Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 17.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема MB190, ще купувам и искам съвети от собственици...нови  
АвторDoncho (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 10:41



Здравейте фенове!

Скоро (надявам се) ще купувам 190, може би 2.0i или 2.3i (за карбураторните знам че е по-добре да се пробвам). Е, иска ми се да е с широката лайстна (след 1989) за по-добър вид, ама ако ми стигнат паричките
Та искам сега да ми помогнете с избора. Какво да гледам аз по колата преди да я карам на цялостна диагностика (щото то без това няма да мине, ама все пак да не се ръся излишни пари за диагностициране на "N"- броя автомобили). Какво бих могъл сам да разгледам, и ако то е наред, после да ходя при професионалистите? И къде е най-добре да отида за тази цел? После, малко off-темата, карал съм главно коли с предно предаване и почти не съм имал проблеми с пързалянето през зимата. Как е 190 в това отношение? Мерси много и се надявам скоро да стана истински член на този клуб!



Тема Лека корекция!нови [re: Doncho]  
АвторDoncho (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 10:44



Исках да кажа "за карбураторните знам че е по-добре да НЕ се пробвам"




Тема Malko infoнови [re: Doncho]  
АвторKR@NK (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 11:17



Hi pich,
az se razvozvam s edna 190-ka ot blizo 2 godini i mislia che za kola do 5000 po-dobur variant niama.

za poveche info procheti na mobile.bg ima edna statia za MB190 na staro -
vsichko koeto pishe e viarno [za sajelenie i za defektite :-)], no ako prochetesh vnimatelno shte vidish che sa malko i ne sashtestvenni

nai golemia minus e RAZHODA
az licho mnogo burzo burzo i slojih gaz shtoto inache ne se izdurja:

Gradsko: Benzin-11,76 Gaz-12,68
Izvungradsko Benzin-8 Gaz-10,33

Dvigatel 102.962 (2.0i)

tova dava za kam 20000 izminati km.
a BTW ia karam dosta pensionerskata shtoto imam malko dete,ako ia nastupish
ne mi se misli

haide sus zdrave



Тема Ха Ха Ха...нови [re: Doncho]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано29.10.03 11:24



...точно това се учудих и аз, закво са ти спънати коне: има 2 карбуратора: първият е пълна скръб, 90 коня, но не това е страшното, когато той се вграждаше, 190 нямаше никаква анти корозионна защита, погледни такива машини, и няма да намериш нито една която да не е цялата "кафява"...или пък кърпена!
А втория е 108 коня, по-поносим, но как да ти кажа...много лапа!
Така, за проблемите:
1. Двигателя: тук не съм ти полезен, от дизели разбирам, но от инжекции......но общо взето за двигателя внимавай, все пак е бензин, не е като дизела, те са по-издръжливи...
2. Ходова част: тук проблеми нямаш, моята цялата беше разкривена (по разбираеми причини) ...но слабите места са само няколко: тампони, втулки на стабилизиращата щанга, и отзад 3-те комплекта щанги там...не ги знам точно как се наричат...ааа, не се плаши ако отзад колата е разкрачена, причината е в тези щанги и техните тампони! За 200 кинта макс се оправят!
Друг проблем: за мен лично най-важното са амортисьорите, с тях 190 прави просто чудеса на завоите, ако са перфектни...ааа, и да са добре, ти препоръчвам да си купиш твърди, спортни, вярно, возията става доста по-твърда, но пък картера ти е защитен...тук хората знаят за какво говоря...
3. Шаси: има 2 думи за него: просто перфектно!!! Ако не е удряно, няма ръжда никъде...слаби места: огледай праговете, калниците...и най-важното място: долната част на вратите (отваряш вратата и я гледаш от вътрешната част)...

Така, тва е, ако искаш, питай още нещо...
За широка лайсна, не ти препоръчвам, вече им падат страшно бързо цените, скоро ще се изравнят с цените на дизели преди 88-а година!
За 400 кинта си взимаш комплект лайсни и за още 100 лева сменяш броните с новите...и ето ти широко лайсничка...ето снимка на една такава трансформация...проблема е че праговете си остават на старата (с кръгли капачки на мястото на дупката за крика):


Харесва ли ти, а?...и на мен!



