Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 23.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за смяна на консумативи...нови  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано01.12.03 02:16



Първо ме интересува как се сменя спирачната течност, защото четох в AutoBild че е хубаво да се сменя периодично и също видях в програмата WorkShopCD че трябва да се сменя на 12 месеца, интересува ме как изцяло се източва старата не само от казанчето а и от цялата спирачна система ?

Второ ме интересува маслото в диференциала хубаво ли е да се смени с ново, защото в WorkShopCD пише да се проверява на всеки 20000км и да се долива ако е нужно, а аз никога не съм го проверявал и се чудя дали да не го сменя ?



Тема Re: Въпрос за смяна на консумативи...нови [re: 5OOse]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано01.12.03 02:26



Ami vjarno e za spiracnata tecnost, smenja se na 1 ili 2 godini.Tuk v Germania e mnogo lesno , otivas v serviza i za 20 minuti ja smenjavat s edna nesto kato masinka pod naljagane...........a, kak mozes da si ja smenis sam, ami ne znam, no mi se struva,ce ste e dosta trudno.Skapo li e v serviz?, tuka struva okolo 50euro mai

Nur wer viele Wege erprobt, findet seinen eigenen


Тема Re: Въпрос за смяна на консумативи...нови [re: 4 Matic]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано01.12.03 03:19



Незнам дали е скъпо, просто ми се струва че в България няма сервиз с такава машина за сменяне на спирачната течност, затова се интересувах дали мога сам да си я смена, защото съм почти сигурен че ако отида в сервиз ще ми я сменят просто като издърпат старата само от казанчето с спринцовка например и долеят нова, но това не е сменяне, защото старата си остава в спирачната система.



Тема Ами аз май че знам...нови [re: 5OOse]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано01.12.03 09:33



...мисля че отдолу, на самия "разклонител", от който тръгват четирите спирачни тръби, има една пробка, и ние с баща ми, като правехме спирачките оттам я източихме, просто отваряш пробката, и започваш да помпиш, и ще видиш как леко по леко педала "омеква"....а иначе после обезвъздушаването ще ти отнеме време, един горе трябва да помпа, друг долу да завърта и отвърта кранчето.......абе терсене е, освен ако не обичаш да си монтьор, не ти го препоръчвам...но на мен ми е кеф да имам масло и нафта по ръцете...



Тема Re: Въпрос за смяна на консумативи...нови [re: 5OOse]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано01.12.03 10:27



Виж сега, няма нужда от машинка, освен ако не си с ASR. Все пак спирачките не са мястото да се учи човек на майсторлък. По принцип смяната на спирачната течност не е трудна, но поне пъврия път го направи с човек, дето знае как става.
Иначе процедурата в общи линии е следната - изтегляш колкото може от старата спирачна течност в казанчето и доливаш нова. После ти трябва още един приятел. Единия от вас на педала, другия долу при спирачния апарат. Почистваш пробката на спирачния апарат и надяваш едно маркуче. Другия край на маркучето потапяш в шише с прясна спирачна течност. Човека на педала почва да натиска педала, другия отвива пробката на един оборот, изчаква малко да изтече и затяга пробката, тогава се отпуска педала. Процедурата се повтаря няколко пъти докато почне да тече чиста спирачна течност (старата е пътна на цвят). Същото се прави и за останалите спирачни апарати, като се долива спирачна течност в казанчето, ако се налага.
Важно е този дето помпа да внимава да не натиска педала на спирачката до край!!! Когато няма съпротивление (щото спирачната течност изтича) хода на буталото на главния цилиндър е по-голям и може да стигне до зона на цилиндъра, където обикновено не буталото не достига. Там стените са грапави и могат да надерат уплътнението на буталото!!!

Само Дизел


Тема Re: Въпрос за смяна на консумативи... [re: Caмo Дизeл]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано01.12.03 11:10



Забравих да допълня - реда е преден ляв, преден десен, заден ляв, заден десен.
А между другото с ABS ли си? Ако да, може да се наложи да се даде ключа на контакт за да работи помпата, докато си на задните апарати. Ще погледна в къщи по книгите как беше с ABS. Моя е с ABS, но още не съм му сменял спирачната течност.

Само Дизел


Тема Re: Въпрос за смяна на консумативи...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано04.12.03 21:45



Ходих днес до сервиза в който си правя колата и им висях около два часа на главите, но ми смениха доста неща. Първо ми оправиха скъсания маркуч на хидравликата на волана, стария беше цепнат точно където е скобата за затягане и беше доста омекнал, после ми смениха филтъра на хидравликата на волана и маслото, след това ми смениха спирачната течност, стара я източиха през някакви запушалки от вътрешната страна на колелата и като наляха новата обезвъздушиха системата. После си смених диференциалното масло, сложиха ми Aral синтетично 75w-90 и накрая ми оправиха един стар проблем който имах с волана, като завивах на ляво му свършваше хода, оказа се че не е бил зацепен в централно положение, сега вече си завивам много маневрено и в двете посоки.



Тема Ха, и колко пари даде....нови [re: 5OOse]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано04.12.03 22:51



...за цялото това удоволствие?



Тема Re: Въпрос за смяна на консумативи...нови [re: 5OOse]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано05.12.03 11:12



Колега, хубаво, че си свършил тия работи, но това са елементарни неща, не е трябвало да отлагаш.

Ей, на когото не му се занимава сам да си преглежда колата, да минава поне два пъти годишно на профилактичен преглед! Просто да се огледа колата отдолу и при двигателя, да се чуе как работи и да и се направи едно кръгче. Това е. Отнема 15 мин, а толкова ядове могат да се спестят така. Профилактиката е винаги по-евтина от ремонта!

Само Дизел


Тема Re: Ха, и колко пари даде....нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано05.12.03 11:23



Ами 80лв, в цената влизат 1.5л диференциално масло, спирачна течност, филтър на хидравликата на волана и 1л хидравлично масло и нов маркуч. Не мисля че е скъпо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.