Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 19.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Anketaнови  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано28.04.04 13:29



Kolegi, iskam da popitam kak vi se struva S500cepena laisna 94-98god.

v smisal, ce e hubava kola mi e jasno
no ne mi e jasno dali covek ne e malko smesen kato kara takava kola.....dali na takaiva kato nas im otiva s edna duma

Редактирано от 4 Matic на 28.04.04 14:03.



Тема Re: Anketaнови [re: 4 Matic]  
Автор brabusGTl (ентусиаст)
Публикувано28.04.04 14:51



Я си карай "чочонето" (124-ката) и не мисли за глупости
Според мен S класата е да се возиш в нея, а не да я караш.
А иначе и тя много върви. Преди около 8 г. се дърпахме: S500 с BMW 850 (ръчни скорости) и то умря (BMW- то)

Редактирано от brabusGTl на 28.04.04 15:44.



Тема Re: Anketaнови [re: 4 Matic]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.04.04 15:18



Ами колегите с S-класите най-добре могат да кажат, ама да смениш перфектен 500Е AMG с всички екстри за обикновен S500 в неизвестно състояние...нещо не виждам смисъла. Верно, че S-класата по хваща окото, но 500Е, като вълк в овча кожа ми харесва повече

Само Дизел


Тема А какво ще кажеш за...нови [re: 4 Matic]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.04.04 15:32



Едно CL500? A що не и SL500
Хем ще ти отива, хем цената му няма да мръдне за няколко години, ако решиш да го продаваш после. А друго си е в SL със свален покрив. Загледай някое кабрио - веднага хващат погледа мамка им, ако ще Рено Меган да е

Само Дизел


Тема Re: А какво ще кажеш за...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано28.04.04 15:37



CL- a ne e li malko smesen....neznam dali ste mi otiva, a za SL-a si prav ama e s dve sedalki samo, a men mi se nalaga ot vreme navreme da voza hora......za AMG-to mi dava edin rusnak takiva pari, ce zestoko se zamisljam i mai ste go dam.....14300euro, tova e mnogo para



Тема Re: А какво ще кажеш за...нови [re: 4 Matic]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.04.04 15:54



Зависи за колко дълго ще возиш хора - за кратко има SL-и (R129) с още две седалки отзад. Не съвсем истински, но стават за кратки разстояния. Ако е и с хардтоп, става направо мечта

Абе нали знаеш, че SL-ите са ми слабост

Само Дизел


Тема Re: А какво ще кажеш за...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор brabusGTl (ентусиаст)
Публикувано28.04.04 15:58



Сори, че се намесвам, ама може ли да се намери добър SL 500 след 1993 г. и да е под 15 000 евро?



Тема Re: А какво ще кажеш за...нови [re: brabusGTl]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано28.04.04 17:07



Ne moze....dori 15000euro sa malko, minimum 16000-17000euro

Az zatova se orientiram eventualno kam S500 stoto moze da se nameri dobar sas vsicki extri za okolo 11000-12000



Тема Re: А какво ще кажеш за...нови [re: 4 Matic]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.04.04 18:53



Ами щом те влече...давай

Преди време тука писа един, който кара такъв S500 служебно...

