Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:05 21.09.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема По стечение на обстоятелствата...  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано01.10.03 14:34



минавам в най-скоро време към противниковия отбор БМВ.. какво да се прави - и майка ми иска по-така кола за градско и на мен нещо ми писна с тая газ да се разправям.
Понеже правя един бартер с една небезизвестна автокъща - Владо я знае та трябва да си избера кола оттам. И понеже за жалост нямат в наличност бенца на модератора ни, а аз искам такова ще се меткам на 525тдс. Какво да се прави.
И ето тук стигаме до жалостния момент, че не мога да намеря сервиз, в който да ми направят диагностика... а в Дару кар записват за другата седчица от вторник нататък..
Хелп някой?



Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано01.10.03 15:05



А петицата градска кола ли е?
Както и де е, ти си знаеш.
БМВ 525 tds е добър модел.
Не мога да ти помогна, но гледам, че си питал в BMWPower-BG форума, там със сигурност ще знаят подходящ сервиз.
Не знам дали БМВ са противников отбор, но с дизела със сигурност минаваш в моя отбор

Само Дизел


Тема Хи хи хинови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано01.10.03 15:12



ще си ги мерим като се появиш в БГ

Градската кола забравих ли да я кажа? - един голф3 съм харесъл - 1.8 бензинче, с климатик.. малко е скъп, ама какво да правя - на бартер съм и нема много мърдане.. пък и две коли взимам..

А ти Дизеле много летиш из форумите.. въпреки, че вече се чух с 3-ма от БМВ клубарите, единия даже и сервиз има, но разправят Дару кар та Дару кар...
И като ме метнат в Дару кар-а?? все ще е тая.. басиму и неразборията.. а не ми се чака седмица и нещо да го еба...

Гледах и разни чип тунинги вече - добре звучат, само че са от възможно най-скъпите .. баси, що все на такива коли се меткаме.. ама иначе е пълна скръб.. е изключаем една G класичка от 90г... 300 дизилче - абе слънце ама и на 28 000лв.



Тема Re: Хи хи хинови [re: Чepнorлaв]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано01.10.03 17:45



Ами и при Дунев знам, че имат хора и техника за диагностика и, че е много по-евтино от Дару кар. Може при тях да пробваш, ако си на зор...

А за форумите...хмм... прелитам през 5-6 форума и пиша в 2-3, не е толкова много

Само Дизел


Тема Още...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано01.10.03 18:17



А между другото можеш и сам провериш как е двигателя.
Виж как пали,
дали има мазни капки във охладителната течност,
как е маслото (при дизелите винаги е черно, да не се шашкаш), да няма майонеза,
да не издува охладителната система,
дали не духа и пръска през пръчката за маслото,
като поработи малко на празен ход, дай газ и гледай да не излиза бяло-синкав пушек от ауспуха,
да не пуши постоянно черно или бяло (малко черен пушек при изфорсиране е допустим).
Поиграй си със скоростите, виж влизат ли добре, няма ли странни шумове. При каране да не вие диференциала и тнт.

Но най-вече гледай тенекиите. БМВ-тата са с много добра антикорозионна защита, но удряно ли е, забрави за нея.

Само Дизел


Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор BUGATTl (Type 57)
Публикувано01.10.03 20:04



Eeeeeh "4ernoglav" ti sega heptem 6te iz4ezne6 ot TUK ,dosega se mqrka6e 4at-pat ,no sega 6te iz4ezne6 heptem . Li4no moe mnenie;
-tova priqteliu e nai durveniq diesel ,ama nai .Horata kato 4uqt TDS i ne moje6 gi vidq kak scepvat gumite ot bqgane.
Maleee 4ove4e ama koi go vzima tova durvo be,nedei taka be 4ovek.
Abe te benzinov dvg.im e trudno da skalupqt ,ti si trugnal diesel da vzima6 .
No...
P.s. nqmam ni6to protiv BMW daje imat modeli mnogo me kefqt, no istinata si e istina .



Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: BUGATTl]  
Автор AMG (новак)
Публикувано01.10.03 20:13



Abe dobri mashini sa si BMW-tata i az mislia 4e istinata e edna no poniakoga i BMW me vle4e osobenno kato xodia po gonkite....



Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор PARADOX_sf (пристрастен)
Публикувано01.10.03 21:53



Човече не си добре...
Тва са от дизелите с проблемни глави!
Не мога да разбера защо ще зимаш на майка ти 5-ца?! Тва градска кола ли е? Къде ще я паркира? Абе ужас...
Дизел 2-ра ръка да подържаш е отврат! Обикновено са мародерствани до край и когато дойде време за ремонти ги продават. Например на мен смяна на ангренажен с труд ми е 400лв. Питам ги що толкова? Ами дизелите са с по-ефтино гориво, но с по-скъпа подръжка... Така ми казаха от сервиза на Опел.
Земи и една Астра 94-та или нагоре 1,6 100 коня и да перка жената. Части бол.
Не мога да те разбера за кво ще се набутваш и с дизел. Аз ся ще трява да сменям ангренаж 400лв, 200лв за подгревателни свещи (мойте са от ефтните с късото стебло), филтри с труд към 100лв, центровка на дюзи и помпа също поне 50. Те тва ми е икономията от тая печка.
Тва ще те чака и теб ако я земеш тая 5-ца. Ама няма да е Опел а БМВ и цените са поне 2 пъти по-високи!
Ако искаш икономия и земи една Хонда 95-та Сивик 1,5 ВТЕК-Е дето ще и харчи 5 на 100 и тва е! Окачването е бетон. Мотора ако е каран с приста ойл най-много едни сегменти да му смениш.


