Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 15.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема MB190 wpechatleniqнови  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 09:11



Pichowe, moje li nqkoi, koito e karal MB190 da spodeli wpechatleniqta si ot kolata. Zasilil sum se kola da si kupuwam i twa e ediniq ot wariantite. Stawa duma za kola 92-93-ta godina. Interesuwat me obichainite harakteristiki : woziq, razhod, potdrujka i t.n.t.



Тема Re: MB190 wpechatleniqнови [re: lvan]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 09:54



Здравей аз карам отскоро 190-ка . Моята е 92 г. и е с всички екстри.Досегашното ми впечетление е , че си е кола като другите-малко пресилено ми се вижда като е Мерцедес и не се чупи. За подръжката немога да приказвам- засега съм купил само един кабел и той беше на цена 40 лв.



Тема Re: MB190 wpechatleniqнови [re: cт]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 09:41



Zdrasti. Blagodarq ti za otgowora. S kakuw dwigatel e twoq, zashtoto ako si kupuwam takawa kola, mislq da e 2.0i? Mojesh li da mi kajesh i priblizitelen razhod na goriwo w grada?



Тема Re: MB190 wpechatleniqнови [re: lvan]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 10:43



Аз съм с мотор 1800 и разхода на ГАЗ е м-у 12 и 14л. на 100.



Тема Re: MB190 wpechatleniqнови [re: cт]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано27.01.04 18:06



Мараба и аз съм с такъв 1.8, само че нямам всички екстри, демек шибедах и климатик, АСР АСД и прочие системи, след 90 година АБС е стандарт за модела, мисля че предните джамове са електрически на всички, също и дясното огледало.
разхода на гориво на газ из града е както колегата казва 12-14, обаче по -интересното е че и на бензин е същия, поне сега по студовете!!!
Аз за щастие си имам много запазен модел и освен консумативи (възд.филтър, масло) друго не съм пипал.
На извънградско съм го засичал от софия ди пампорово на газ и ми даде 9.5, при положение че по магистралата не съм падал от 140, ама не съм и качвал много отгоре. Про 140 км/ч оборотите на мотора на 5-та са около 3500, пътува се много приятно, няма шумове и вибрации, колата е като залепена за пътя.
Ако мен слушаш обаче ще се ръснеш некой лев отгоре и ще вземеш 2.5 ТД, което ще ти даде динамика почти като на 2.0 бензинов мотор и разход като на дизелов!!!
Моя старец имаше преди години едно 190 с 2.5 чист дизел и когат ми го даваше аз виках: ДИЗЕЛ?!?!?!? Ти луд ли си ?!?!?! Аз съм млад човек искам динамика!!!
Обаче ако сега ми падне 2.5 печка с или без турбо го качам на тия железа и заспивам!!! Само дето требе да сменя и всичко след мотора
Дизел му е майката според мен с турбо разбира се!!!
Като цяло колата не е скъпа за подръжка, щото предни накладки са ти 50 кинта. Възд филтер ти е от 18 до 50 кинта зависи от марката, масло и 1.8 и 2.0 бензиновите поемат по 5 литра и с филтъра мисля че към 80 кинта идваше, барабар със смяната.
Според мен колата върви на газ по-добре от на бензин, ама това е лично мение и се оказва че имам проблем с инжекциона, в смисъл дюзите само останаха да не са проверени.
За дюзите ме посъветваха да не ги проверявам а да ги сменям направо само че не съм питал колко пари са. На моя мотор са механични.
Като съвет мога да ти кажа да вземеш номер на мотор и на шаси и да идеш в БАЛКАНСТАР да провериш коя година е щото отличителните белези не ги знам!!! Знам единствено че ако колата е след 90 година не може да е без АБС.
Мойта е 91-ва и има пиропневматични колани отпред, ама за да го провериш требе да сваляш кората на колонката.
Ако чистачката е малка е ясен знак че модела е от първите произведени, а широката лайсна не е фактор че колата е след 90-та година!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: MB190 wpechatleniqнови [re: Ascona83]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 09:32



Здрасти. Моята кола е уж с/д 90г. но вяма АВС а и на мен ми направи впечатление , че на ГАЗ колата върви по-добре. При мен някакъв температурен датчик се е прецакал но не смея и да си помисля да го сменям.



Тема Re: MB190 wpechatleniqнови [re: cт]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 09:45



Температурните датчици не са скъпи. Оригинални са 45 кинта някъде (зависи все пак кой точно датчик). Behr са по 15-20 кинта. Аз лично препоръчвам оригинални...



Тема Re: MB190 wpechatleniqнови [re: lvan]  
Автор19OE (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 09:48



zdrasti, az imam 190E s 2.0 litra dvigatel 1990 godina s vsichki ekstri bez kojen salon, kolata ia imam ot okolo polovin godina smenil sum maslenia filtyr i masloto i predni nakladki. Kupih maslen filtyr BOSCH ot Auto plus struva 9,90lv ot tam kupih i nemsko maslo FUCHS po 8 lv lityra. Kupih predni nakladki LUCAS struvat 34 lv. Modelite s shiroka laisna zapo4vat da se proizvejdat ot kraia na 1988 godina, i razlikata s predishnite modeli ne e samo v laisnite, prednite sedalki sa po-tvurdi i po-shiroki i tapiceriata na celia salon e druga, prednite predpazni kolani se regulirat po-viso4ina i mislia, 4e ima i niakoi promeni po dvigatelite. Na tozi sait

mojesh da namerish vsi4ko za mercedes 190, samo 4e e na nemski.



Тема Re: MB190 wpechatleniqнови [re: 19OE]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 10:05



Zdrasti. Blagodarq ti za otgowora. Mojesh li da mi kajesh kakuw e razhodut na twoq awtomobil?



Тема Nemsko maslo FUCHS ???????нови [re: 19OE]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано28.01.04 10:29



Ami da ti kaza az deto ziveja tuka ot 7godi i maslo smenjavam vseki 2mecesa za parvi pat cuvam za takova maslo

Vjarno e ,ce ima magazini kadeto se prodavat masla za ,da kazem , socialno slabi hora s Kadett ili Golf 2, te si imat njakakvi imena kioto ne gi znam tocno, no spored AutoBild edno maslo na ARAL ili CASTROL ili SCHELL sled kato izmine 10.000km e vse oste po-dobro ot tezi evtinite masla.

Zabravih da pisa,ce tezi NONAME ne se prodavat v nito edin seriozen serviz ili magazin, tjah mozes da gi nameris samo vav taga narecenite Stroitelni magazini kadeto poveceto stoka e palen bokluk i kakto kazah e prednaznacena za socialno slabi s mnogo niski dohodi............Ama neznam Mercedes da e kola za takava grupa hora

A viz tova maslo da ne e ot njakoja blizkoiztocna darzava.............v BG pocti vsicko e falshivo

FUCHS znaci lisiza na nemski, mozeha da go krastat i Benz zvuci po-dobre

Vjarno e ,ce ima edni vtororazredni proizvoditeli na amortesjori i auspusi s tova ime ama te masla njamat

Moeto mnenie, e da si kupuvate masla ot seriozni magazini kato BalkanStar, moze da e malko po-skapo no pone e istinsko




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.