Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 20.09.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Mercedes poddrazhka  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 13:26



Kakva e razlikata v tsenata na poddrazhkata na Passat 97godina i taza na Audi A4 97g. ili Mercedes 180C (95g.) ? Ako nyakoi znae neshto shte sam blagodaren da go spodeli.
Vyarno li e che Mercedes na 8-9 godini nyama da se remontira pochti izobshto?
:-)



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано17.05.04 14:32



Ami, ne e verno, ce Mercedesite izobsto ne se remontirat

Kakto vsiaka kola i te iskat remont ot vreme na vreme, no remontite sa sravnitelno leki, kato amortesjor ili nastroivane na racnata spiracka naprimer....

Mnogo e vazna Podrazkata, ako e dobre podarzan Mercedesa e na praktika vecen

Mercedesa ima po-lesna i po-evtina podrazka ot Audi naprimer, no po-skapa ot VW



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: 4 Matic]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано17.05.04 19:36



Мне, изобщо не е по-скъпо да поддържаш Мерцедес, отколкото VW, особено, ако говорим за автомобили на едни и същи км и години.

Всяка фирма печечли и от продажбата на резервните части, но някои, като VAG, Форд и др. направо се забравят...За нищо и никаква част искат безбожни пари.
Частите за Мерцедес са на съвсем умерени цени, отговарящи на стоката.
Примери много, но ето един - дебитомера за въздуха на TDI-тата на VW е много калпав и се разваля често. Оригиналната част на VAG струваше над 200 Евро. Абсолютно същата част (на практика взаимозаменяеми, макар и с малки разлики в изходният сигнал) при Мерцедес струва 70 Евро. Понеже, както казах, частите са взаимозаменяеми и много хора се усетиха и си сложиха от Мерцедес, VAG размислиха и свалиха цената точно на тази част. Ама за другите си остава същото положение.
Е, има и Мерцедеси с много скъпи части, но не от тези, който колегата е изброил.
Но като цяло изглежда, че политиката на фирмата е да се взимат парите на клиента още в началото и след това да не се гаврят повече с него.

Само Дизел


Тема Koi Model Mercedes?нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 12:22



Mersi za mnenieto. Haresa mi sravnenieto. Samo neznam otkade da sabera oshte nyakolko hilyadarki za 180C. Kakvo shte mi preporachash na tsena 8-10 hil leva ot Mercedes sled 95 godina?



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: 4 Matic]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 17:02



Razbrah che si v Germany i razbirash ot koli :-)) Dai nyakakav savet kak da se sdobiya s kola 96 godina minala TUV i sas servizna knizhka. Govorim za neshto skromno. AKo e Mercedes mi se iska 180C no ako ne moga da si go pozvolya da mina na neshto drugo no da e zdravo. Doesega karah Passat i mnogo mi haresa, no se skapah ot remonti. Mozhe i pak Passat da se hvarlya no 96 godina s 2.0 16V
Drasni mi na:
maleshkov@hotmail.com



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Авторmartin (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 17:30



Vij sega TUEV i service-knijka se kupuvat i tuk (savarti se po pasarite tuk i shte se ubedish ;-)), taka che tova ne e garanzija.
Kola se kupuva s pari. Predstavata sa zenite na kolite 2-ra raka v Bg e nerealna.
Tarsene tuk na mjasto shte ti struva vreme i sredstva. Istinska kola moje da vsemesh ot istinski targovez(markova avtokashta), no toj si slaga targovskata nadbavka. Trjabva da si mnogo obigran sa da mu svalish zenata. No i tam e trudno, ima targovzi, koito vsimat po 30-40 koli na paket sa isnos predimno sa Afrika i Asia i isgodni oferti ischesvat predi da sa se pojavili.
Predi godini stana skandal sa prodajba na vestnik s chastni objavi oshte v pechatnizata predi da islese po budkite. 1 broj varveshe po 1500 DM.
Tarsi po-dobre v BG...



