Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 24.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема katalizatorнови  
Авторbega4 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.04 19:42



Kolegi karam MB 190,93g. Skoro moje bi 6te mi se naloji da mahna katalizatora.Edin majstor mi objasni 4e sled tova lamda sondata 6te dava gre6na informazija na komputura i 6te se vdigne razhoda na gorivo.Njakoj moje li da mi objasni po-podrobno za kakvo stava duma.kolata e na 111000km.(realni) i e karana samo v Buigarija ako tova ima zna4enie



Тема Re: katalizatorнови [re: bega4]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано01.06.04 09:10



Не мисля, че майстора ти е прав... По-скоро ще имаш няколко коня отгоре и 100мл. бензин надолу.

Когато обаче заваряваш нещо по колата ВИНАГИ откачай минусовата клема на акумулатора (никой майстор не го прави и после има "то така си беше"). Иначе може да си купуваш нови датчици (напр. Л-сонда).



Тема Re: katalizatorнови [re: bega4]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано01.06.04 12:50



Кажи на този "майстор" да си завре една ламбда-сонда в задника и да каже какво отчита там

Ламбда-сондата е преди катализаторът, така че просто няма как последният да и влияе. Функцията и е да мери останалият в изгорелите газове кислород и да дава обратна връзка за регулирането на гориво-въздушната смес. Това е и една от причините да е ПРЕДИ катализатора.
Обратното обаче е вярно - грешно работеща ламбда-сонда може да повреди катлизатора. Това обаче е друга тема.

Само Дизел


Тема Re: katalizator [re: bega4]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано01.06.04 14:02



Аз имам два катализатора на колата (S320) и още някакви удебеления на тръбите преди тях и причините да не ги махна е че четох някъде че скоро в българия ще трябва всички коли да имат катализатори и пак ще се наложи да слагам, другата причина е че ако ги махна и на тяхно място сложа заглушители е много възможно колата почне да издава звучи от гърнето като някой голф 2-ка с "спортни" гърнета, иначе ако теоритично се махнат катализаторите само може да спечелиш малко-незначително покачване на конските сили и също ще можеш да си сигурен че ако нещо колата ти върви "запушена" няма да е от катализаторите.



Тема Re: katalizatorнови [re: 5OOse]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано01.06.04 14:34



Тъпо е да махаш катализатора, ако му е рано, но ако е заминал и го оставиш също е тъпо. Колата определено става шумна без кат..

Как да познаеш, че е заминал:
1. Колата не върви - няма сила - защото не може да изкара газовете
2. Зоната около изходния колектор се загрява много



Тема Re: katalizatorнови [re: Bad_Dog]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано01.06.04 15:04



Ами моята си има сила, само че ако и сипвам 98, иначе с 95 се държи така все едно са и скапани катализаторите, пак върви но много по лошо. Това за изходния колектор ми се струва трудно да се определи колко се загрява защото там винаги е много горещо.



Тема Re: katalizatorнови [re: 5OOse]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано01.06.04 17:34



Погледни станиоли и други изолации, ако се нагряват често и до много им се променя цвета.
Освен това вероятно имаш една джаджа за промяна на предварението за 95 и 98. Може и това да е.



Тема Re: katalizatorнови [re: Bad_Dog]  
Авторbega4 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.04 19:00



predi6nata mi kola be6e Nisan primera karburator.na okolo 160 000km smenih katalizatora s rezonansno gurne.Ne po4uvstvuvah promjana na mo6tnostta.moje bi stana malko po-6umna,na rashoda su6to nese otrazi.Togava majstora mi pokaza katalizatora.Prednata mu polovina be6e silno potumnjala ot temperaturata.predi da go mahna kato izgasjah kolata se 4uva6e pukane,kakto kato izstiva naftova pe4ka




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.