Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 27.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Nov 4len :) na kluba de :)нови  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано26.01.04 17:12



Zdraveite :) Ot skoro karam mercedes i reshih da zapo4na da poseshtavam kluba.. :) do skoro biah 4len na klub Audi ama.. kvo da se pravi edna mantinela mi otne 4lenskata karta :)) ta.. :)
zna4i vzeh si 300 dizel kombi 92-ra godin ot vanka e 124 a vatre E klas neznam kav e toia nomer ama mi haresva de :)))
i vednaga imam edno pitane ako moje.. ne mi raboti shpere a go ima .. pone taka mislia.. oba4e nito mi sveti triagalnika na tabloto nito se vkliu4va pri boksuvane.. niakoi ako moje da me svetne kav mu e problema i moje li da se otstrani shte mu bada mnogo blagodaren :))
e tva e za na4alo.. .. see you !!



Тема Re: Nov 4len :) na kluba de :)нови [re: Too FAST]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано26.01.04 18:15



A честито първо!
Добър избор си направил.

Значи за шпера. Свети ли ти триъгълника и лампата за проблем с ASD (долу, дясно на таблото) и при подаване на контакт, след това да изгасват при стариране на двигателя? Това, за да проконтролираш за изгоряла крушка.
Виж имаш ли достатъчно масло в резервоара на хидравликата - намира се най в дясно, до калника. На капачката си има си къса пробна пръчка за нивото.
После виж дали влизат тръбички за хидравлика в диференциала. Не ми се е случвало, но теоритично може някой да е изолирал диференциала или да го е сменил с такъв без ASD и тнт.
Иначе ASD-то се контролира от един електронен модул - черна кутия зад акумулатора, пише ASD на нея. Ако можеш да намериш същия да го смениш за проба, ще стане ясно дали е от него. На букса като реле е, лесно се сменя.
Другото е помпата, но ако ти работят ниво-регулирането, значи е ОК, защото ASD-то взима нялягане от там.
Понеже ASD-то взима и данни от ABS-сензорите, те също трябва да са наред.

Само Дизел


Тема А, да...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано26.01.04 18:20



И съжалявам за Аудито.
Айде пък гледай с Мерцедеса да не си Too Fast

Само Дизел


Тема Re: А, да...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано26.01.04 18:41



E to traura mina ve4e :)
blagodaria ti za mnenieto mnogo beshe iz4erpatelen utre sht vidia na svetlo za tova asd.. za sega moga da kaja 4e ne mi svetva nishto na tabloto nito triagalnik nito lampa asd.. a trabi4kite vlizat v diferenciala zatva sqm siguren 4e ima shper i ne sa me izlagali.. Ina4e nivmata mi raboti perfektno ima i dostata4no maslo v kazan4eto.. ako znaesh niakoe miasto kadeto da se zanimavas s takiva problemi moje da otida da go vidiat.. oba4e do kolkoto si spomniam kato si zaka4ah kabelite na usilvatelia zad akumulatora beshe prazno ima samo kora.. hum.. utre shte gledam po dobre..
see you soon :)



Тема Re: А, да...нови [re: Too FAST]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано26.01.04 18:51



Точно така, под тази тънката кора са тия блокове.
Ако си късметлия, може да се окаже, че ASD-модула е просто разместен, лош контакт и такива работи...

Само Дизел


Тема Re: А, да... [re: Caмo Дизeл]  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано26.01.04 19:01



e dano da sqm kasmetlia :) ama zashto togava ne mi svetat lampite.. :( a ti kakvo karash priateliu ?



Тема Re: Nov 4len :) na kluba de :) oshte neshto :)нови [re: Too FAST]  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано26.01.04 19:29



a zabravih da pitam vie pravite li si sreshti i takiva neshta kato v kluba na bmw.. zna4i v moita kompania sme.. 6-7 priateli i kato idem na kafe .. vseki si e s kolata i se sabirat minimum po 5 mercedesa.. posle kato tragvame praime ebati smuta po ulucata .. mnoo e got gledkata kak 5-6 mercedesa praviat ednovremenno obraten ili niakakva manevra :)



Тема too fast...нови [re: Too FAST]  
Автор analogbox (alnico driver)
Публикувано27.01.04 10:19



kolega izpusni malko vuzduha 4e ne ostana za mene i po4nah da se zadu6avam,tova 4e kara6 MB ne te pravi excentrik,excentrik si ako si kupi6 E55 kompresor i mu sloji6 2-ino nitro...sega prosto kara6 hubava kola i kato zavivete po 5 MB-ta tozi koito e vpe4etlen si glavno ti

ednotaktov triod+ alnico 6iroka lenta v horna


Тема Re: too fast...нови [re: analogbox]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.01.04 10:46



analogbox, разпусни малко бе човек. Много си се стегнал напоследък
Що да не е интересна гледка, 5 автомобила от една и съща марка да се движат заедно? Даже и Лади да са, пак ще се загледат хората. Пък и хич никой да не ги погледне, важното е, че на водачите им е кеф

Само Дизел


Тема Re: А, да...нови [re: Too FAST]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.01.04 10:50



Ами лампичките изгарят, случва се и при Мерцедес
Надявам се само, че си напълно сигурен, че блокажа не сработва при пробуксуване. Иначе си говорим само за изгорели лампички
Аз карам съвсем като твоя, само че турбо.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.