Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 01.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с хидравликата на 500SE-126...  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано24.11.03 00:51



Проблема ми е че преди трудно ми се въртеше волана, но не е издавал звуци (да "вие"...), дори след последния ремонт на хидравликата вече не доливам хидравлично масло, но това до преди две седмици не ми правеше впечатление че е някакъв голям проблем, докато един ден запалих колата и почна да се чува някакво "съскане" и като завъртях волана се чу някъв гаден звук, някакво силно "ръмжене" и като вдигнах капака забелязах че от единия маркуч на хидравликата който минава от лявата страна на двигателя изтича всичкото хидравлично масло под налягане и веднага загасих двигателя, тогава маслото спря да изтича и аз отворих капачето на казанчето където се сипва хидравличното масло, в него нямаше никакво масло само на дъното където са дупките беше станала червена пяна от маслото. После пак запалих колата за малко за да видя по точно от къде изтича и видях че е от маркуча който идва от към предницата и се свързва в метална тръба и продължава навътре в колата, направи ми впечатление че гумения маркуч е силно прегънат там където прави завой да се свърже с металната тръба и си помислих че там където е прегънат може би преди да се скъса е било трудно да минава хидравличното масло и затова волана се е въртял по трудно ??? Другия ми въпрос е пак свързан с горното, понеже колата не може да се кара в това състояние, може ли да се сложи на "N" и да се дърпа от друга кола ? ще може ли да се върти волана и да се натиска спирачката ? за да я закарам до сервиза.

Имам още един въпрос: И на трите ми мерцедеса като се пусне отоплението си работи нормално и топли отпред, проблема е че духалките отзад които са за задните хора, което се намира се между предните две седалки духа студено винаги независимо че примерно е пуснато на топло или студено, то отделен ли нагревател има или взима от предното отопление ? защото си мисля че може да е изгоряло и на трите коли ?



Тема Re: Проблем с хидравликата на 500SE-126...нови [re: 5OOse]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано24.11.03 11:04



Така, като те слушам, май тия, дето са ти правили последния "ремонт" на хидравликата яко са объркали нещата. Как така ще се скъса маркуча?
В момента не се сещам как е хидравликата при теб. Имаш ли ниво-регулиране?
Иначе колата може да се дърпа, разбира се внимателно. Волана си се върти, макар и много тежко. Спирачките и те си работят, но без усилвателя, което означава, че трябва да се натискат мноого яко. Ама при теб педала е голям, може и с двата крака
Мерцедес са май единствените, които слагат втора помпа за хидравликата на скоростната кутия. Тази помпа се задвижва от кардана. Това позволява да се използва скоростната кутия и при спрял двигател, да се пали с дърпане и бутане, както и да се тегли дълго време без повреди на трансмисията. Все пак гледай да не се теглите повече от 50-тина километра и по-полека.
Естествено, най-добре е с твърд теглич или репатрак.

Средните духалки мисля, че нормални си духат само студено. Топлия въздух за отзад идва по тръба в пода, под предните седалки.

Само Дизел


Тема За хидравлика незнам, но..нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано24.11.03 11:41



за духалките Дизела е прав.. и на моя беше така - има едни малки отвори под седалките, които духат в краката на пътниците отзад. Тези централните са само за студено - нали се сещаш топъл-студен въздух как се разпределят..



Тема Re: Проблем с хидравликата на 500SE-126...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано24.11.03 22:23



Днес погледнах по внимателно и видях че тоя маркуч си е направо прегънат, той е дълъг не повече от 30см и минава от лявата страна на двигателя, точно там прави чупката, служи да свърже две метални тръби, от едната страна отива може би в радиатора или се завърта по дължината на радиатора и е тръба за охлаждане на хидравличното масло или нещо друго, защото отива надолу и там се скрива, от другата страна е още по неясно, там направо изчезва някъде и не се вижда нищо. Иначе тая кола няма ниво-регулация, но другата ми която има (126-500sel) и е с шест години по стара от тая, волана и се върти много по лесно, въпреки че е с 16 цолови джанти и гуми 215 широки... А лошо ли е по принцип за волана като се тегли колата да се върти и мога ли да ползвам ръчната (крачната...) спирачка за да спирам по лесно защото днес пробвах на S класата спирачката при изключен двигател и да ти кажа и с два крака е трудно да се спре кола 2.5 тона спирачката се натиска първите два пъти по лесно и после става твърда и не може да се натиска просто почти не потъва? Сервиза е на около 5км от нас и мисля да я закарам сутрин като още няма движение.



Тема Re: За хидравлика незнам, но..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано24.11.03 22:30



Да, и аз имам под предните седалки едни плоски процепа които духат топло на краката на хората които седят отзад, но ми се вижда много нелогично да не може да духат топло и тези посредата, ако духат топло не може да стане нищо лошо като например да се запоти колата, защото температурата се настройва на определени градуси от климатроника и се пуска да взима въздух отвън ? Лошото е че ако някой седи отзад и си пусне да му духа от средните направо ще замръзне.



Тема Re: Проблем с хидравликата на 500SE-126...нови [re: 5OOse]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано24.11.03 23:19



Абе спира се, но си трябва натискане. Педала става твърд, но спира. Премести си седалката по-напред, карайте бавно и човека, дето ще те дърпа, да не спира рязко. Паркинг спирачката не пипай, нищо няма да спреш с нея, най-много да строшиш или скъсаш нещо.
Абе що не питаш в сервиза дето ще ходиш, дали нямат поне рапатрак, да те качат и да ти закарат колата, като на бял човек.

Само Дизел


Тема Re: Проблем с хидравликата на 500SE-126...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано25.11.03 01:42



Нямат, друг път се е налагало с пътна помощ да стоварвам колите в сервиза, но сега за такова разтояние ме ми се викат. Мерси ще използвам съветите ти.



Тема 500 SE....нови [re: 5OOse]  
Автор analogbox (126 500SEL)
Публикувано25.11.03 11:43



ne se zaiajdam no ni6to ne ti kostva sled kato pritejava6 tozi legendaren model 126,da znae6 pone kolko naistina teji[prazen i pulen]500 SE- 1620/2140kg,500SEL-1655/2175kg.sburkal si samo s 880kg.



Тема Re: 500 SE....нови [re: analogbox]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано25.11.03 21:35



Това го знам, но не така точно както ти си го написал, аз по-горе говорех за S класата (w140) че тежи 2.5 тона, просто не съм пояснил че говоря за w140 а не за w126, защото имам навика на w126 да казвам "пура" а на w140 "S класа" въпреки че и двете са S класи . Просто понеже двете ми пури не са в движение в момента, аз пробвах спирачката на w140 при изгасен двигател и колата в движение как ще спре и се оказа доста трудно...



Тема Re: 500 SE.... [re: 5OOse]  
Автор analogbox (126 500SEL)
Публикувано26.11.03 13:24



W140L 500-2010kg,600-2190kg

V 8-ka gali mujkoto uho



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.