Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 17.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Passat B3 ili MB 190 2.0Eнови  
АвторPower_Exhaust (Нерегистриран)
Публикувано19.06.04 19:51



Здравейте,
аз се натоварих със задачата да търся на майка ми оптимална кола за предимно градско и отвреме на време извънградско каране.
Но тя иска по масивна кола,но е наплашена от разхода на Мерцедес 123 бензин.И нещо се упъва за 190 2.0 инжекция или карбуратор.Идеята е като се взема да се конвертира на газ.Та наща сега си е набелязала Пасат от 1990 с 1.6 моно инжекция + газова за 4000лв.
Но аз като се разчетох разбрах че тоя двигател не е много за това купе и се препоръчва 1.8 моно в краен случай и за предпочитане 1.8 или 2.0 пълен инжекцион,но също така се носи и славата на тези двигатели че не са икономични.

Та моля ви насочете ме към една от 2те коли и да не забравяме цената до 4.000лв.Хайде може за тези пари да не е включена Газовата.



Тема Абе взимай мерцедеса...нови [re: Power_Exhaust]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано19.06.04 21:26



...и въобще не се чуди....той пасата не е нищо повече от голфа...тояга отвсякъде....аз лично не бих се и замислил...



Тема Re: Абе взимай мерцедеса...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор lvo_Dinkov (реставратор)
Публикувано20.06.04 09:03



Ти и не мислиш, като пишеш сега. До 4к лв да ти кажа ли от коя година и в какво състояние ще намери 190- ка ? А и не забравяй, че после идват масло, филтри, аларма, застраховка, газова(ако има, поне мембраните ще са за смяна евентуално).
Аз също си тъся кола и първата, към която се насочих беше 190 1,8 или 2,0 бензин. След малко огледи и някоя друга консултация с познати, имащи такава, установих, че по- стара от '90 си малък хазард да си купиш такава. Само, че 1990-та под 4000 няма, а моя таван за кола е 4700 макс с всички разходи. Затова и се отказах от варианта за 190- ка и се насочих към една друга марка, която засега няма да кажа, като ми дойде колата, ще пусна снимки да се похваля :))



Тема Re: Passat B3 ili MB 190 2.0Eнови [re: Power_Exhaust]  
АвторMimo-2OOE (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 13:59



Nie imame B3, 1,8s -90 konq.Za 4000lv. ako ne nameri6 4itava 190-ka vzimai Audito, malko e tqsno no ako e samo za maika ti stava.Na na6to za 1g i 6-7meseca sme mu napravili kum 50000km i ne sme smenqli ni6to frapantno (za mnogo pari).
Kolata e evtina i lesna za poddruzka .Tamponite na cqlata prednica + bialetite sa okolo 250 lv.
Za Passat ako ne e pone 2.0i, motora e mnogo slab za tova kupe ta daze i 2.0 16v mu trqbva da ne se zaduhva ina4e e zdrav i po 6irok vutre ot W124 pone za sedana za kombito ne znam.(no Passata e malko kato "groznoto pate")

Uspeh



Тема Re: Passat B3 ili MB 190 2.0Eнови [re: Mimo-2OOE]  
АвторPower_Exhaust (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 19:56



Мерси много за мненията ви.Съветите ви отговарят на това което и аз мисля.190 за 4000 лв сигурно после ще я купя още веднъж,но не дърща да бъде след 90та ако ще и от 85г да е важното е колко е ползвана.
А някакви разходи на гориво можете ли да ми дадете на един пасат с 1.8 или 2.0 литров и 190 с 2.0 литров двигател,че наща освен състояние на колата много я вълнува разхода.



Тема 190 vs. Passatнови [re: Power_Exhaust]  
АвторKPAHK (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 12:46



Vij sega kvo:

1. az imam MB190 2.0i ot 84g. 193000km. i moga da ti kaja che i 72 -ra da e ako e gledan i zapazen ne si struva da si vzimash VW.Lichno az sam karal dosta koli (predimno slujenbni i na priateli) i moga da ti kaja che ne bih smenil MB-to dori za kola 93-94g.(vw golf 3,astri,fiati,passati i t.n.)
2. za razhoda - MNOGO E vij temata " Kolko vi goriat Mercedesite" tam ima pone 20 mnenia i moia sam go pisal i na benzin i na gaz
3. Sertra mi ima Passat 90g. 2.0 osven che e s po-goliamo kupe( a i bagajnika mu e dvoino po-goliam ) drugo nishto ne moje da mu se sravniava s 190-kata, che dori i razhoda mu e analogichen (max litar po-malko da e)


taka che tursi MB 190 dori i da e po-star ama da e zapazen po servizite shte ti go pregledat
i niama da sburkash


HAIDE SAS ZDARVE



Тема 190 rules ! [re: Power_Exhaust]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 15:01



imam 190E 2.0 ( 86 godina), ot 3 godini go imam i sam strashno dovolen. Parvonachalno smenih njakoj raboti kato amortisjori, nakladki, masla na diferencial/skorostna kutija....no ot togava do sega 3 godini samo karam bez nikakav problem. Razhoda mi izvan gradsko e pod 7litra, gradsko njakade 10-12 . Moze da e malak, no vozijata mu e kato na Mercedes. Kogato se kachih na sravnitelno dobar Passat razocharovah se ot vozijata mu , tvardo vozi. Pri "ravni" uslovija nikoga ne bih zamenil 190 za Passat !
Greshka e na 190E(injection) da se slaga gazova uretba



Тема Re: 190 rules !нови [re: fan]  
Автор King Rat (ne murzeliv)
Публикувано04.08.04 16:56



Kolega, moje li da pomolya za mlao pomosht? imam vectra, ot koyato sum mnogo dovoeln ako se izlkjuchat rujdite estestveno:-) imam vazmojnost da ya zmenya s neshto drugo, no sum vse pak ogranichen. Predlagat mi 190 E, 1.8 injection 1992 g, el. stukla ogledala i shibidah za okolo 5500. kolta izglejda mnogo dobre, vupreki che e malko durven (rubest) design. Kаji mi neshjto pveche, kakvo da i gledam ako resha de Mernika?? Mersi!!



Тема Re: 190 rules !нови [re: King Rat]  
АвторDikata (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 11:12



Az niamam goliam opit s 190-kite no razbrah niakoi raboti za tiah. Obrashtai goliamo vnimanie na okachvaneto zashtoto otzad ima okolo 20-30 stangi i ne mojesh da razberesh dali e razbita. Preporachvan predi da ia kupish da ia zakarash na dobar reglaj i toi shte ti kaje vsi4ko za tazi kola. Drugoto e dvigatelia da ti go shue niakoi. No mislia che okachvaneto e nai vajno. Za reglaj ti preporachvam serviz Adi 95, mnogo sa dobri no zimat 15lv za ka4vaneto. Tova e.



Тема Re: 190 rules !нови [re: Dikata]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано06.08.04 08:20



Отзад има по 3 щанги - не 20-30. Дори и някоя да е заминала ремонтът не е скъп.
Това, което за мен е най-важно е купето - да няма удари и ръжди. Другото се прави. А обикновено при Мерцедес на тези години повечето неща за здрави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.