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано18.05.04 22:21



Ами колегата ти е писал много точно по-горе, нямам много какво да добавя.
Запазен Мерцедес можеш да намериш, само че цената няма да ти хареса. Много хора си оформят представа за цената от първата страница, която излиза при търсене в mobile.de примерно. Истината е обаче доста по-нататък. Ако вземеш "изгоден" Мерцедес, няма да са ти много по-малко ремонтите, отколкото вероятно за Пасата. Няма вече балами и не можеш да разчиташ, че някой ще се мине да ти продаде супер запазена кола за без пари, щото почти със сигурност ти ще си минатия.
Не им следя цените от близо, но по груба сметка, за запазен С180 '96 на 100+К км трябва да се бръкнеш над 6000 Евро (цена в Германия).
Запазен може да се вземе и по-евтино, но с страшно много търсене, обикаляне из Германия и гледане.

Само Дизел


Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 11:08



Blagodarya vi za mnenieto, no ne mi pomagate mnogo.
Kade v bulgaria ima targovets za koito vie mozhe da si zalozhite glavata che ne lazhe?
Znam che TUV i knizhki se kupuvat. Сигурно има начин да се познае дали е фалшификат.
V Germany i Italy ima po-golyama veroyatnost da ima takiva koito ne mamyat bezpametno.
Chuvali li ste za San Marino?
Kakvo shte kazhete za leko udareno Audi A3 na 4 godini na tsena na desetgodishno Audi A4 tuka?
Vaobshte kakvo mislite za leko udareni novi moderni koli?
Вие как сте си купили колите и на какви цени?
:-)



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано19.05.04 11:41



Аз пък си купих евтин мерцедес, който не беше с особено добро състояние - тук там ръждичка и т.н. В бг ми излезе м/у 6 и 7 К лв.

До сега (за 2 години)съм сменил предни дискове (аз ги изкривих), един датчик (за перката), хидравлични повдигачи(дразнеше ме) и консумативи.

Върви си екстра. Карам го като джип - никаква милост. Като почне да заминава ще я засиля и така. В бг цената на ремонта е толкова ниска, че е по-изгодно финансово да караш малко по-стара колица. Аз бих те посъветвал да вземеш 190 250Д турбо от последните.

Според моите сметки освен консумативи най-високият разход е за застраховка в БГ, т.е. цената на км. пряко зависи от застраховката =>. ако си вземеш по-евтина и стара кола в добро състояние си на далавера. Поне финансово.



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.05.04 11:59



Никога не бих си взел удряна кола за себе си, стига да разбера, че е удряна. Особено при Мерцедес е много лошо. Те имат страхотно антикорозионно покритие, но като нагънеш тенекиите, всичко отива по дяволите и след известно време почва да ръждясва.
Да не говорим за скрити проблеми, като изменяния в геометрията и тнт, които стават и при сравнително леки удари.

Не знам какво си се хванал за този TUЕV. Той изобщо не е гаранция, че колата е в отлично състояние. Дори и прегледа да е направен съвестно, което не винаги е така, той гарантира само, че автомобилът е безопасен за собственика му и останалите участници в движението. С читави спирачки и светлини можеш да прекараш почти всяка барака на TUEV.

Аз сега карам Мерцедес 300 TD TURBO, '91, който търсих 6 мецеса и платих поне 1500-2000 Евро над цената на "много изгодните". За наистина перфектен трябваше да се бръкна още поне толкова отгоре, но ми идваше вече много и направих някои компромиси. Въпреки това, сега поне карам автомобил, а не изтърбушена кочина.

