Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 18.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Samo dizel ili koito naznaiva:)нови  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано06.04.04 19:35



Hopaa ia pak da zapitam neshti4ko :) poneje moje bi nepomnite moita gordost e 124 300 D kombi 92 g. ili po stara:)) i poneje ia kupih zimata sa zapo4na da mi pravi vpe4atlenie ot kakto se stopli i sqm v zadrastvane neshto mi vdiga temperaturata otiva po4ti na gornata 4erta mejdu 80 i 120 deto e ... i kato stane tva naliaganeto na masloto mi pada ujasno nisko po4ti do 1-cata.. ta vaprosa mi e do kade moje da se vdiga temperaturata.. v smisal bez da e opasno za dvigatel4eto i triabva li pri tva polojenie sega da smeniam perkata?? shtoto tva vse pak sa si razhodi.. a termostata mi e 4isto novi4ak.. i za maloto zashto pravi taka niakoia duma?? :)))
A oshte neshto otpred pred radiatora ima edna perka malka tia bi triabvalo da e za klimatika nali? oba4e kato go vkliu4a tia izobshto ne tragva,, ina4e klimata raboti toest puska se kompresora i po4va da duha leko studeno.. predpolagam 4e za da iztdudiava dobre mi e nujno zarejdane s freon4e ama tva si e iasno.. no onaia per4ica triabva li da raboti stoto i na klimatik strelkata za temperaturata po4va da gleda kum nebeto.. :)))
E tova e mai ... aa sega samo az li sqm na valna letni gumi ili vsi4ki :)) niakoia ako ima info za dobri ceni da spodeli ? mislia da sloja 205/60 tva li e pravilnia razmer ili ne?

Редактирано от Too FAST на 06.04.04 19:36.



Тема Re: Samo dizel ili koito naznaiva:) [re: Too FAST]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано06.04.04 21:38



OK, от зад на пред.
Правилният размер гуми е 195/65 R15 91H на 6 1/2 J x 15 H2 джанти. По принцип, от завода разрешават и 205/60 R15 91H на 7 J x 15 H2 джанти, ама не виждам смисъла освен, ако вече не си с 7J джанти.

При нормално положение стрелката за температурата не отива по-нагоре от хоризонтално положение. Ако отива на горе без особена причина, не е добре. Не се шашкай де и до 120 да иде нищо му няма на двигателя, но просто е индикация, че нещо не е наред.

Трябва да видиш дали ти зацепва съединителя на перката. То не е много лесно да се познае, трябва да загрееш двигателя на място и да слушаш. Като зацепи перката, ясно се променя звука. Този съединител неизбежно се разваля на определени километри, но като се смени нямаш грижи още 200 хил. км. Това не е проблем само на Мерцедес, всички двигатели с виско куплунг на перката са така. Сменял съм го вече на няколко коли и само една е била Мерцедес (сегашният ми). Не е голям ремонт, но не питай колко струва тоя съединител.

Перката пред радиатора не се включва автоматично с климатика. Тя си е с отделен датчик, даже два и може да работи и без включен климатик и дори на изгасен двигател. Обаче при теб може да не работи, и затова да ти загрява в задръствания. Установи със сигурност, че тази перка работи!
Тя се контролира доста сложно. Има (поне) два релета, (поне) два датчкика, разни съпротивления, абе да не ти идва да търсиш там проблем. Работи горе-долу по следния начин:
При около 105°C, вентилаторът се включва на висока скорост и се изключва при 97 °C.
Ако температурата достигне 120 °C, релето автоматично изключва климатика за да предпази двигателя от прегряване и при 118 °С го включва пак.
Единият датчик е на отстрани на главата, другият отпред, при термостата. Релетата са в кутията за релета, зад бушоните.
Не знам обаче как се контролира ниската скорост на вентилатора.

Както и да е, загрей някак си двигателя до към 105°C (някъде между безименната черта и тази за 120 °C). Използвай примерно картон пред радиатора. Установи със сигурност, че и двете перки се включват и забрави за тях. Важно - след това не изключвай двигателя, а махни картона и го остави да поработи или още по-добре покарай малко, докато спадне температурата!

От всичко обаче, най-вероятно ми се струва, да ти е задръстен радиатора. Можеш и сам да го свалиш и промиеш, но най-добре е да питаш Черноглав, къде ходи да му промият радиатора с машина и химикали.
А маслото го смени с някое истинско и няма да ти пада налягането. Кой знае каква боза си сложил.

Само Дизел


Тема Прочети какво ти е написал Дизела..нови [re: Too FAST]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано07.04.04 14:35



и аз мога да ти кажа къде да отидеш да ти промият радиатора. Това според мен си е направо задължително. Въпреки, че всеки нормален майстор може да ти го свали.. На мен ми взема май тогава към 120лв..
Карай го само с антифриз, смени си маслото, допълни фреон..



Тема Re: Прочети какво ти е написал Дизела..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано07.04.04 14:54



Hmm.........az imam 2perki pred radiatora ama dosega ne sam gi cuval da rabotat , dori pri zagrjat dvigatel i vklucen klimatik....