DOHC VTEC


Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор PARADOX_sf (пристрастен)
Публикувано01.10.03 21:54



Ооо забравих...
Имам май и преебани датчици на турбото ако не и цялата турбина! Не знам колко ще ми струват, но няма да е малко.
Я си предтсави, че на тая 5-та и е духнало турбото. Кво ще правиш тогава?


DOHC VTEC


Тема Абе излага се , сдава фронта...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.10.03 08:37



...да не си вземе Мерцедес 250ТД , по-бавен е, но е вечен, ами БМВ...абе кой както си реши, аз през трупа си трябва да мина, за да сменя Мерцедес с квото и да било, много хора ми обиждат колата, ама не ме ебе, всеки който поразбирва малко от коли, му харесва!



Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано02.10.03 10:06



Парадоксе, като си гризнал дървото с този Орел, сега не си го изкарвай на всички дизели
Мога да ти кажа за доста дизели, които не чуват за нито един от проблемите ти поне до 500 000 км

Само Дизел


Тема Ами да...аз също мога да дам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.10.03 11:41



...за пример един такъв двигател...сетете се кой.



Тема Развитие до момента..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.10.03 12:12



Значи ей до сега ги гледахме с печен майстор колите.
За майка ми си избрахме едно Голфче 3 - много прилично.. е подпирано е отзад, но е оправено и е ок.

Сега вече за моята бъдеща кола
Значи сериозно ги огледахме, палихме и т.н. - 525тдс, комби. Сериозна си е машината - не е духанала турбо, не и е сваляна главата. Откъм двигател е ок - само помпата е ръчкана за да докара повече мощност. С едни гуми и джанти е - 17 цола, 10-ки и с гуми 234/45 .. мамата си трака. Сигурно ще вози като каруца.

Другото което на майстора повече му хареса е Ауди А6 - старата 6-ца - 96г. с 1.9тди 110коня. Явно е на 220 000 и не са му пипани ремъци и т.н. щото попушва, но каза, че няма нищо страшно и ще го спретнем за нула време.

Като цяло за поддръжка за БМВ-то ще отиват доста повече пари.. окачването му било лигавко - много щанги и т.н., само че не е като на мерцедес бетон ами си е мазня (само да не ме чуят БМВ-жийте ). Аудито било върхъ - немало трошене.

И двете са с климатици и т.н. Ауди - 16000лв, БМВ - 15000лв.

А кажете са какво да взема?? явно е че с това БМВ ще се ръчкам, а за него това е противопоказно. Единственото май което ме притеснява на пустото Ауди е че е със маломощен двигател.. което май върви де...

Хелп моля.. дайте съвети



Тема Re: Развитие до момента..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано02.10.03 14:28



От тези двете, ако са в сходно състояние, бих взел БМВ-то без никакво съмнение.
На Аудито просто му е изключително дървено окачването. Все едно на каруца. Ама не само като возия, ами и като контрукция. Какво да му се троши, то има 5-6 части...
Абе напрви едно кръгче и с двете, да усетиш разликата, пък после избирай...

Само Дизел


Тема E да денови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.10.03 14:52



като ги гледаме за после - остатъчна стойност и т.н. като тръгна да го шиткам след две години БМВ-то ще е затрило 3-4-5 хил. само от цена.. недай си боже нещо главата..
пъки подръжката ще му е поне двойна сравнение с аудито..
пък и аудито е голямо бре..



Тема Абе, Владо!!!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано02.10.03 14:59



Ти, как разбра, че твоя мотор е на 500'000км. или повече и че не му е правен основен ремонт толкова време, а????????
Да нямаш гаранция от такси компанията в Германия

Имаш крайно, критично мнение по някои въпроси, което е необосновано с факти и лежи на безпочвени твърдения!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Не съм 100% сигурен!!!нови [re: Чepнorлaв]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано02.10.03 15:03



Но, ако си намериш "Ауди А6 2.5ТДИ", за тази сума, май ще направиш правилния избор
А за джантите на БМВ-то не се притеснявай, вози нормално, но не като лимузина


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема sam si otgovori 4ernoglavнови [re: |Kyky|]  
Автор deliveryman (минаващ)
Публикувано02.10.03 15:11



sam si otgovori na vaprosa ....sled 3-4 god bmw-to njama da mozesh da go prodadesh,dokato audito ke go shitnesh bezgrizno(i to na dobra cena) no pak bmw -to ima drugi predimstva....