Само Дизел


Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: Bad_Dog]  
Автор25Od (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 14:13



Всички сте много прави! Хубав Мерцедес струва ПАРИ!
Но и вариант за по евтина става! Аз съм като Bad_Dog - взех една 124-ка за около 6500-7000 лв., не е първа младост, но за условията в България е супер!
Подръжката е като на всяка нормална кола - масла, филтри, гуми и т.н. Но ремонтите са друго нещо!!! което при мерцедеса се случва значително по рядко от останалите. Преди имах Ауди 80 Дизел, минал съм през много коли вкл. и японски!. и сега разбирам разликите!
А откъм застраховките да караш стар Мерцедес си има и + и - плащаш малко, защото оценката е ниска, а ако го откраднат е зле защото премията не може да покрие цената на същата кола! но все пак ако избереш правилната компания - няма проблем!
това е от мен!
а кой каква кола избира зависи от това какво има в ДЖОБА!



Тема Re:............нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано20.05.04 20:48



Ami az za moja poslednia dadoh okolo 10.000euro, 1992god.
Namerih go slucaino, i se minah, ce go prodadoh mai, zastoto se polakomih za 4250euro koito specelih ot nego.........ama mai balamata sam az a ne rusnaka deto go kupi



Тема Re:............нови [re: 4 Matic]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 10:58



Az pak se chudya otkade da namerya oshte 6-7 hil leva za da si vzema
edin TDI 110 konya (Audi ili VW) 97 godina i da ne se zanimavam veche s problemi i servizi.
Kakto i da go smyatam tova e avtomobila.
Okazva se che s moite 10 hil. leva sam za nikakva kola.
Mertsedes ot tezi godini ne moga da si pozvolya vse oshte za sazhelenie.
Inache ima variant do 13 hil leva da si vzem pak Audi no 96 godina, 1.8 T, no posle s benzina predimno na gradsko shte izliza kam 18 leva vseki 100km.
A be to ne e edna bela.
Drugiya variant da slyaza na Passat 96 godina starata maska i da ne se napryagam za tolkova novi koli.
A be gadno mi e da pravya kompromis.
A kato se zamislya che mi se iska da se povozya pone po edno kragche na tezi avtomobili ta da znam pone kakvo si vzemam.
AKo Audi A4 vozi kato Audi 80 prosto oshte sega bih go otpisal.
Golf 3 sashto e variant, no pak ne stava za semeina kola spored men. No pak mozhe da go vzema s tozi TDI dvigatel.
Ot druga strana tezi TDI sa na znachitelno poveche kilometri ot benzinovite.
Neznam veche.
Inache namerih chovek koito shte mi izpalni porachkata, kato sam gotov s parite.



Тема Re:............нови [re: sharky]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано21.05.04 11:34



Пробвай някоя 124-ка - примерно Е220, една 190 (92 година). Тогава си прецени.

Ауди-то на мен лично не ми харесва - много е тясно мястото за краката (а аз определено не съм едър).

Пробвай някой Акорд и Карина. За 13К лв. принципно може да се намери Авенсис, а той е много по-добър от ВАГ колите.

За парите, които имаш може направиш компромис - да вземеш мерцедес на повечко години или някоя японка. Аз лично не бих взел ВАГ.

П.П. Каквато и кола да вземеш българските пътища не прощават, но мерцедес определено издържа много.
Успех.



Тема Re:............нови [re: sharky]  
Автор brabusGTl (пристрастен)
Публикувано21.05.04 12:49



sharky, задели още малко пари и за около 5 000 евро (13 000 лв. с ДДС и транспорт) си потърси някоя гледана 124 Е220 (бензин) примерно 94 или даже 95 г. Мисля че за тази сума първо ще се намери добра и второ според мен си е много добър автомобил.



