Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 20.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема V6 VS six inline :)  
Автор6 CYL (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 02:04



Браточки, като махнат митата след време
(т.е. като ни приемат в ЕС-некъде 2007-8) мисля си взема 124ка 320 купе
всички екстри.
Дано само педалите не вкарат ограничения за възрастта на автомобилите.
Та въпрсът ми бе що 6 цил. редови е по-добър от последвалите
в 6.
Чух такива неща.



Тема Amiнови [re: 6 CYL]  
Автор JarJar- (непознат)
Публикувано28.05.04 02:59



az da ti kaja znam 4e gori pove4e! Tova nai ve4e ot nabludeniq!



Тема Бе толкова си е..нови [re: JarJar-]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано28.05.04 09:14



дали ще е В или нормален редови се си харчи над 15... градско може и 20 без никакви грижи.
Моя съвете е да се ориентираш към 8-ците... Те поне са железни. Пък и вървят повечко от 6-так - нормално е, а пък разхода им не е кой знае колко различен от 6-ците.
Аз отсега бих се метнал на един 560 се или сел ама много лапкат гадовете градско.. то градско извънградско се си е тая.. - пура имам впредвид - да не си помислите че става въпрос за новите ес класи

Редактирано от Чepнorлaв на 28.05.04 09:15.



Тема Re: V6 VS six inline :)нови [re: 6 CYL]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.05.04 14:05



Ами и V6 и I6 си имат и предимства и недостатъци.
Основното предимство на I6 двигателите е перфектният баланс. При тях, всички сили действащи на коляно-мотивилковият механизъм са уравновесени, двигателят има много плавен ход.
Недостатък на I6 е сравнително голямата дължина на блока и главата, което понякога създава проблеми с охлаждането на най-крайните цилиндри и в крайни случаи може да се стигне до пукане на главата.
V6 го нямат този проблем изобщо. По-компактни са от I6. При тях обаче идва пък проблема с много дългата ангренажна верига. Поради дължината си, тя се разтяга по-бързо. За някои V двигатели се препоръчва смяна на веригата всеки 100 хил. км., докато редовите двигатели нямат такива проблеми поне няколко пъти повече километри.
Все пак V-двигателите напоследък се налагат повече, вероятно най-вече заради компактността си - много важен фактор при съвременните автомобили.

Само Дизел



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.