Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 19.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема налягане на маслотонови  
Автор19OE (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 14:34



В темата за филмчето пишете, че налягането на маслото при празен ход трябва да е 1,4 - 1,8 някъде, а на мойта кола и на празен ход и при каране е винаги на 3, това нормално ли е



Тема Нема да се плашишнови [re: 19OE]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано27.02.04 15:42



1,4 - 1,8 е налягане за 6 и 8 цилиндрови - тъй като празния ход им е около 550-600 оборота.
На 4 цилиндровите с празен ход около 750-850 е нормално да е 3.



Тема Re: налягане на маслотонови [re: 19OE]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано27.02.04 15:46



При студен двигател е нормално налягането да е на 3.
При напълно загрял двигател и масло, налягането при свободен ход трябва да е между 1 и 2, обикновено 1,5-1,8.
Ако ти показва постоянно 3, явно нещо не е наред с датчика.

Само Дизел


Тема Re: Нема да се плашишнови [re: Bad_Dog]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано27.02.04 16:07



Ами тогава вместо скала да бяха сложили само лампичка - като падне под 3 да светне

Само Дизел


Тема Re: Нема да се плашишнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано27.02.04 16:51



Това, което казах е че при еднакви обороти налягането е еднакво - натисни нежно газта на твоя и задръж на 800об. и виж колко ще ти покаже. Ще съм изненадан, ако е 1,5.

Просто 4-таците поддържат по-високи обороти на празен ход - аз сам си играл с моя (врътката под въздушния филтър - щото тогава и без това щях да ходя на реглаж - поне да си поиграя )- да му смакна оборотите до 650 - и стрелката отива по средата, ама се разтриса.

Да те питам още нещо - имаш ли идея доколо е голяма разликата м/у изходящия колектор на 280Е (107) и 300 турбо Д(124)? И как се контролира Waste Gate? Че разни вредни идеи ми се въртят из главата...



Тема Re: Нема да се плашишнови [re: Bad_Dog]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.02.04 19:01



Ще правиш SL 280 турбо ли?

Ами не знам колко точно е разликата между колекторите на 300 Д турбо и 280 Е. Може и да паснат с натъкмяване.
Waste Gate-а се контролира много просто. Има клапа с пружина, която затваря by pass канал, и като нялягането стане по-голямо от колкото може да удържи пружината - клапата се отваря и пропуска част от компресирания въздух директно в exhaust-а.
Разбира се има и втора защита - bosst pressure sensor на intake-а. Ако налягането все пак се вдигне твърде много (да речем, блокирал waste gate), този сензор дава сигнал и помпата реже горивото.

Обаче има доста разлики между турбо и атмосферен двигател. На турбо двигателя буталата са с маслено охлаждане, клапаните кухи и пълни с натрий за разпределяне на температурата, много неща са по-яки и тнт. Ако просто ръгнеш турбо на атмосферен двигател има вероятност да стопиш някое бутало

Само Дизел


Тема Re: налягане на маслотонови [re: 19OE]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано29.02.04 11:53



На моя 1.8 двигател когато е студена колата ми показва 3, като позагрее на празен ход стрелката ми слиза малко под 2 обаче само да погаля педала да се вдигнат оборотите на 1000 и веднага стрелката ми застава малко под 3, при движение си седи все на 3. Маслото ми е Титан 10В40 полусинтетика с молибден. Какво е молибден не ме питайте щото не знам, заводски си е в маслото.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: налягане на маслотонови [re: Ascona83]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано29.02.04 21:15



Az pak rabota na 500-520oborota na prazen hod



Тема Re: Нема да се плашиш [re: Caмo Дизeл]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано01.03.04 09:13



Засега е само идеен проект ;)). Но знам ли...
По принцип гледах на други марки еднакви двигатели с турбо и без турбо и някои са с еднакви бутала, та си мисля, че ако му смъкна достатъчно компресията на двигателя и не го напъвам много(като налягане) не би трябвало да има проблем със "стапяне". Иначе четох за един 560 с турбо и бяха пробили извели само охлаждане за турбото (маслено) + метални гарнитури. Иначе самия двигател не го бяха барали.
Засега е идеен проект. Още не съм готов да вкарам 7000Е за играчка. Но може да купя някоя по-стара 190-тка и да си играя с нея, а крайната цел да е Р107 280турбо - около 250 коня.



Тема Re: налягане на маслото [re: 19OE]  
Автор19OE (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 09:34



Като загрее двигателя стрелката пада малко под 3, колата я имам отскоро и не знаех и колко трябва да са точно оборотите на колата на празен ход, но при мен са високи (малко над 1000) и явно това е причината. Не знам защо са такива оборотите така си я купих колата. Двигателят е М102.962.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.