Тема Така какт оси тръгнал няма да го бъде..нови [re: sharky]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано21.05.04 14:34



а и не те съветвам да се хвърляш на новия двигател.. ще си иска поддръжка, която трябва да му се осигурява иначе лошо.
Мои съвет - намери си или ауди 80 или А6, но не новото.. първата А6.
Ако държиш да е дизел имай впредвид, че най-вероятно ще е въртян много. На малко км може да се намери само някой удрян.. не че и този който ще намериш няма да е, но и ти няма как да разбереш.. само като пример ще ти дам на майка ми голфа - 3-ка, ТДИ, 110коня на 90 000км. Познай колко ни излезе при положение че имаше удар отпред - естествено изчистен за сметка на продавача де - 10 000лв. за голф 3!!
наскоро ми обясняваше, че бил обърнал германия за читаво ауди тди - но старото и нъц. Но твоя воля - може и бензин и газ, ама с много истинска газова уредба.. а за тея пари можеш да си отремонтираш дизела който ще си купиш и според мен това е по-добрия вариант, щото иначе си е много разправия с тая газ - аман от опити.. те колегите тук знаят.

та ако искаш да ти давам тел. на човека и да видиш - има ли нещо в наличност, да си поръчаш и т.н.
имай впредвид, че на новите тди-та смяна ангренажен ремък и то не в сервиза официалния ще ти е мин. 800лв. такива ми ти работи..



Тема Re:............нови [re: brabusGTl]  
Автор _AMG_ (непознат )
Публикувано22.05.04 12:31



Е-класа, купе 124 е много добър избор, за тези пари, послушай колегите.Голяма (доколкото разбирам искаш семейна), комфортна кола, много хубава возия, изключително здрава (ходова част, окачване и т.н.).

Не прави компромиси със себе си...купи си Мерцедес да ти е мирна главата!



Тема Re: Така какт оси тръгнал няма да го бъде..нови [re: Чepнorлaв]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 17:57



Prodalzhavam da mislya i da tarsya resursi za po-dobra kola. Ako vi kazha sega kakvo karam sigurno shte padnete ot stolovete.:-))Стара е като света, но пък след инжектирани 350 лева(не ги дадох аз разбира се) си върви като пушка.:-) След нея всичко ще ми се вижда ново.:-)Само на 19 години е.(на баща ми старата кола)
Та Мерцедеса вече ми се вижда доста труден вариант имайки впредвид цената и новите мита. От статиите които четох тази кола с по-малко от 150 коня няма да върви, а не искам да отстъпя от 96 година по-назад. Тоест сумата е дебела.
10 годишен Мерцедес не ми звучи добре, въпреки че знам че и 17 годишен си върви добре ако е поддържан като хората.
А и тази 124ка има нещо грубо в нея. Някой има ли снимка на тези Е 220 които са, но от 94г.?
Фолксваген отпада категорично. Стария Пасат наистина ме кефеше като дизайн и вътре като табло и най-вече като возия, но пък бях почетен член на сервиза. Тромавичък си беше на баира, но като се наеме нямаше грешка.
А и доколкото разбрах Пасатите се карат най-юнашки в Германия и да се намери запазен е като шанс от тотото. Този междинката 94-96 нещо не ме кефи на дизайн.
Тука разни ми говорят как със 8 годишно БМВ 3ка не бил пипал почти нищо две години а се скапвал да кара. друг с МБВ 5ца също. Ама как изобщо не им вярвам няма да ви казвам. Иначе съм мераклия на тази кола, но ми проглушиха ушите за скъпата поддръжка.
Може ли някой да докаже че е сменял само масло и консумативи 2 години на 6-8 годишна кола (каквато и да е) и нищо не е пипал?
Ауди А4 не ми излиза от главата, но пак трябват малко повечко пари.
От дизела ме отказаха тотално. наслушах се за дюзи, свещи, лоша нафта в БГ и др. подобни.
Ауди А4 запазено на 130-150 хил, 1,8 20V 125 коня можело да се намери до 13 хил. лева, но каква е гаранцията че е на тези километри? Уж търговеца е познат докарал куп коли на колегите (тоест това си му е допълнителна дейност) си и си работи с тях, значи би трябвало да е ОК, макар че аз не съм му колега, а приятел на негов колега.
Кажете ми на кой в днешно време може да имаш доверие за това да ти свърши такава работа?
И накрая вече виждам как отивам утре да тествам прослувутата Тойота Корола тест драйв. Чисто нова на лизинг ми е идеята.
Но ако се окаже че е лагерна количка както ми твърди мой колега (за който освен Алфа не съществува друго на света) може и да се откажа.
Авенсиса не ми е по джоба дори на вноски.
А на старо Тойота никой не се наеме да ми докара, а и тогава и почват проблемите доколкото знам.
Надявам се скоро да си реша проблема, но няма да бързам.
:-)
Поздрави.