Тема Еми аз затова искам да му кажа!!!! [re: KR@NK]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано29.10.03 11:30



ДИЗЕЛ!!!!!!!!!!!!
Човече, ако не ти трябва за състезание, вземи си дизел...
Слаб е, няма спор, но да ти кажа честно, и след 100000 години не бих го заменил за бензин...просто за мен думата Мерцедес върви с едно D зад надписа!
Просто Мерцедес Е е кола за хора, които наистина имат пари...а аз гледам разхода....а и ако си намериш 2.5 Д той е 94 коня...супер е...
А иначе приятелчето е право: каквото и да ти хрумне, не сменяй избора си с друга кола, качиш ли се веднъж в Мерцедес...
А, и недей слушай приказките за 190-ката: че не било Мерцедес, и тва че като караш 190, поддържаш цял Мерцедес, а караш половин...пълни глупости, 190 е достоен представител на семейството BENZ!!!
Само погледни в Интернет колко сайтове на някви абсолютни фенове на модела има, просто си е спечелил доверието!
Успех, и пак: Само Дизел!



Тема АБе да ти кажа..нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано29.10.03 11:35



190-ката си е малко по-така.. на гаджето майка и като я караме на вилата с оная 123-ка и е песен. А 190-ката вика ми люшка, клати се и какво ли не.
Така, че 124-ка 250Д ... и там другите разновидности са доста по-добре като идея според мен.. ама кой колкото парици е скътал..



Тема Ааа, за зимата...нови [re: Doncho]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано29.10.03 11:36



...няма да те лъжа, опасно е...внимавай много, след предното...е кошмар Мерцедес на сняг...особенно 190...124-ката пак е по-тежка и широка, държи се по-добре, ама 190...но тва е когато си с летни или всесезонни гуми...с едни новички зимни всичко си стъпва на мястото...но най-важното за зимата е: перфектната сходимост, всичко променя тя...на сухо, понеже той е с меко окачване, не си личи толкова нестабилността от такъв проблем (ако го има налице), но зимата...такава игра на гумите е фатална, миналата зима се завъртях напряко на извънградски път, добре че бях с 60-70, та бих ръчна и се обърнах наобратно, за да не падна в канавката! Абе ужас си беше, и малко закъснях с ръчната , та задницата ми се удари в преспите сняг...
Ама така е, с всесезонни гуми бях, и с 70-80 км/ч с този дизел...все пак дизела не е кола за зимата...това го запомни, много внимавай, има въртящ момент, и при всяко по-рязко ОТПУСКАНЕ на газта...задницата блокирва и се завърта...ако си някой маниак като мен, ще си играеш много на Рали Швеция...



Тема Да бе, няма спор!!!нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано29.10.03 11:39



190 като окачване е доста по-спортно...затова именно този епитет "люшка" не е много правилен, друса седи по-добре!!!
А люшкане...ами 123-ката люшка 1000 пъти повече!



Тема Re: Ааа, за зимата...нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторDoncho (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 13:05



E-e-e-e, много полезна инфо получих! За 124-ка надали ще се класирам предвид парите, иначе и на мене ми харесва повече! А за дизел.... Не знам, в момента имам един такъв, ама е френски... Еми кво да ти кажа, с предно предаване просто спи на пътя през зимата (и то с всесезонни гуми), предполагам че идва от по-голямата тежест на мотора отпред, комбинирано и с предното предаване... Ама предната зима на 2-3 пъти имах големи проблеми със замръзнала нафта (а зареждам САМО от OMV). Запалиш, караш 50-100 метра и от раз угасне...подгряваш неколко пъти, помпаш малко, пак запали, и пак след 100 метра угасне. После пролетта един ремонт на нафтова помпа (предполагам от замръзването през зимата) ми обърка месечния бюджет тотално и си казах - в БГ само бензинови коли. То къде ти излиза сметката да имаш икономичен дизел, а после спестените пари за две години от икономичността да ги хвърлиш за един ремонт, понеже нафтата е калпава....Я сега кажете къде е най-добре да се кара колата за пълна диагностика (за МБ говорим де)?
А, друго важно, понеже гледам много добри предложения за 190, направо за без пари (2000-3500 лв), ама за по-стари коли (1984-86), та проблема с ръждата откога е напълно решен при този модел?



Тема А къде са снимките??? [re: Vlado-BENZ]  
АвторDoncho (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 13:08



Нищо не виждам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.