Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 22.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За добавката за нфта Кастрол!нови  
Автор2O8D (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 16:57



Имам Мерцедес 208Д 2.3Д.Като го запаля и е студен се сцепва от треперене=ще полудея направо.Скоростния лост е метален и може да ти счупи костта,ако натинсеш газта и рязко е пуснеш.Всичко това изчезва като позагрее малко.Успокоява се след няколко минути.За какво говори това?
Препоръчаха ми добвакта на Кастрол за дизел,дето е за 500 л нафта 0.5л Кастрол.Добра ли е?Малко предозирам-има ли опасноист?
Мерси преджарително!



Тема Re: За добавката за нфта Кастрол!нови [re: 2O8D]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано17.02.04 18:47



Ами един или няколко цилиндъра не работят добре на студено. Причините може да се следните:

1. Неработещи една или няколко подгревателни свещи
2. "Препикаващи" дюзи
3. Липса на компресия в един или повече цилиндри.

Вероятно излиза и гъст бял дим, докато двигателя работи неравномерно?

Тествай тия три неща и ще разбереш къде е проблема. Много вероятно да са просто свещите.

Добавката можеш да я пробваш. По принцип не обичам добавки, но тия за гориво са сравнително безопасни, а и често помагат. Виж, добавки за масло не преподъчвам на никого.

Само Дизел


Тема Re: За добавката за нфта Кастрол!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор2O8Д (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 21:01



Бусът пуши единствено,когато е студен и не гъсто бяло е едва забелязващ се дим.После не пуши,а за чернилка да не говориме.Компресията му е мериха преди 2 години,когато го купих в Балка Стар и беше добра.Може би са свещите за смяна.Не съм ги сменял,а за дюза-не мирише на нафта.Каква е логиоката да са свещите?



Тема ами голяма...нови [re: 2O8Д]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано18.02.04 09:35



не може да подпали горивото.. върви и ги смени не се излагай.. не са болка за умиране.. не си съсипвай бусчето заради едни свещи.



Тема Re: ами голяма...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор2O8D (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 11:02



Ти от къде си сигурен,че са свещите, въпреки че и на мен ми се струва най-вероятно.Колко струват за този бус 208Д някой има ли предстажа.Бусът не е пълен дизел,а си има лампа за подгр. ссвещи!



Тема Re: ами голяма...нови [re: 2O8D]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано18.02.04 11:48



Ами свещите са горе-долу по 25 лв. едната.
Препоръчвам ти да намериш сигурно място, където продават оригинални Beru. Там ще питаш за SR-Set Nr. 040, Beru Кат. Nr. 0 120 000 040. Това е комплект от 4-свещи и реле, специално за ъпгрейд на стари дизели. Свещите се нагряват по-бързо от стандартните, до по-висока температура и имат удължено време на греене след запалване. Няма да си познаеш двигателя след това, особено сутрин на студено.
Стига обаче проблема да е в свещите, което ми се струва все по вероятно.

Само Дизел


Тема Re: ами голяма...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор2O8D (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 16:52



Къде се намират тез свещи,лесно ли се подменят?Как да разбера дали са си отишли?Лампата си гасне нормално и откакто съм го купил си пали от първи път абсолютно винаги.От четвърт бих казал.



Тема Re: ами голяма...нови [re: 2O8D]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано18.02.04 17:45



Във всички случаи първо проверяваш и сменяш само ако има нужда, нали така?
Значи свещите се намират в главата, под дюзите, свързани са с кабел.
За смяната, ами зависи от разположението на смукателните колектори, помпа, рейки, маркучи и тнт, може да е супер лено за смяна, но може и да ти се такова мамата (както е при мен). Въпрос на достъп е само. Иначе отвиваш, завиваш и готово. Но чесно казано не знам как е при твоя двигател.
Най-лесната проверка е да разкачиш кабелите от всички свещи и да ги тестваш с пробна лампа. Единия край на лампата на плюса на акумулатора, другия допираш свеща по резбата за гайката на кабела на свеща. Ако светне, свеща е ОК. Ако не - смяна.
Ако си с паралелно свързани свещи (при мен е така) можеш да ги пробваш още по-лено от буксата дето влиза в релето за подгряването.
Без да сваляш свещите обаче можеш да се подведеш, че някоя свещ е добре, а тя да не е.
По-сигурния начин е да ги свалиш и премериш с мултицет. Съпротивлението трябва да е 1-2 Ома.
Има и други начини, но те са за сервиз.
Ако откриеш 2 или 3 изгорели, препоръчвам ти да направо да смениш всичките с ония комплект на Beru, дето ти писах.

Само Дизел


Тема Re: ами голяма... [re: Caмo Дизeл]  
Автор2O8D (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 20:38



ОК,в най-скоро време ще ги проверя-вероятно не аз,а в сервиз.Понеже главата е под пластмасов капак-така е при бусовете не мога точно да видя.Но при отворен преден капак виждам един черен кабел,който влиза в главата посредством букса със формата на лула.Може някой датчик да е,но може и да е това,за което говорим.Как мислите?
А двигателят е 2299 куб. см 79 к.с..Май няма аналог при автомобилите!Не знам-освен да е 240Д,защото 123/230Д май няма!



Тема а дали...?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано19.02.04 11:42



има и за моя комон рейл нещо такова? и има ли смисъл да си правя труда? щото са различно поколение, да не говорим за формата де, ама...??

какво ще кажеш по въпроса?

междо другото сутринта пред работата ми въртеше един Фаетон V10 5 литра.. като излезе на улицата и набра.. леле майко.. а не го пържеше.. бааахти и звяра.. .
още не бях виждал фаетон тук - знам че ги има 2 в София.. при вас е пълно обаче.. незнам що. Не е чак толкова по-тънък от бенца и БМВ-то..




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.