Тема Re:............нови [re: _AMG_]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 18:00



За какви пари става дума и коя година?
Имаш ли снимка на този модел мерцедес за който говориш?
Къде може човек да направи 2-3 кръгчета с Ауди, БМВ, Мерцедес за да си направи избора?
Говорим за стари коли като тези от автокъщите. Между 8 и 10 годишни.
Поздрави.



Тема Re:............нови [re: sharky]  
Автор brabusGTl (пристрастен)
Публикувано25.05.04 18:16



Отвори www.mobile.de и снимки да искаш





Тема Re: Така какт оси тръгнал няма да го бъде..нови [re: sharky]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано25.05.04 21:19



Така е, хубав автомобил не се купува лесно.
Щом не бързаш, толкова по-добре за теб. Имай парите, пък не се знае кога ще изкочи нещо точно, като за теб.

Само Дизел


Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: sharky]  
Авторdancho (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 23:44



hvarli edin pogled tuk

. Pone za konsumativite mozhesh da se orientirash



Тема Re: Така какт оси тръгнал няма да го бъде..нови [re: Чepнorлaв]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 17:09



Davai go tozi telefon da vidim kakvo ima v nalichnost. Kakav e tozi za koito govorish i kade e tazi nalichnost?
Pisna mi ot razni koli kupuvani ot morgite i volanite im sa na 500 hil. km. Dori elektronnite gi prevartat.
Govorim za Ауди А4 запазено на 130-150 хил, 1,8 T 150 konya
i primerno da go vidim tozi proslovut Mercedes 124 kupe E220
da vidim 95 godina na kakvi pari shte stapi.
Thanks
Sabrah oshte malko pari mezhduvremenno.



Тема Re:............нови [re: brabusGTl]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 17:19



Мерси за съвета. Ще ги погледна на каква цена вървят.
Мислиш ли че е по-добър вариант от едно Ауди А4 97 година 1.8Т ?



Тема Етонови [re: sharky]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано27.05.04 11:44



888 740 760 Стоян
кажи му че Пламен с пасата и голфа ти е дал телефона и му обясни какво търсиш.



Тема Re: Етонови [re: Чepнorлaв]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано27.05.04 14:51



Mersi. Kazhi mi neshto poveche za nego. Kak mozhe da se doveri chovek na nyakoi koito ne e chuval?
Ponezhe navremeto s pasata mnogo se oparih i sega sam stanal hiper predpazliv.
Pishi mi na:
sharky2004@mail.bg



Тема Re: Етонови [re: sharky]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано27.05.04 15:22



Не можеш да се довериш!
Отиваш, питаш, гледаш, караш в сервиз и така... И това важи навсякъде.

Един приятел преди около година си купи сам БМВ от германия, от германец и му се еба мамата от прикрити проблеми. Гаранция няма! Нито тук, нито там!

Гледай внимателно, мини през два сервиза даже и решавай.



Тема Re: Етонови [re: sharky]  
Автор JarJar- (непознат)
Публикувано28.05.04 03:10



4eta kakvo iska6 , kolko pari pari, opa ima6 vazmojnost da dade6 i znae6 li kakav savet 6te ti dam. Ako ne si kupuva6 MERCEDES, 6toto sam lud fen, a bi si kupil pasat 97 godina, togava po dobre si kupi tova:

Trea da ti kaja 4e e v pati po dobro ot pasata(li4no mnenie). Ogledai se i za diezel takiva!!!!



