Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 26.09.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема проблеми със спирачната система на МБнови  
Авторизpoдa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 21:32



Преди някои от вас да се нахвърлят да ме убеждават колко е добра тя, 6те уточня, 4е говоря за 124 ките и 207-иците(бусовете). И на двата спира4ките като загреят и аха-аха съвсем да откажат. По същия планински път със сходни по тегло автомобили и с по-същият на4ин загрети спирачки спирането е доста по убедително. На моята 124-ка от известно време при равен път и без да се натиска спирачката ми загрява дясно задно колело- още незнам защо, но предполагам, че тъй като накладките ги смених може да е от тях. Та да кажа, че от това загряване само на задното дясно колело, цялата спирачна система почти отказва, педалът става много мек и хваща почти накрая. Преди да е загряло колелото спира4ките и педала са супер. А сега кажете има ли оправия на тоя свят?



Тема Re: проблеми със спирачната система на МБнови [re: изpoдa]  
Авторизpoдa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 21:42



Здравейте отново колеги! Хрумна ми една идея за моя проблем-какво 6те кажете за тази логика: тъй като спира4ната те4ност е хигроскопична то с времето тя попива от влагата на въздуха и така при загряване на спира4ките влагата се изпарява и се полу4ават въздушни възглавници в спирачната ситема?



Тема Re: проблеми със спирачната система на МБнови [re: изpoдa]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано18.04.04 21:47



Ami Kolega eto kakvo ste ti kaza za spiracnata sistema na W124...........

Kakto si karam sas 265km/cas(po kilometraz) pred men na okolo 1-1.5kilometra izskaca TIR vav moito platno, koito kakto sigurno ti e izvestno se dvizi sas 90km/cas.....sled kato ti pisa toja posting znaci sam ziv a kolata Moderatora ja vidja , ce oste e cjala

Ima Formuli po koito mozes da izcislis spiracnia pat na kolata....ucihme gi vav 7-8klas

Taka,ce spirackite na W124 sa si perfektni. Sega ima edin drug problem.....Mercedesa e Mercedes kogato go podarzas sas ORGINALNI REZERVNI CASTI....tova vazi i za spirackite i za diskovete

Ne te znam kakvo i kak si smenil, ama javno ne e bas kakto trjabva da e.....taka,ce tarsi vinata v tebe a ne vav Mercedes..........



Тема Re: проблеми със спирачната система на МБнови [re: изpoдa]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано18.04.04 21:51



Spiracnata tecnost se smenjava na VSEKI 2 Godini....spored Mercedes



Тема Re: проблеми със спирачната система на МБнови [re: 4 Matic]  
Авторизpoдa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 22:54



4 Matic мойте уважения за колата, която караш ама го дай малко по-спокойно! Радвам се, че си изкарал до 7-8 клас ама за след това ни6то не пи6е6.
Аре да не си мерим пишките кой до кога и кво е у4ил!
Позволих си да пиша тая тема (като бях сигурен, 4е 6те има такива коментари като твоя) изхождайки не само от наблюденията които имам върху моя екземпляр, а и от микробус МБ 207Д, които карах в Норвегия (тезата ти за частите ментетата отпада )! При спускане по продължителен наклон се появи абсолютно същият проблем- омекване и потъване на педала- забележи отново и помисли малко- потъване на педала при загряти спира4ки или както е в моя случай само на една от тях. Потъването на педала е свързано с някакъв генериран от загряването хидравличен проблем в спирачната система, то не е пряко свързано с качеството на накладките или дисковете!




Тема Re: проблеми със спирачната система на МБ [re: изpoдa]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано19.04.04 09:58



Интересен проблем, но въпреки, че ходя доста на планина с моята вехта 124-ка, досега такова нещо не ми се е случвало...
Единственото, което ми се случи миналата зима е да изкривя предните дискове. Около 10-15 карах след един човечец, който се влачеше и аз стоях на спирачката (беше зима), а след това минах през дълбока локва и дисковете, както се и очаква при такова рязко охлаждане се поизкривиха. Смених ги.
Въпреки това проблеми подобни на твоя не съм виждал. Може да е от спичачната течност. Или ако накладките след като се освободят остават зацепени се опичат и спират да работят както трябва, но това е само с евтините.



Тема Re: проблеми със спирачната система на МБнови [re: изpoдa]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.04.04 11:30



"...тъй като спира4ната те4ност е хигроскопична то с времето тя попива от влагата на въздуха и така при загряване на спира4ките влагата се изпарява и се полу4ават въздушни възглавници в спирачната ситема?"

Бингооо...както викат някои
Много, ама много си прав.
И сега, като знаеш вече какво е, не отлагай, а СПЕШНО смени спирачната течност, както се прави по буквар - с източване и обезвъздушаване и при четирите апарата.
Дано да не е късно и да спирачната система да е кородирала отвътре.

Само Дизел


Тема Re: проблеми със спирачната система на МБнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторизpoдa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 11:44



Благодаря Ви колеги за коментарите и съветите! Няколко глави мислят пове4е от една. Още тия дни ще отида да сменя спирачната течност и ще пиша за резултата.



Тема Re: проблеми със спирачната система на МБнови [re: изpoдa]  
Авторvan4o (Нерегистриран)
Публикувано12.07.04 12:22



brato problema e mnog prost-blokiralo ti e spira4noto cilindar4e.prosto go iz4isti i vsi4ko 6e se oprai. za 15 minuti rabota e:)



Тема Re: проблеми със спирачната система на МБнови [re: van4o]  
АвторMlMO-2OOE (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 13:43



A kolko spirachna technost subira cqlata sistema na 124(za 200E, predpolagam sa ednakvi s pove4eto )
I nali nqma problem da ne si kupuvam nai skupata spira4na te4nost v magazina





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.