Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 24.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема сервиз за автоклиматици?нови  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано21.05.04 16:17



Знам, че има отделна тема за сервизи и части, но там е по-скоро "предлагам", докато моето питане е "търся".

Търся сервиз различен от Балканстар, който да може да се погрижи за климатика на една E-класа. Твърде често (или може би твърде рано) изключва и не може да охлади достатъчно.

Митко



Тема Re: сервиз за автоклиматици?нови [re: Mитko]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано21.05.04 16:46



Я да те питам първо, ти ония Митко ли си, Ганчев де?
Нищо против, само питам

И защо да не е в Балканстар? По ценови причини или по други?

За съжаление (не чак толкова), не ги знам сервизите у нас, но ако дадеш малко подробности за проблема и модел/година на Е-класата, можем да го обсъдим, ако желаеш, въпреки, че с климатиците така или иначе почти винаги опираш до сервиз.
Колегите сигурно ще знаят някой сервиз за климатици, но според това, което съм чувал от потърпевши...абе а дано да извадиш късмет...

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 21.05.04 17:06.



Тема Re: сервиз за автоклиматици?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано21.05.04 17:42



Да, "оня" Митко съм :-)

E220, '96
Проблемът ще го опиша по-подробно утре - не ми е хрумвало сам да се занимавам с него и затова диагностиката ми спря на етап "абе не ми харесва, трябва да го види някой".

Ценовата причина да избягвам Балканстар е по-малката. По-голямата е, че с тях губя страшно много време, ама страшно много. За една диагностика си загубих целия ден - бях там в 10:30, тръгнах си в 17:00, а исках само да ми кажат какво е състоянието, без нищо да пипат и ремонтират. После пък ми отказа десния мигач (цъка, но не мига, а аварийните работят, значи всички крушки са здрави). Отидох пак към 10:30 и ми казаха, че ще е готов в 15:30 - взех си ключовете и си тръгнах, и повече не съм ходил, защото не мога да си губя по 5 часа за смяна на едно реле, крушка или изгорял бушон. Имам усещането, че те оставят 4 часа "да втасаш" и после за 5 минути си свършват работата, или пък е просто начин да си оправдаят цената, ако им се плаща на вложено време.

Митко

Редактирано от Mитko на 21.05.04 17:46.



Тема Re: сервиз за автоклиматици?нови [re: Mитko]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано21.05.04 19:44



Ясно, разбирам те.
Ама по по-малките сервизи пак ще си иде един ден в най-добрият случай.

Лошото е, че у нас майсторите нали знаеш как са - учат се върху колите на клиентите. Ако е често срещан проблем на разпространен модел, имаш много добри шансове да са го научили вече как става. Обаче ако не, жална ти майка. Та мисълта ми е, че климатиците са им малко мътни, даже и в специализираните сервизи. В смисъл, могат да ти го разглобят целият климатик и евентуално даже да го сглобят, но за диагностика не ги бива.
Първо ще ти го напълнят, после ще го източат и разглобят, пак ще го напълнят без ефект и накрая ще се окаже, че на някой датчик му се е откачила клемата.

Между другото сигурен ли си, че е климатика е пълен? Лесно се проверява. При двигателят, отпред, в дясно (ако си с лице към него) до радиатора има едно нещо, като хмм...удължен балон. В него влизат и излизат тръбите от климатика. Това е Receiver Dryer-а. Най-отгоре той има едно "оченце". Почистваш това "оченце" да се вижда през него. До балона, на тръбите е pressure switch с две клеми и кабели към тях. Откачаш едната. Палиш двигателят, пускаш климатика. Отиваш пак отпред закачаш клемата и гледаш внимателно през "оченцето". В първите няколко секунди вътре ще се вижда как се пени охладителният агент. След няколко секунди всякакви мехурчета трябва да изчезнат и на практика да не се вижда вътре движение.
Ако продължава да бълбука и пени още дълго време, значи нивото на охладителният агент е твърде ниско.
Проверката става и без да откачаш клеми. Гасиш двигателят на изключен климатик. Изчакваш малко и палиш. Отиваш да гледаш оченцето, а втори човек вътре включва климатика.

П.П. Има вероятност при твоят модел нещата да се различават по местоположение, но принципно би трябвало да е така, както съм го описал.

Само Дизел


Тема Re: сервиз за автоклиматици?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано22.05.04 00:52



Аз досега (чук-чук) не съм имал сериозни проблеми с колата и в Балканстар съм ходил само за дреболии. Но щом отива един ден за (образно казано) смяна на бушон, за диагностика на климатик ще отиде седмица :-)

Допускам, че е пълен по две причини - първо защото спирам да чувам характерния шум в началото (кипенето?) и второ защото когато се включи, си духа доста студено. Понеже ти обещах да му опиша симптомите, тази вечер го оставих да работи по пътя към вкъщи и ме умори от студ - т.е. ефектът не се прояви (но навън не беше особено горещо). Утре (т.е. днес по обяд :) ще потърся въпросното "оченце".

Митко



Тема Още нещо...нови [re: Mитko]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано26.05.04 14:05



Aaa, като каза "бушон" се сетих, че не съм ти казал за най-вероятната и най-проста причина.
Значи отваряш кутията с бушоните, намираш кой бушон е за климатика и просто го сменяш с нов, даже и да е здрав. На капака на кутията пише кое за какво е, знаеш. Там пише и точно за колко ампера трябва да е бушона.

Само Дизел


Тема Re: Още нещо...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано27.05.04 00:18



Казах "бушон" само примерно, по повод неработещият ми мигач (реалната повреда беше замърсен контакт на лостчето за мигачите - изсипах вътре един WD40 и се оправи без да чакам цял ден в Балканстар).

А климатикът в момента работи. Ще чакам обаче времето да се затопли, преди пак да се захвана с него, защото в момента пробите не са реални.

Митко



Тема Re: сервиз за автоклиматици?нови [re: Mитko]  
АвторHиkoлa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 11:03



Има един Станислав на Околовръсното занимава се само с автоклиматици мисля , че може да ти помогне. Аз имах проблеми с един мерцедес и да ти кажа само той успя да го оправи. Звънни му 0888 616 626



Тема Re: сервиз за автоклиматици? [re: Hиkoлa]  
Автордpyr Hиkoлa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 19:50



Мда, и аз при него бях, казват че бил най-добрият в София. От Горнобански път като тръгнеш за Люлин, завиваш на разклона за Горна Баня и на първата вдясно, в края на улицата вдясно, пише "Резервни части" или нещо такова, то е един голям двор с няколко работилнички вътре. Само че доста се чака за ред, винаги има много народ и трябва да си запишеш час за доста време напред.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.