re: Caмo Дизeл]  
Автор zlatacho (ударник)
Публикувано08.07.04 09:14



можеш като си харесаш колата да й видиш историята в някой дилърски офис или сервиз на Мерцедес, ще си излезе всичко за количката: дали е серийно с климатик, дали не е била такси, дали е претърпяла някой по-сериозен ремонт...
Успех!
P.S.
Шефа ми си купи Е220 CDI от http://taxi-much.de/ Колите са били таксита, но има и читави екземпляри. Но най - добре е да послушаш Само Дизел, аз поне така бих направил ако парите бяха мои




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.