Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 14.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: 500 SE....нови [re: analogbox]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано26.11.03 20:06



Прав си, сега си видях книжката, тая сивата от мерцедес в нея пише:
W140 Poids:
Vehicule en order de marche selon DIN 70 020 - 1900 kg
Poids total en charge - 2420.
Сега виж картинката която направих специално за да видиш че в талона на колата пише съвсем различно, това са снимки на талоните от трите ми коли виж какво пише като информация:


Доста се различава от истината, явно КАТ нямат достоверна информация за колите ? На теб какво ти пише в талона ?

Редактирано от 5OOse на 26.11.03 20:14.



Тема Хайде сега..нови [re: 5OOse]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано27.11.03 09:05



КАТ ако ги питаш ще ти напишат че тежи и 4 тона, само и само да вдигнат мизата и да съберат някой лен отгоре от данъка за тежина
дебиш и изродите - на 124-ката ми пишеше 2050кг. при положение, че тя е с цели 500кг. надолу.. все едно аз съм бус и всеки ден я карам натоварена до козирката с нещо си, дето тежи 500кг... аааа

като чуя куки и КАТ нещо си така ме избива отвътре



Тема Re: Хайде сега..нови [re: Чepнorлaв]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 10:04



I na moyata pishe 2050, a tya e 1480



Тема Re: Хайде сега..нови [re: MB]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.11.03 10:42



Добре де, как се смятат данъците сега? По максимално тегло ли? И как вървят категориите? Примерно за моята колко ще искат? Тя е 2220 кг макс. тегло по документи, но само 1600 кг. празна за базов модел (без екстрите). Кое се взима предвид? Или си пишат нещо си по тяхно усмотрение?

Само Дизел


Тема Re: Хайде сега..нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 11:53



Danaka se smyata na konski sili + 10 lv. za vseki zapochnat ton, ako ne se laja...

Pishat kakvoto im doyde - az misleh che pishat maksimalno natovarena, ama na edni koli e edno, a na drugi drugo... Imat nyakakva baza (nevyarna) i vzimat danni ot tam. Saotvetno moshtnostta na pochti vsichki koli e vzeta bez kataliator (stranno zashto li?) i drugi podobni...



Тема Re: Хайде сега..нови [re: MB]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.11.03 14:41



Абе слушах, че много хора пропищяха...
Според мен обаче, тази система (Българската) е до някъде по-добра от немската. Тука ги смятат по Х Евро/100 ссм на година, където Х е от 5-6 евро за най-новите (най-чисти) двигатели, до 25-40 Евро за старите.
Но това е в ущърб на дизелите, защото те обикновено са с по-голям обем. Освен това, за дизел се плаща и повече на 100 ссм.
Аз съм на малко под 15 Евро на 100 ссм (Евро 2) и би трябвало да съм доволен.

Само Дизел


Тема Re: Хайде сега..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано27.11.03 18:57



Като дойде време да се сменят старите талони с нови аз ще отида в КАТ с книжката на колата ми и ще им кажа да пишат толкова колкото тежи според производителя колата а не някакви произволни килограми.



Тема И те знаеш ли какв още ти кажат?нови [re: 5OOse]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано28.11.03 09:24



да си гбледаш работата
или ти пишат каквото те преценят в талона или духаш супата. Това е положението.. нема оправия..




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.