Тема Ми то при вас е малко студено..нови [re: 4 Matic]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано07.04.04 17:02



лятото обаче задължително трябва да се включат. Командват се от един двоен термодатчик, върху термостата. Извади клемата при работещ двигател - тогава трябва принудително да тръгнат. Ако ли не - отивай на електричар. Щото като се развърти климатика и ще береш ядове..



Тема Re: Samo dizel ili koito naznaiva:)нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано07.04.04 20:29



Xixi e ti si profesionalen razbira4 :) mersi mnogo za informaciata super podrobno i iasno si go napisal... tva za saedinitela e iasno 4e se smenia zatova pitah dali mu e doshlo vremeto ili ne.. ama iavno ne e shtoto naistina do sega ne mi se e puskala perkata nikoga no pqk i ne se e vdigala strelkata nad bezimennata 4erti4ka.. zna4i utre shte probvam tova s katronite oba4e na vkliu4en klimatik shte e po lesno da se zagree dvigatelia nali :))
A tva za masloto i az si go pomisliha ama znam li moito e nikakvo elf ili neshto takova.. i nikak ne beshe skqpo v interes na istinata.. a ve4e e na 7 xil. km. moje li kato expert da kajesh kakvo maslo da sloja sega za liatoto ? v smisal marka i stoinosti no i da ne e po 50 lv. litara vse pak :)) kak e po dobre sqs sintetika ili s polu sintetika za toia motor? hum..
E mersi oshte vednaj priateli..

see you soon!



Тема Re: Ми то при вас е малко студено..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано07.04.04 22:09



Така е, тука не стават такива ексцесии лятото, като в БГ.
На мен тази перка ми се е включвала лятото в БГ, в жестока жега, като спряхме на място след шпорене по магистралата. Тогава съм видял и стрелката, малко по нагоре от средата. А спряхме, щото на другата кола и се разтропа двигателя от прегряване - маслото на водица, и основните и лагери почнаха да бумкат, правете си сметка за жегата

А тези електрически вентилатори може да са различни - според модела, двигателя, оборудване и тнт. При мен например е един, но много голям, покрива около 2/3 от радиатора. Може да е един по-малък или два по-малки, като при 500 Е-то на 4 Матик.

Само Дизел


Тема Re: Samo dizel ili koito naznaiva:)нови [re: Too FAST]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано07.04.04 22:31



Ами Елф трябва да е добро масло, ама когато идва от Fina-Elf, а не развасовано в някой гараж във Факултето.

Не смея да те съветвам за маслата на българския пазар, щото не ги знам.
Иначе със синтетиката нямаш никакви проблеми. Ако можеш да си позволиш масло по около 20-25 лв литъра (не знам точно колко е в БГ), сипвай 0W40 и нямаш грижи целогодишно. Ако до сега си бил на минерално или поллусинтетика, препоръчвам ти първо да направиш промивка на двигателя. Има различни препарати за това, обаче аз как я правя - взимам най-евтината no-name синтетика и я сипвам. Карам яко около 500 км и я източвам и слагам вече истинското масло. С него карам само около 2-3000 км и го сменям и след това продължавам вече на нормални интервали.
Самото синтетично масло има много добри миещи свойства и си е един вид промивка за двигателя. Но ако е карано преди това само на минерално, може да са се натрупали много отлагания, които синтетиката ще вдигне и примерно може да задръсти филтъра. Затова се препоръчва промивка преди смяна от минерало към синтетика.
За марките, каквото и да ти кажа, не е ясно дали ще е същото и в БГ. Примерно за сега съм установил, че BP Visco 7000 0W40 е най-доброто, което съм сипвал. След него, но доста назад е Castrol Formula RS 0W40, след тях останалите.

Само Дизел


Тема Re: За маслото...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано08.04.04 01:40



Аз на моята кола (w140) винаги съм си сипвал Castrol RS 0-40... синтетично, и също като много ми загрее колата, стрелката на налягането отива точно на средата между 1 и 2, но като дам съвсем леко газ си отива на 3. Това заради маслото ли става, прекалено тънко ли е или е нормално ? И също ми направи впечатление от както почнаха топлите дни температурата ми отива към 100, ходих да питам дали е нормално да стои толкова високо и отговора беше "при тия двигатели (3.2) било нормално да са на повече от 80", но се съмнявам, защото на другата ми кола която е с по голям двигател, дори и в най големите жеги стреката стои съвсем леко над 80 и не се променя. Няма ли някъде таблица за температурите на различните двигатели ? Също забелязах че преди 3 дена докато си карах ми светна лампичката на радиатора, оказа се че казанчетоми с антифриз е наполовина празно, това опасно ли е ?



Тема Re: Прочети какво ти е написал Дизела..нови [re: 4 Matic]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано08.04.04 01:43



И при мен са две перки, като се включат се чува едно тихо "бучене", но много рядко се включват, трябва да е много топло и да е пуснат климатика, като стои на място колата се включват по често.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.