Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 02.07.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с хидравликата на 500SE-126...  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано24.11.03 00:51



Проблема ми е че преди трудно ми се въртеше волана, но не е издавал звуци (да "вие"...), дори след последния ремонт на хидравликата вече не доливам хидравлично масло, но това до преди две седмици не ми правеше впечатление че е някакъв голям проблем, докато един ден запалих колата и почна да се чува някакво "съскане" и като завъртях волана се чу някъв гаден звук, някакво силно "ръмжене" и като вдигнах капака забелязах че от единия маркуч на хидравликата който минава от лявата страна на двигателя изтича всичкото хидравлично масло под налягане и веднага загасих двигателя, тогава маслото спря да изтича и аз отворих капачето на казанчето където се сипва хидравличното масло, в него нямаше никакво масло само на дъното където са дупките беше станала червена пяна от маслото. После пак запалих колата за малко за да видя по точно от къде изтича и видях че е от маркуча който идва от към предницата и се свързва в метална тръба и продължава навътре в колата, направи ми впечатление че гумения маркуч е силно прегънат там където прави завой да се свърже с металната тръба и си помислих че там където е прегънат може би преди да се скъса е било трудно да минава хидравличното масло и затова волана се е въртял по трудно ??? Другия ми въпрос е пак свързан с горното, понеже колата не може да се кара в това състояние, може ли да се сложи на "N" и да се дърпа от друга кола ? ще може ли да се върти волана и да се натиска спирачката ? за да я закарам до сервиза.

Имам още един въпрос: И на трите ми мерцедеса като се пусне отоплението си работи нормално и топли отпред, проблема е че духалките отзад които са за задните хора, което се намира се между предните две седалки духа студено винаги независимо че примерно е пуснато на топло или студено, то отделен ли нагревател има или взима от предното отопление ? защото си мисля че може да е изгоряло и на трите коли ?



Тема Re: Проблем с хидравликата на 500SE-126...нови [re: 5OOse]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано24.11.03 11:04



Така, като те слушам, май тия, дето са ти правили последния "ремонт" на хидравликата яко са объркали нещата. Как така ще се скъса маркуча?
В момента не се сещам как е хидравликата при теб. Имаш ли ниво-регулиране?
Иначе колата може да се дърпа, разбира се внимателно. Волана си се върти, макар и много тежко. Спирачките и те си работят, но без усилвателя, което означава, че трябва да се натискат мноого яко. Ама при теб педала е голям, може и с двата крака
Мерцедес са май единствените, които слагат втора помпа за хидравликата на скоростната кутия. Тази помпа се задвижва от кардана. Това позволява да се използва скоростната кутия и при спрял двигател, да се пали с дърпане и бутане, както и да се тегли дълго време без повреди на трансмисията. Все пак гледай да не се теглите повече от 50-тина километра и по-полека.
Естествено, най-добре е с твърд теглич или репатрак.

Средните духалки мисля, че нормални си духат само студено. Топлия въздух за отзад идва по тръба в пода, под предните седалки.

Само Дизел


Тема За хидравлика незнам, но..нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано24.11.03 11:41



за духалките Дизела е прав.. и на моя беше така - има едни малки отвори под седалките, които духат в краката на пътниците отзад. Тези централните са само за студено - нали се сещаш топъл-студен въздух как се разпределят..



Тема Re: Проблем с хидравликата на 500SE-126...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано24.11.03 22:23



Днес погледнах по внимателно и видях че тоя маркуч си е направо прегънат, той е дълъг не повече от 30см и минава от лявата страна на двигателя, точно там прави чупката, служи да свърже две метални тръби, от едната страна отива може би в радиатора или се завърта по дължината на радиатора и е тръба за охлаждане на хидравличното масло или нещо друго, защото отива надолу и там се скрива, от другата страна е още по неясно, там направо изчезва някъде и не се вижда нищо. Иначе тая кола няма ниво-регулация, но другата ми която има (126-500sel) и е с шест години по стара от тая, волана и се върти много по лесно, въпреки че е с 16 цолови джанти и гуми 215 широки... А лошо ли е по принцип за волана като се тегли колата да се върти и мога ли да ползвам ръчната (крачната...) спирачка за да спирам по лесно защото днес пробвах на S класата спирачката при изключен двигател и да ти кажа и с два крака е трудно да се спре кола 2.5 тона спирачката се натиска първите два пъти по лесно и после става твърда и не може да се натиска просто почти не потъва? Сервиза е на около 5км от нас и мисля да я закарам сутрин като още няма движение.



Тема Re: За хидравлика незнам, но..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано24.11.03 22:30



Да, и аз имам под предните седалки едни плоски процепа които духат топло на краката на хората които седят отзад, но ми се вижда много нелогично да не може да духат топло и тези посредата, ако духат топло не може да стане нищо лошо като например да се запоти колата, защото температурата се настройва на определени градуси от климатроника и се пуска да взима въздух отвън ? Лошото е че ако някой седи отзад и си пусне да му духа от средните направо ще замръзне.



