Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:56 28.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема По стечение на обстоятелствата...нови  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано01.10.03 14:34



минавам в най-скоро време към противниковия отбор БМВ.. какво да се прави - и майка ми иска по-така кола за градско и на мен нещо ми писна с тая газ да се разправям.
Понеже правя един бартер с една небезизвестна автокъща - Владо я знае та трябва да си избера кола оттам. И понеже за жалост нямат в наличност бенца на модератора ни, а аз искам такова ще се меткам на 525тдс. Какво да се прави.
И ето тук стигаме до жалостния момент, че не мога да намеря сервиз, в който да ми направят диагностика... а в Дару кар записват за другата седчица от вторник нататък..
Хелп някой?



Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано01.10.03 15:05



А петицата градска кола ли е?
Както и де е, ти си знаеш.
БМВ 525 tds е добър модел.
Не мога да ти помогна, но гледам, че си питал в BMWPower-BG форума, там със сигурност ще знаят подходящ сервиз.
Не знам дали БМВ са противников отбор, но с дизела със сигурност минаваш в моя отбор

Само Дизел


Тема Хи хи хинови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано01.10.03 15:12



ще си ги мерим като се появиш в БГ

Градската кола забравих ли да я кажа? - един голф3 съм харесъл - 1.8 бензинче, с климатик.. малко е скъп, ама какво да правя - на бартер съм и нема много мърдане.. пък и две коли взимам..

А ти Дизеле много летиш из форумите.. въпреки, че вече се чух с 3-ма от БМВ клубарите, единия даже и сервиз има, но разправят Дару кар та Дару кар...
И като ме метнат в Дару кар-а?? все ще е тая.. басиму и неразборията.. а не ми се чака седмица и нещо да го еба...

Гледах и разни чип тунинги вече - добре звучат, само че са от възможно най-скъпите .. баси, що все на такива коли се меткаме.. ама иначе е пълна скръб.. е изключаем една G класичка от 90г... 300 дизилче - абе слънце ама и на 28 000лв.



Тема Re: Хи хи хинови [re: Чepнorлaв]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано01.10.03 17:45



Ами и при Дунев знам, че имат хора и техника за диагностика и, че е много по-евтино от Дару кар. Може при тях да пробваш, ако си на зор...

А за форумите...хмм... прелитам през 5-6 форума и пиша в 2-3, не е толкова много

Само Дизел


Тема Още...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано01.10.03 18:17



А между другото можеш и сам провериш как е двигателя.
Виж как пали,
дали има мазни капки във охладителната течност,
как е маслото (при дизелите винаги е черно, да не се шашкаш), да няма майонеза,
да не издува охладителната система,
дали не духа и пръска през пръчката за маслото,
като поработи малко на празен ход, дай газ и гледай да не излиза бяло-синкав пушек от ауспуха,
да не пуши постоянно черно или бяло (малко черен пушек при изфорсиране е допустим).
Поиграй си със скоростите, виж влизат ли добре, няма ли странни шумове. При каране да не вие диференциала и тнт.

Но най-вече гледай тенекиите. БМВ-тата са с много добра антикорозионна защита, но удряно ли е, забрави за нея.

Само Дизел


Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор BUGATTl (Type 57)
Публикувано01.10.03 20:04



Eeeeeh "4ernoglav" ti sega heptem 6te iz4ezne6 ot TUK ,dosega se mqrka6e 4at-pat ,no sega 6te iz4ezne6 heptem . Li4no moe mnenie;
-tova priqteliu e nai durveniq diesel ,ama nai .Horata kato 4uqt TDS i ne moje6 gi vidq kak scepvat gumite ot bqgane.
Maleee 4ove4e ama koi go vzima tova durvo be,nedei taka be 4ovek.
Abe te benzinov dvg.im e trudno da skalupqt ,ti si trugnal diesel da vzima6 .
No...
P.s. nqmam ni6to protiv BMW daje imat modeli mnogo me kefqt, no istinata si e istina .



Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: BUGATTl]  
Автор AMG (новак)
Публикувано01.10.03 20:13



Abe dobri mashini sa si BMW-tata i az mislia 4e istinata e edna no poniakoga i BMW me vle4e osobenno kato xodia po gonkite....



Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор PARADOX_sf (пристрастен)
Публикувано01.10.03 21:53



Човече не си добре...
Тва са от дизелите с проблемни глави!
Не мога да разбера защо ще зимаш на майка ти 5-ца?! Тва градска кола ли е? Къде ще я паркира? Абе ужас...
Дизел 2-ра ръка да подържаш е отврат! Обикновено са мародерствани до край и когато дойде време за ремонти ги продават. Например на мен смяна на ангренажен с труд ми е 400лв. Питам ги що толкова? Ами дизелите са с по-ефтино гориво, но с по-скъпа подръжка... Така ми казаха от сервиза на Опел.
Земи и една Астра 94-та или нагоре 1,6 100 коня и да перка жената. Части бол.
Не мога да те разбера за кво ще се набутваш и с дизел. Аз ся ще трява да сменям ангренаж 400лв, 200лв за подгревателни свещи (мойте са от ефтните с късото стебло), филтри с труд към 100лв, центровка на дюзи и помпа също поне 50. Те тва ми е икономията от тая печка.
Тва ще те чака и теб ако я земеш тая 5-ца. Ама няма да е Опел а БМВ и цените са поне 2 пъти по-високи!
Ако искаш икономия и земи една Хонда 95-та Сивик 1,5 ВТЕК-Е дето ще и харчи 5 на 100 и тва е! Окачването е бетон. Мотора ако е каран с приста ойл най-много едни сегменти да му смениш.


DOHC VTEC


Тема Re: По стечение на обстоятелствата... [re: PARADOX_sf]  
Автор PARADOX_sf (пристрастен)
Публикувано01.10.03 21:54



Ооо забравих...
Имам май и преебани датчици на турбото ако не и цялата турбина! Не знам колко ще ми струват, но няма да е малко.
Я си предтсави, че на тая 5-та и е духнало турбото. Кво ще правиш тогава?


DOHC VTEC


Тема Абе излага се , сдава фронта... [re: PARADOX_sf]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.10.03 08:37



...да не си вземе Мерцедес 250ТД , по-бавен е, но е вечен, ами БМВ...абе кой както си реши, аз през трупа си трябва да мина, за да сменя Мерцедес с квото и да било, много хора ми обиждат колата, ама не ме ебе, всеки който поразбирва малко от коли, му харесва!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.