Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 30.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: За 4 Matic и неговите феновенови [re: Joreto]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано23.01.04 13:57



Точно така. А освен изброение, така са и дизелите, както казах.
Дори и примерно Porsche 928, на което двигателя и трансмисията са на практика същите, като на 500Е, също стартира от втора.

Иначе това, дето се мъчат да продават тия е глупаво, ако се гони performace, защото, ако някой иска бърз старт, просто натиска педала на газта до тенекиите и тогава автоматика потегля на 1-ва. А и с изброение зверове, не е много здравословно за гумите да се тръгва на първа, нищо, че повечето са с ASR

Само Дизел


Тема Re: За 4 Matic и неговите феновенови [re: Caмo Дизeл]  
Автор5O5GR (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 17:00



Колега !!! За най-голямо разочарование на теб, а и на останалите фенове, доста добре познавам вашата любима марка, както казваш "през прозореца", но седейки в купето. Няма смисъл да ти изреждам модели, но имам опит и с дизели (Турбо) и с бензинови.

Според вашите твърдения (че тръгват от 2 скорост) има следните възможности:

1. тия от Мерцедес са малоумни и са сложили ненужна предвка.

2. я ми обясни тогава как така всички МБ на които съм се возил (включително С 500) превключват още на 70-80 км/ч ?? Да не искаш да кажеш, че 2 скорост им е само до толкова, и то на автоматик ??

Я ми отговори на тая "гатанка" ако обичаш. Или може би всичките на които сам се возил имат това устройство което колегата "Jorko" рекламира??

Дано и тоя "умник" Jorko се включи.



Тема Re: ne moga da povqrvamнови [re: 5O5GR]  
Автор deliveryman (минаващ)
Публикувано23.01.04 17:55



vie ste club na mercedes i neznate na koq skorost tragva avtomata.....
tragvat na 2-ra osven ako ne dadesh kick-down za da tragne na parva,nqma zna4enie dali e benzin ili dizel
moze da im kazete i v balkan star 4e tragva na 1-va da v se izsmeqt......



Тема Re: ne moga da povqrvamнови [re: deliveryman]  
Автор5O5GR (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 18:05



Мили мой Deliveryman !!

Като си толкова отворен, защо не дадеш ти отговор на моите въпроси ?

Освен това тоя кикдаун дето го сънуваш се прави за да превключи колата на възможно най-ниската предавка, а не при тръгване.

Да не говорим, че като правиш гонка с някого стартираш както трябва, а не всички фенове (по сково фанатици) от клуба да търсят причината в старта на 2 скорост (имам предвид Е500 срещу М5).

Освен това аз не съм яростен МБ фен а просто поучавам колегите. Но те са сравнително нормални в сравнение с колегите от клуб BMW-ония са трагедия.



Тема Re: ne moga da povqrvamнови [re: 5O5GR]  
АвторE2OO (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 18:18



Егати глупавия спор дето се разрази тук. Ако прочетете едно ръководство, идващо с колата(което явно нямате) ще видите че по принцип автоматиците тръгват на втора, ако не е избрано положение В преди Д или ако не е настъпен педала докрай за да се активира кик-даун



Тема Re: ne moga da povqrvamнови [re: E2OO]  
Автор deliveryman (минаващ)
Публикувано23.01.04 19:35



imax rakovodstva kolkoto iskash....predi rabotex v mercedes....v momenta tarsja da nemerq nqkoe da mu go podarim na 505



Тема Re: ne moga da povqrvamнови [re: deliveryman]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано23.01.04 23:21



ni az pone tozi problem gi niama i si znam che vinagi tragvam ot parva, drugo si e s rachki
no verno de, za prav pat go chuvam tova che na MB transmisiite vinagi tragvat ot 2-ra, osven ako ne ia izrachkash. na siakvi drugi koli koito sam karal i sa avtomatici, vinagi si tragvat ot 1-va. no az ne e kat da imam opit s MB avtomatik



Тема E500 - Automatikнови [re: c23O]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано24.01.04 02:07



Ta poneze javno njamate opit sas E500 ili E60 s 4skorosten automat ste vi razjasna kak tocno sedat nestata s nego:

Na polozenie E pri potegljane kolata VINAGI tragva na 2ra dori da e natisnat pedala do kraja-kikdown

Na polozenie S kolata tragva na 2ra , no ako e natisnat pedala do kraja tragva na 1va

Na racno prevklucvane- i to e nai dobro za uskorenie, trjabva da postavis losta na "B" koeto aktivira 1va skorost, posle 2, 3 i D

A kakto vi razjasnih, vav Filmceto BMWto speceli osnovno zatova poneze tozi bese izklucil(mahnal platkata) na ASR..........togava 480NM otivat direktno na zadnia most i tragvane njama

BMWto ako i da e 14kc po-mostno tova za uskorenieto njama pocti nikakva rolja, uskorenieto e NM a BMWto ima edva 315NM

Imam filmceta za uskorenia na E500, E430W210 i S55AMG Kompressor.......ako iskate moza da vi gi prata

E500 se ukorjava 0-100 za 5.9 , do 200 za 22sekundi , do 250 za 37sekundi
E430 se uskorjava 0-100 za 6.8, do 200 za 24sekundi , do 250 za 39sekundi(nad 160 ima znacenie aerodinamikata za uskorenieto, E500=0,31 E430=0,29)

Ako vidite kak se uskorjava S55AMG Kompressor sas 500kc..........ste vi se stori, ce E500 e trabant



Тема Re: E500 - Automatikнови [re: 4 Matic]  
Автор analogbox (alnico driver)
Публикувано26.01.04 10:58



hahahah ...vlizam samo za da izkaja udovolstvieto ot tova 4e ve4e ne samo az se sumniavam 4e 4matic e palia4o na 18 ili bez zna4enie na kolko to4no
p.s. mnogo iasno 4e trugvat ot 2...[500SE tva 4e ti trugvat s-klasite vinagi na 1-va pak li go pro4ete v talona...?]

ednotaktov triod+ alnico 6iroka lenta v horna

Редактирано от analogbox на 26.01.04 11:37.



Тема Re: E500 - Automatikнови [re: analogbox]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано26.01.04 11:45



Не, това не го пише в талона. Имах предвид че на джипа ML примерно има позиция 1 на автоматика и тогава със сигурност тръгва от 1ва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.