Тема Аре бегай оттук бре..нови [re: JarJar-]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано28.05.04 09:19



кви са тия пръчки въобще?!?!? по-добре опелче, отколкото нещо такова... За да караш точно тая кола дето си я пуснал трябва да имаш една чанта инструменти и да си наполовина майстор. щото като ти гръмне тръбичка на хидравликата в с.Лещен и си оставаш там за неизвестно колко време..



Тема Re: Ситроен е най скапаната марка..нови [re: JarJar-]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано28.05.04 12:52



Никога не бих препоръчал ситроен на някой да си купи, особено ако е от новите им модели пълни боклуци са, не го казвам ей така защото съм чел някъде а защото знам какво е от опит, това са най ненадежните коли може всичко да и се скапе в произволен момент и сервиза и поддръжката струват страшно много пари. Абе въобще имам много лоши лични впечатления от френските и италианските коли, не си струват.



Тема Ей, какво искаш да кажеш...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.05.04 15:14



И аз си нося десетина кила инструменти и се барам майстор

Разликата обаче е, че никога до сега не ми се е налагало да ги вадя на път

Само Дизел


Тема това добре..нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано31.05.04 09:36



но без въпросните тръбички за ситроена си си направо умрял на пътя барабар с 10-те ти кила инструментариум
мои познати имаха въпросния проблем и знам, че не е единичен случай. Обаче пича дето си го кара ситроена е шеф на гараж на БТК.. и пак бяха ходили до някакво село, намерили някакви, нещо преправяли.. е прибрали се, ама..
извод -



Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: 25Od]  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано31.05.04 18:54



aide i az da napisha neshto :) podkrepiam mnenieto 4e v momenta e po dobre da si kupish kola koiato ve4e e v bg. prosto s tia mita i s toia trafik na koli za kam azia.. mnogo im se vdiga cenata na tezi koito se kuuvat v momenta v germania vish MB mjesh spokoino da si vzemesh i ot italia :) tam tia koli ne gi karat kato ostanalite :P a ina4e za markata niama kakvo da govorim ne si i pomisliai za passat ili audi.. moia benz go vzehpredi .. pove4e ot 7 meseca za 12 k leva 124 300 D i sqm super dovolen do sega kato izkliu4im maslata i nakladkite sqm dal 510lv. za remonti edin pqt 270 za centrovka na pompata i edin i min sedmica 240 za visko saedinitelia na perkata 4e zagriavashe na klima.. a predi karah audi .. ole male za 13 meseca ne pitai kolko pari sam dal .. sumata e 4 cifrena !! a na A4 e oshte po zle nai malkoa problem po prednicata ti stapva na ne po malko ot 100 lv a tva ne im e nai silnoto miasto..
Ta.. za tia pari koito kaza ne mislia 4e mojesh da se hvarlish na C klass po dobre si vzemi edna 4itava 124 da se vidish v kola:) plius tova mislia 4e mojem spokoino da sporim koe e po dobro 124 ili c klasata!! kvo mislite mom4eta..



Тема Re:............нови [re: 4 Matic]  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано31.05.04 18:57



4-matic priatel4e imam edno vapros4e.. dali e vazmojno niakade pri teb po morgite da se nameri releto (upravlenieto) na ASD-to?? 4e kakto razbrahme mi go niama i tuk neshto ne go namiram :((



Тема Re: Така какт оси тръгнал няма да го бъде..нови [re: sharky]  
Авторe25OD (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 15:27



sharky,
samo po povod tova tvoe predpolojenie: "Може ли някой да докаже че е сменял само масло и консумативи 2 години на 6-8 годишна кола (каквато и да е) и нищо не е пипал? "
Moje! ako shtesh viarvai, no semeinata ni kola do predi 6 mesetsa beshe mercdees W115, 220D, proizveden 1968 godina!!! zakupen ot nas prez 1975 (na staro, estestveno). Ot togava do sega osven:
maslo s filtrite..
nakladki
amortisiori
iabulkovidni boltove (1 put samo!)
gumi
edna svesht.
NE E SMENIANO!
osven tova edin put e kurpen auspuha.
niakolko puti e kurpen po kalnitsite, obache.