Тема Re: Проблем с хидравликата на 500SE-126...нови [re: 5OOse]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано24.11.03 23:19



Абе спира се, но си трябва натискане. Педала става твърд, но спира. Премести си седалката по-напред, карайте бавно и човека, дето ще те дърпа, да не спира рязко. Паркинг спирачката не пипай, нищо няма да спреш с нея, най-много да строшиш или скъсаш нещо.
Абе що не питаш в сервиза дето ще ходиш, дали нямат поне рапатрак, да те качат и да ти закарат колата, като на бял човек.

Само Дизел


Тема Re: Проблем с хидравликата на 500SE-126...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано25.11.03 01:42



Нямат, друг път се е налагало с пътна помощ да стоварвам колите в сервиза, но сега за такова разтояние ме ми се викат. Мерси ще използвам съветите ти.



Тема 500 SE....нови [re: 5OOse]  
Автор analogbox (126 500SEL)
Публикувано25.11.03 11:43



ne se zaiajdam no ni6to ne ti kostva sled kato pritejava6 tozi legendaren model 126,da znae6 pone kolko naistina teji[prazen i pulen]500 SE- 1620/2140kg,500SEL-1655/2175kg.sburkal si samo s 880kg.



Тема Re: 500 SE....нови [re: analogbox]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано25.11.03 21:35



Това го знам, но не така точно както ти си го написал, аз по-горе говорех за S класата (w140) че тежи 2.5 тона, просто не съм пояснил че говоря за w140 а не за w126, защото имам навика на w126 да казвам "пура" а на w140 "S класа" въпреки че и двете са S класи . Просто понеже двете ми пури не са в движение в момента, аз пробвах спирачката на w140 при изгасен двигател и колата в движение как ще спре и се оказа доста трудно...



Тема Re: 500 SE....нови [re: 5OOse]  
Автор analogbox (126 500SEL)
Публикувано26.11.03 13:24



W140L 500-2010kg,600-2190kg

V 8-ka gali mujkoto uho


Тема Re: 500 SE....нови [re: analogbox]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано26.11.03 20:06



Прав си, сега си видях книжката, тая сивата от мерцедес в нея пише:
W140 Poids:
Vehicule en order de marche selon DIN 70 020 - 1900 kg
Poids total en charge - 2420.
Сега виж картинката която направих специално за да видиш че в талона на колата пише съвсем различно, това са снимки на талоните от трите ми коли виж какво пише като информация:


Доста се различава от истината, явно КАТ нямат достоверна информация за колите ? На теб какво ти пише в талона ?

Редактирано от 5OOse на 26.11.03 20:14.



Тема Хайде сега..нови [re: 5OOse]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано27.11.03 09:05



КАТ ако ги питаш ще ти напишат че тежи и 4 тона, само и само да вдигнат мизата и да съберат някой лен отгоре от данъка за тежина
дебиш и изродите - на 124-ката ми пишеше 2050кг. при положение, че тя е с цели 500кг. надолу.. все едно аз съм бус и всеки ден я карам натоварена до козирката с нещо си, дето тежи 500кг... аааа

като чуя куки и КАТ нещо си така ме избива отвътре



Тема Re: Хайде сега..нови [re: Чepнorлaв]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 10:04



I na moyata pishe 2050, a tya e 1480



Тема Re: Хайде сега..нови [re: MB]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.11.03 10:42



Добре де, как се смятат данъците сега? По максимално тегло ли? И как вървят категориите? Примерно за моята колко ще искат? Тя е 2220 кг макс. тегло по документи, но само 1600 кг. празна за базов модел (без екстрите). Кое се взима предвид? Или си пишат нещо си по тяхно усмотрение?

Само Дизел


Тема Re: Хайде сега..нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 11:53



Danaka se smyata na konski sili + 10 lv. za vseki zapochnat ton, ako ne se laja...

Pishat kakvoto im doyde - az misleh che pishat maksimalno natovarena, ama na edni koli e edno, a na drugi drugo... Imat nyakakva baza (nevyarna) i vzimat danni ot tam. Saotvetno moshtnostta na pochti vsichki koli e vzeta bez kataliator (stranno zashto li?) i drugi podobni...



Тема Re: Хайде сега..нови [re: MB]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.11.03 14:41



Абе слушах, че много хора пропищяха...
Според мен обаче, тази система (Българската) е до някъде по-добра от немската. Тука ги смятат по Х Евро/100 ссм на година, където Х е от 5-6 евро за най-новите (най-чисти) двигатели, до 25-40 Евро за старите.
Но това е в ущърб на дизелите, защото те обикновено са с по-голям обем. Освен това, за дизел се плаща и повече на 100 ссм.
Аз съм на малко под 15 Евро на 100 ссм (Евро 2) и би трябвало да съм доволен.

Само Дизел


Тема Re: Хайде сега..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано27.11.03 18:57



Като дойде време да се сменят старите талони с нови аз ще отида в КАТ с книжката на колата ми и ще им кажа да пишат толкова колкото тежи според производителя колата а не някакви произволни килограми.



Тема И те знаеш ли какв още ти кажат?нови [re: 5OOse]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано28.11.03 09:24



да си гбледаш работата
или ти пишат каквото те преценят в талона или духаш супата. Това е положението.. нема оправия..




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.