Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 22.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Mercedes poddrazhkaнови  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 13:26



Kakva e razlikata v tsenata na poddrazhkata na Passat 97godina i taza na Audi A4 97g. ili Mercedes 180C (95g.) ? Ako nyakoi znae neshto shte sam blagodaren da go spodeli.
Vyarno li e che Mercedes na 8-9 godini nyama da se remontira pochti izobshto?
:-)



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано17.05.04 14:32



Ami, ne e verno, ce Mercedesite izobsto ne se remontirat

Kakto vsiaka kola i te iskat remont ot vreme na vreme, no remontite sa sravnitelno leki, kato amortesjor ili nastroivane na racnata spiracka naprimer....

Mnogo e vazna Podrazkata, ako e dobre podarzan Mercedesa e na praktika vecen

Mercedesa ima po-lesna i po-evtina podrazka ot Audi naprimer, no po-skapa ot VW



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: 4 Matic]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано17.05.04 19:36



Мне, изобщо не е по-скъпо да поддържаш Мерцедес, отколкото VW, особено, ако говорим за автомобили на едни и същи км и години.

Всяка фирма печечли и от продажбата на резервните части, но някои, като VAG, Форд и др. направо се забравят...За нищо и никаква част искат безбожни пари.
Частите за Мерцедес са на съвсем умерени цени, отговарящи на стоката.
Примери много, но ето един - дебитомера за въздуха на TDI-тата на VW е много калпав и се разваля често. Оригиналната част на VAG струваше над 200 Евро. Абсолютно същата част (на практика взаимозаменяеми, макар и с малки разлики в изходният сигнал) при Мерцедес струва 70 Евро. Понеже, както казах, частите са взаимозаменяеми и много хора се усетиха и си сложиха от Мерцедес, VAG размислиха и свалиха цената точно на тази част. Ама за другите си остава същото положение.
Е, има и Мерцедеси с много скъпи части, но не от тези, който колегата е изброил.
Но като цяло изглежда, че политиката на фирмата е да се взимат парите на клиента още в началото и след това да не се гаврят повече с него.

Само Дизел


Тема Koi Model Mercedes?нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 12:22



Mersi za mnenieto. Haresa mi sravnenieto. Samo neznam otkade da sabera oshte nyakolko hilyadarki za 180C. Kakvo shte mi preporachash na tsena 8-10 hil leva ot Mercedes sled 95 godina?



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: 4 Matic]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 17:02



Razbrah che si v Germany i razbirash ot koli :-)) Dai nyakakav savet kak da se sdobiya s kola 96 godina minala TUV i sas servizna knizhka. Govorim za neshto skromno. AKo e Mercedes mi se iska 180C no ako ne moga da si go pozvolya da mina na neshto drugo no da e zdravo. Doesega karah Passat i mnogo mi haresa, no se skapah ot remonti. Mozhe i pak Passat da se hvarlya no 96 godina s 2.0 16V
Drasni mi na:
maleshkov@hotmail.com



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Авторmartin (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 17:30



Vij sega TUEV i service-knijka se kupuvat i tuk (savarti se po pasarite tuk i shte se ubedish ;-)), taka che tova ne e garanzija.
Kola se kupuva s pari. Predstavata sa zenite na kolite 2-ra raka v Bg e nerealna.
Tarsene tuk na mjasto shte ti struva vreme i sredstva. Istinska kola moje da vsemesh ot istinski targovez(markova avtokashta), no toj si slaga targovskata nadbavka. Trjabva da si mnogo obigran sa da mu svalish zenata. No i tam e trudno, ima targovzi, koito vsimat po 30-40 koli na paket sa isnos predimno sa Afrika i Asia i isgodni oferti ischesvat predi da sa se pojavili.
Predi godini stana skandal sa prodajba na vestnik s chastni objavi oshte v pechatnizata predi da islese po budkite. 1 broj varveshe po 1500 DM.
Tarsi po-dobre v BG...



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано18.05.04 22:21



Ами колегата ти е писал много точно по-горе, нямам много какво да добавя.
Запазен Мерцедес можеш да намериш, само че цената няма да ти хареса. Много хора си оформят представа за цената от първата страница, която излиза при търсене в mobile.de примерно. Истината е обаче доста по-нататък. Ако вземеш "изгоден" Мерцедес, няма да са ти много по-малко ремонтите, отколкото вероятно за Пасата. Няма вече балами и не можеш да разчиташ, че някой ще се мине да ти продаде супер запазена кола за без пари, щото почти със сигурност ти ще си минатия.
Не им следя цените от близо, но по груба сметка, за запазен С180 '96 на 100+К км трябва да се бръкнеш над 6000 Евро (цена в Германия).
Запазен може да се вземе и по-евтино, но с страшно много търсене, обикаляне из Германия и гледане.

Само Дизел


Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 11:08



Blagodarya vi za mnenieto, no ne mi pomagate mnogo.
Kade v bulgaria ima targovets za koito vie mozhe da si zalozhite glavata che ne lazhe?
Znam che TUV i knizhki se kupuvat. Сигурно има начин да се познае дали е фалшификат.
V Germany i Italy ima po-golyama veroyatnost da ima takiva koito ne mamyat bezpametno.
Chuvali li ste za San Marino?
Kakvo shte kazhete za leko udareno Audi A3 na 4 godini na tsena na desetgodishno Audi A4 tuka?
Vaobshte kakvo mislite za leko udareni novi moderni koli?
Вие как сте си купили колите и на какви цени?
:-)



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано19.05.04 11:41



Аз пък си купих евтин мерцедес, който не беше с особено добро състояние - тук там ръждичка и т.н. В бг ми излезе м/у 6 и 7 К лв.

До сега (за 2 години)съм сменил предни дискове (аз ги изкривих), един датчик (за перката), хидравлични повдигачи(дразнеше ме) и консумативи.

Върви си екстра. Карам го като джип - никаква милост. Като почне да заминава ще я засиля и така. В бг цената на ремонта е толкова ниска, че е по-изгодно финансово да караш малко по-стара колица. Аз бих те посъветвал да вземеш 190 250Д турбо от последните.

Според моите сметки освен консумативи най-високият разход е за застраховка в БГ, т.е. цената на км. пряко зависи от застраховката =>. ако си вземеш по-евтина и стара кола в добро състояние си на далавера. Поне финансово.



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.05.04 11:59



Никога не бих си взел удряна кола за себе си, стига да разбера, че е удряна. Особено при Мерцедес е много лошо. Те имат страхотно антикорозионно покритие, но като нагънеш тенекиите, всичко отива по дяволите и след известно време почва да ръждясва.
Да не говорим за скрити проблеми, като изменяния в геометрията и тнт, които стават и при сравнително леки удари.

Не знам какво си се хванал за този TUЕV. Той изобщо не е гаранция, че колата е в отлично състояние. Дори и прегледа да е направен съвестно, което не винаги е така, той гарантира само, че автомобилът е безопасен за собственика му и останалите участници в движението. С читави спирачки и светлини можеш да прекараш почти всяка барака на TUEV.

Аз сега карам Мерцедес 300 TD TURBO, '91, който търсих 6 мецеса и платих поне 1500-2000 Евро над цената на "много изгодните". За наистина перфектен трябваше да се бръкна още поне толкова отгоре, но ми идваше вече много и направих някои компромиси. Въпреки това, сега поне карам автомобил, а не изтърбушена кочина.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.