Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 24.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема diferencialнови  
АвторW2O1.O18 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 17:24



mom4eta, neznam dali si spomniate, ama liatoto biah iztiposal edin posting za povredenia diferencial na edna 190-ka, 93 nabor.ta motora e 1.8, diferenciala ima6e luft(ne tolkova mnogo, 4e da ne moje6e da se kara, amб nali znaete - drazni). ta minalata sedmica montirah edin, ama ot 2.0 motor (1991). i kakvo da vi kaja - V-Max v momenta e 110km\h!!!!!!!! vibraciite v kupeto pri taia skorost sa nevaobrazimo golemi i pri natiskane na pedala na gasta na 5 -ta predavka, nezavisimo pri kakva skorost, kolata zapo4va da spira!!! imate li niakakva idea kakvo moje da e stanalo??? znaia, 4e ima niakakva nesavmestimost, ama pak 4ak tolkova!?!?!?! otidoh na service, tam mi kazaha 4e" mo6tnostta na kolata bila malka i triabvalo da mi otvoriat skorostnata kutia da mi pipali predavatelnite 4isla(ra4ni skorosti)"!! az razbira se otkazah i sega kolata stoi v garaj, ne moje da se kara, a stra6no mnogo mi traibva! kajete kakvo da pravia?



Тема Re: diferencialнови [re: W2O1.O18]  
Автор2OO D (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 21:31



Приятелю необходимо е да си потърсиш съответстващ на твоя модел диференциал или да смениш и скоростната кутия която да съответства на този диференциал които си монтирал.



Тема Re: diferencialнови [re: 2OO D]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано11.12.03 23:13



Ima znacenie kakav e diferenciala....v smisal,ne sa tolkova vazni predavatelnite cisla, ami koi tip diferencial e-ima diferenciali za koli s ABS+ASD, ili samo za koli s ABS.....taka,ce predpolagam si postavil njakoi diferencial koito e ot takava kola kojato ima razlicni opcii ot tvojata......100% ne e samo ot predavatelnite cisla

Nur wer viele Wege erprobt, findet seinen eigenen


Тема Re: diferencial [re: W2O1.O18]  
Авторizroda (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 10:12



Predawatelnite 4isla imat zna4enie i to ogromno. Nowiq diferencial da ne e ot dizelow dwigatel- ako e taka daje se u4udwam, 4e si stignal 110km/h. Pri dizelite zaradi niskite oboroti no golemiq wyrtja6t moment se izpolzwat multiplikatoni predawki za razlika ot benzinowite. Edin pi4 be6e slojil na dizelowa Siera diferencial ot benzinowa i maximalnata mu skorost be6e 80 km/h.



Тема Re: diferencialнови [re: izroda]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 11:00



Абе я кажете как се разбира , че диференциала е за смяна или ремонт? Значи аз имам следният проблем.Вчера взех една 190-ка 1.8 мотор много ми хареса, но като я карам и префключвам скоростите чувам някакво изпукване отзад/сигурно е деференциала а /.Дали и аз имам такъв проблем?



Тема Re: diferencialнови [re: cт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано17.12.03 11:06



Диференциала "вие", като е за ремонт.
А ти си прегледай гумените дискове в началото и края на кардана.

Само Дизел


Тема Re: diferencialнови [re: 4 Matic]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.12.03 11:26



4Matic без да се сърдиш ама не ги разбираш работите с предавателните числа, това е все едно ако си карал колело някога да си смениш задния венец на балканчето с такъв от бегач с 24 скорости и не само това ами да туриш най-малкото колелце!!!
Аз ти гарантирам че нема да можеш да завъртиш педалите изобщо!!!
Предавателното число е много важно!!!
При смяна на диференциал с неподходящ може да се намали максималната скорост на колата, да се увеличи харчлъка и да се товари неправилно скоростната кутия, което неизбежно довежда до съсипването и!!!
А това дали има допълнителни системи по диференциала е допълнително усложнение на замяната!!!
Като пример мога да ти кажа какво става с диференциал от дизелова кола сложен на бензинов мотор 3.5 пъти по мощен, ама мисля че се сещаш и сам че се разпада на второти тръгване!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: diferencialнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.12.03 11:29



Мдааа Само Дизел е прав, ама не е лошо и каретата да погледнеш, както и втулките на задните носачи, и да прегледаш дали задния мост не е пукнат, може да са и тампоните на задния мост!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: diferencialнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 11:44



Проблем ли е това за да си карам колата или да заминавам на сервиз.



Тема Re: diferencialнови [re: cт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано17.12.03 11:51



Ако е това, което ти казвам е проблем и трябва да се оправи.
Задължително иди да ти погледнат колата отдолу, още повече, че сега си я купил и не знаеш кое как е.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.