Kakto vijdash, vsichko e konsumativ. naistina niama nishto dalo defect ili pretsakalo se. Viarno e, che e poddurjan.
No moje bi naistina edno vreme kolite se praveha "kato horata". ne samo mercedes...

Shte popitash zashto e bila semeina kola do predi 6 mesetsa? Zashtoto se sluchi slednoto: prosto gumenite suedinenia izgniha i proteche ottuka ottam. V momenta teche protses na chedene dali da se kupuvat (i otkude) novi ili ne. Zashtoto drugiat mu problem e, che e mnogo izgnil, osobeno poda...iako dupki...

e, tova e.

P.S. a, samo za info, ot tezi 6 mesetsa karam E 250 D, 1993g. i za tezi 6 mesetsa nishto ne e pipano! nadiavam se da sa dosta poveche, no prosto ne mi se viarva...mislia, che novite koli ne sa tova, koeto se ochakva da sa.



Тема Re: Така какт оси тръгнал няма да го бъде..нови [re: e25OD]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано04.06.04 15:46



Вижте сега, много ясно, че един хубав автомобил може да се кара дълго време без да се пипа нищо. Мерцедес са особено подходящи за такива издевателства. Ама на това, ако му викате поддържана кола, аз не...
Не е номерът да чакаш да ти изгният гумените съединения, тампони и тнт, нито да се чакаш да се продъни пода. Ако бяхте пипали тук-там от време на време, може би още щяхте да си я карате тази 115-ка.
Някой може да каже - е 36 год. малко ли са. Ами не, ама това е W115 240 D - железен от всякъде. За следващите модели, интервалът в който можеш да караш и да не пипаш нищо става все по къс.

Само Дизел


Тема Ситроен е най скапаната марка - saglasen sum s tebнови [re: 5OOse]  
Автор BlondNigar (свой бе :o))
Публикувано04.06.04 22:39



ne slu4ajno ve4e ima specialni nadpisi "za servizi" - RENO,PEJO,SITROEN I MIN*TI NE PRAVIME :o))
izvinete me za lipsata na kirilica, no i tva shte go opravja

Boss on vacation


Тема Re: Mercedes poddrazhkaнови [re: Bad_Dog]  
Авторvince (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 23:34



brato iskam da ti kaja za tezi koli nekolko ne6ta(za MB).taa kola e velika i 6tom ne verva6 4e se smenya masloto i kara6 kupi si da vidi6.az imam e250td-94g.perfectna e izleze mi 15500lv. i a karam 10meseca TOVA E KOLATA MOM4E ZAEBI TIA BARAKI AUDI I T.N.....4AO



Тема Re: Така какт оси тръгнал няма да го бъде..нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторe25OD (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 09:57



Prav si, SamoDiesel, ama ne az biah tozi, koito imashe dumata dali da se kurpi navreme ili ne...tupa istoria...mnogo mi e muchno, viarvai mi.
a za gumenite suedinenia, otkude da znam, che sa izgnili, vunshno nishto im niamashe...moje bi e triabvalo da dopusna, ama togava shtiah da buda obvinen v maniashtina i podobni...

btw, imash li ideia kolko pari biha bili (okolo, ne tochna suma) tselia komplect suedinenia?

aide sus zdrave.



Тема Re: Така какт оси тръгнал няма да го бъде..нови [re: e25OD]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано07.06.04 12:09



О, нямам представа колко биха стрували.
Иди в Балканстар и питай, така е най-лесно. Те ще те гледат, като извънземен, ама да не ти пука. Части има, само трябва да ги поръчат от Германия.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.