А, намерих му писанията. Пускам ги тука, да не ги търсиш:
-------------------------------------------------------------------------------------
"Слушайте сега моята история, и сами си правете изводите.
От 9 години карам Мерцедес, S500 W140 M119.970
За познавачите, това е достатъчно. Който не разбира, това е най-големият и хубав мерцедес, произвеждан СЕРИЙНО някога, с голям 5 литров V8 двигател. Бензинов. На газ! Карам го от 9 години служебно ВСЕКИ ден, зиме и лете, редовни маршрути Пловдив-София-Варна-Бургас и т.н. Русе често ходим и т.н. Средно годишно минавам по 300 0000 км. Точно, до сега съм навъртял 2 милиона и половина километра, само в България. Вярно повечето извънградски, но и из градовете се е случвало да навъртя по 100-200 км. Най-вече София.
И ако някой може да ми покаже дизелов такъв, с такъв разход и такова каране, ще се ритна с пета отзад. Защото просто няма. Не и в БГ. Нали с колеги съм си говорил, взеха си уж за по-евтино 350 турбодизел, ама за няма и година пропуши като кюмбе, те си го карат така той пуши те карат. Толкова и върви, не може и 200 да вдигне, на дълъг и равен път. Няма и 3 години тормоз и ги изхвърлиха. Не продадоха, а изхвърлиха. Подариха ги на едни хлапета да се радват. Те и толкова им се радват. Не става дизела, поне за нашите условия. И не върви, и пуши.
А ако мислите, че моя го глезя много, жестоко се лъжите. Я си помислете да имате за един ден курс отиване-връщане до морето, и после на жената шефа иска да я прибера от Пловдив. И на сутринта пътувам до Русе. И държа 200-240 на магистралата, 120-160 на другите пътища. И ги държи на газ, проблеми няма изобщо. И ускорява, като за 2 тона (точно!) чудовище. Не ми говорете за БМВ-та, до сега с едно БМВ не съм имал проблем на пътя. Особено онези малки въшки старите тройки, пръц-пръц ама не са за прав път.
Ама се отплеснах.
Добре че един колега ме сменя понякога, да мога да почивам.
Ама за мен е празник, когато колата е на сервиз. Почивен ден! За съжаление малко са почивните дни, и всички са планирани. До сега веднъж не ме е оставял на пътя. Или да съм се прибирал на косъм. Желязна немска машина ви казвам. До сега, толкова километри, само редовните неща и правим. Двигателя си е оригиналният, не е мръднал и ей-толкоз. Компресия не му меря, но по дърпането го познавам. Скоростната беше дефектна като нова, ама от как я смениха проблеми не е имала и тя. Само веднъж годишно минава през сервиза да му оправят окачването. Че аз дупки не признавам. Ама така е с 235 16-ки, те ги прескачат.
Но вози много добре. И въпреки че стана на възраст вече, вътре не е мръднала. И сега, след толкова време, шефа като влезе в колата, и си отдъхне и се отпусне. И се наслаждава на пътя. И на това, че е винаги на време.
А ако бях с нафтова печка, щях ли да стигам на време? Нали съм карал такава, вярно леко като я караш, и изглежда много мощна. Но в един момент и свършва вътъка, и издъхва. Повече от 200 не ще. Вярно, гори средно 10. А аз горя 18. Ама газ. И пак съм на по-ниски разходи. Последно за онова кюмбе, 350тд, за 3 години 3 помпи. Пък ако някой каже че са евтини ще го призная. А и кюмбето скъпо. Вярно, 500-ка е малко по-скъп, но много по-мощен.
Той и шефа като си прави сметките, мислеше нафта да взема, много мисли и смята, ама аз го навих за тази. И за газ. Каза че ще ми одържа от заплатата ако не е по-евтино. Ама сега е доволен, и той на жена си газ сложи.
За газовата 9 години не съм я пипал. Само 2 пъти годишно източвам утайката. Няма да ви кажа каква марка е, че голяма реклама ще им направя. Но за 9 години никакви проблеми. Тогава се изръсихме повече пари, за модерната тогава ламбда-газ, която сама настройва газта. Но пък за толкова километри, таз система се е изплатила от ходенета по майстори, сигурно 100 пъти!
Вярно колата по-добре върви на бензин, но и на газ не е много по-зле. Хайде да кажем, че съм станал като 420-ка. В най-лошия случай!
Абе сега да не си помислите че преувеличавам. Казвам ви го всичко от личен опит. Въпреки че 1 година не карах колата аз, колегата, и разбрах, че нещо са я объркали, не сменял маслото май на време или блъскал ли я е какво не знам, та тогава смятам, че са правили основен ремонт на двигателя. Но това беше 98-а. От тогава съм минал милион км. сигурно, и колата няма грижи. Вярно поддръжката и не е евтина, в сервиза ни дерат яко само за преглед. Но който си има брада, си има и гребенче. Но пак ви казвам желязна немска кола е това. Стига да се гледа като хората. Всяка неделя смяна на маслото, два пъти в годината гуми (едни летни, едни зимни), един път контролни прегледи. И колата се радва, и вие се радвате.
Хайде стига толкова че ме заболя ръката да ги търся тез копчета"
-------------------------------------------------------------------------------------

Та така с S500 - 2,5 млн км без грижи И то в България!!! И на половина да е вярно, пак стига.
Само да уточня, че 350 ТD наистина е всепризнат за много калпав двигател и много жалко, че точно него са сложили на S-класата...

Само Дизел


Тема Re: Anketaнови [re: 4 Matic]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано28.04.04 19:40



Това за мен е най хубавата кола, моята не е цепената лайсна и е 3.2, но вида и е перфектен и е с всички екстри, вземи да покараш S500 и ще видиш че няма да искаш да я смениш с никаква друга кола, няма какво да ти разправям за двигателя M119, сам знаеш...500 е много по добра от 600 като двигател, като почнеш от звука и стигнеш до динамиката на колата. Скоро карах една S600 да видя как е сравнение с моята и останах учуден, на тръгване 600 е много мудна ако не и се изключи ASR, иначе без да се усетиш може да вдигнеш над 120 за отрицателно време Иначе не мисля че човек е смешен с такава кола, дори обратното, колата има доста "агресивен" вид, от опит ти казвам че всички ти се дърпат от пътя без въобще да се налага да ги натискаш или да им светкаш. Иначе в България има наистина по странни разбирания за хората и колите, примерно в Германия съм забелязъл че някой млад човек би избрал пред S500 примерно някое двуврато Ауди или нещо по малко, там такива коли съм виждал да карат пенсионерите, но в България не е така, повечето млади биха избрали да карат S класа или нещо подобно. Най добре е да се качиш да покараш и ако ти хареса да си вземеш такава кола. Аз ако трябва сега да избирам бих си купил С140 SEC или CL зависи от годината.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.