Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 01.07.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Тема MB 124 2.6E AUTOMATICнови  
Автор AMG (минаващ)
Публикувано13.04.04 12:43



Popadna mi onzi den edna takava kola na gore dolu snosna cena ostanah oba4e dosta iznenadad ot dinamikata i stori mi se dosta mudna i mislia 4e tova e zashtoto e avtomatic??? ne sam mnogo naiasno s tezi skorostni kutii no si mislia 4e s tozi dvigatel kolata triabva da e dosta po pargava ima sporten i icomomi4en rejim no... Ina4e kolata ima Klima ASD sistema protiv priplazvane na gumite i aktivno oka4vane otzad (kakto se izkaza sobstvenika i) naistina otpred do ABS-a ima kazan4e s maslo za hidravlika no ne mi e iasno za kakvo to4no oka4vane stava duma,dali e taka nare4enia nivomat ili pak cialata kola e na hidravlika??? mnogo shte san blagodaren na vashite mnenia i komentari (siguren sam 4e kolegata SAMO DISEL moje da me svetne po vsi4ki vaprosi) iasno mi e 4e kola s takiva ekstri ne se namira vseki den (klimatika sashto ne e obiknoven) i ne mi se iska da ia izpusna ako si zaslujava drugo koeto me pritesniava e 4e e tiasnata laisna no e 1989g no vse pak moje da se sloji shiroka laisna.Predvaritelno blagodaria za vsi4ki vashi mnenia



Тема Re: MB 124 2.6E AUTOMATIC [re: AMG]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано13.04.04 15:27



Това "активно окачване" може да е само ниво-регулирането на задното окачване.
Иначе 2,6 Е доколкото знам не е особено пъргав двигател. Но пък и Мередесите автоматик създават едно такова впечатление за мудност при потегляне, а като погледнеш в следващата секунда, вече си с 150 км/ч.
Ако е наистина 89-та е добре, нищо, че не е с широка лайстна. Даже по-добре, поне да не ги мислиш тия лайстни, че много ги крадат.

Само Дизел


Тема Re: MB 124 2.6E AUTOMATICнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор AMG (минаващ)
Публикувано13.04.04 20:31



Vaprosnoto nivoregulirane s hidravlika li e i avtomati4no li stava zashtoto nemojah da vidia kop4e ili neshto takova?Ina4e moiata kola e MB 190 2.3E s ra4ni skorosti i mi se struva dosta po dinami4na,viarno 4e e po leka ot 124-ta no vse pak onazi si e 2.6 i to 6-tak???Dosta se 4udia i neznam dali si zaslujava da se razdelia s moiata kola koiato e v perfektno sastoianie za da vzema tazi 124-ka kato shte triabva da dam oshte 3000 lv. mnogo me prevli4at extrite ama toia avtomatik4udia se kakav e smisala ot takav moshten dvigatel kato shte e mudna kolata osven za goliama max. skorost ama az principno pove4e ot 170km ne vdigam,dostrashava me makar s MB da ne se useshtat



Тема Re: MB 124 2.6E AUTOMATICнови [re: AMG]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.04.04 11:16



Ниво-регулирането е хидравлично и напълно автоматично. Няма никави копчета и врътки.
Така, като те слушам, май не ти трябва 124-ка. Ти искаш нещо по-пъргаво и спортно, а 124-ката е комфортен автомобил за дълъг път и спокойно каране. Е, има и 124-ки изключения

Само Дизел


Тема Re: MB 124 2.6E AUTOMATICнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано14.04.04 11:54



И според мен не ти трябва 124-ка. По-скоро би ти паснала някоя 190 2.5 16В



Тема За AMGнови [re: Bad_Dog]  
Автор BlueStorm (FiatTipo)
Публикувано17.04.04 10:36



Ей, кръстник, каква динамика очакваш от немска кола!!!
Не виждам смисъл да сменяш твоят MB за по-стар, та даже и да доплащаш.
Добра ти е колата, дръж я!



Тема Re: За AMGнови [re: BlueStorm]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано18.04.04 15:09



Kakva dinamika ocakvas ot nemska kola??????

Nesto kolega ne go razbrah toja vapros.....Ako si fen na italjanskite koli, nema loso ama ne se izkazvai nepodgotven!!!

Az karam stara nemska kola i sas razni novi "rezacki" ot tipa na ALFA 147 GTA njamam absolutno nikakvi problemi ako i ALFAta da e Model2002.

A za novite nemski koli vobste da ne govorim!!!!



Тема Re: MB 124 2.6E AUTOMATICнови [re: AMG]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано18.04.04 15:21



Ami da ti kaza, i sas skorosti da e 260E pak si e muden.....Az imah takav, bese sasto 1989 sas tjasna laisna i bjah mnogo dovolen ot nego....no ne ocakvai sporti postizenia. Zatova pak go karah sas 9.5litra na 100km. Motora e mnogo dobar, samo vnimavai sas razpredelitelnia val, do 1990god. tova im e slabo mjasto. Az bih vzel Automatik pred skorosti zastoto Automata na MB e na prektika vecen, a skorostite ne se vlucvat mnogo dobre(kato pri BMW naprimer)...Kakto go opisvas tova MB izglezda da e dobro, viz dali ne e bojadisvan njakade i diferenciala da e suh....i ako ti e po sarce go vzimai, ot 190kata e 100pati po-dobar

Kazanceto koeto opisvas e za ASDto i/ili za Nivoregulaciata na zadnia most.....Za da razbere dali ima takava, vdigni kapaka vav bagaznika koito sedi nad rezevnata guma i vav danoto trjabva da ima 2cerni sferi, ako sa tam znaci ima Nivoregulacia na zadnia most ako gi njama znaci ima samo ASD

Редактирано от 4 Matic на 18.04.04 15:25.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.