Тема Re: 4ernoglavнови [re: deliveryman]  
Автор BUGATTl (Type 57)
Публикувано02.10.03 15:41



Dobre de, nqmat li tam MB-ta v taq avtoku6ta be 4ovek ?



Тема Абе, Куку!!!нови [re: |Kyky|]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.10.03 15:48



Тва че не давам факти тук, не значи, че не ги знам, за да твърдя, че мотора ми е над 400.000 км и няма никакво износване, ясно?



Тема Абе имат разни..нови [re: BUGATTl]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.10.03 15:49



ама не ми вършат работа.. няма смисъл да сменявам кон за кокошка все пак...

затова и се ориентирах към аудито.. заради последстващата продажба след 2 год. някъде...



Тема А ти пъкнови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.10.03 15:50



къде навъртя такива км в БГ бре?



Тема Re: Абе имат разни..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор BUGATTl (Type 57)
Публикувано02.10.03 16:19



I az taka bih napravil !
P.S. imam edin rodnina navremeto be6e vzel TDS o6te v na4aloto na seriqta, novo ta novo ,e kakvi problemi s elektronikata 4ove4e ne e za razpravqne , samo pari -pari .



Тема Re: Абе имат разни..нови [re: BUGATTl]  
Автор AMG (новак)
Публикувано02.10.03 16:55



Samo ne mi e iasno zashto si mislite 4e audito shte e po prodavaemo sled 2-3 godini oshte pove4e 4e masovoto razsajdenie e 4e malak dvigatel na goliamo kupe se skapva po barzo



Тема Ха-ха-ха-ха-ха!!!нови [re: Чepнorлaв]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано02.10.03 16:56



Не ги е навъртял в България, има сервизна книжка от Германия, от такси компанията, дето е купил Мерцедес-а


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Няма износване на баба ти....нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано02.10.03 17:03



....................точилката
Айде кажи, защо си токова сигурен, че нямаш износване??????
Да не са ти отваряли двигателя, странно, за какво е отварян, щом нямаш проблеми


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Познай!!!нови [re: AMG]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано02.10.03 17:09



Коя година е модела на BMW-5 и коя година е модела на Audi-А6
С риск да се повторя, ще кажа, че "Audi А6-2.5TDI", е правилния избор в тази ситуация, за тази сума


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Е да..нови [re: |Kyky|]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.10.03 17:17



ама като нямат какво да ги правя? да седя да чакам да дойде някакво отвън пак на незнайни км...
А това ауди кога излиза като модел.. май скоро - там средата на 90-те някъде..



Тема Знаеш ли защо е отварян, а??????нови [re: |Kyky|]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.10.03 19:32



Щото съм фен, и ми е кеф да правя такива работи, пък и не ми е работа да ти обяснявам всъщност!



Тема Re: По стечение на обстоятелствата...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор PARADOX_sf (пристрастен)
Публикувано02.10.03 20:42



Ааа...
Чака ся...
Не ми го овъртай така! Дизела си е по-скъп за подръжка. Ангренаж ми е 400лв. Май ще се наложи да го сменям! Ами на БМВ или Ауди колко ще е?
Човече тая печка с тая икономия ще ми излезе през носа.
На мотора нищо му няма! Компресия от 29 до 31!


DOHC VTEC


Тема Защо мислиш така, човече...?нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.10.03 20:54



Аз поне за моя гарантирам че има по-евтина поддръжка от 190Е например, и съм готов да се обзаложа!



Тема Тук, въпреки че с КуКу...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.10.03 21:01



...се дърпаме, съм на 100000 % съгласен с него...кое му е малкото на 2.500 кубика TDI, а?
Какво като конете са му по-малко, тва удължава живота му 100 пъти между другото!



Тема Re: Тук, въпреки че с КуКу...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор PARADOX_sf (пристрастен)
Публикувано02.10.03 21:08



2-та мотора са с различна концепция и т.н.
Не можеш да правиш такива заключения!


DOHC VTEC


Тема Я, за пръв път чувам...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.10.03 21:22



...че TDI и TDS са двигатели с различни концепции!



Тема Re: Тук, въпреки че с КуКу...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор AMG (новак)
Публикувано03.10.03 00:08



Nali govorim za 1.9TDI be Vlado



Тема Ти ли си фен?!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано03.10.03 11:18



Май си по-скоро тъп, щом си отваряш двигателя за кеф
Не ми обяснявай, знам, какво ще ми кажеш


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Май да!нови [re: Чepнorлaв]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано03.10.03 11:24



Модела е около '95-'96 година, след Audi 100
Освен това, търпеливия винаги печели, но ти си решаваш, само да не сажалиш, че си се хвърлил на първото такова Audi


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Да, но....нови [re: AMG]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано03.10.03 11:25



...аз казах за 2.5 мотора


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: ако държиш...нови [re: Чepнorлaв]  
Авторbugmaster (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 11:33



...да е качествен сервиз и да е по бързо, ти препоръчвам да пробваш в NICE KAR в Пловдив. Може да имат свободни часове за тази седмица, а и ще я пробваш как върви по магистралата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.