Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 25.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Koi avtomobil si struva?нови  
Авторtruelife (Нерегистриран)
Публикувано22.09.03 22:50



Zdraveite.Semeistvoto mi e reshilo da smena kolata s koqto sme v momenta,i iskam da se dopitam do vas po edin vapros.Reshili sme da e Mercedes W124 i sme se sprqli okolo modelite 200 E,250D i 300D...mislim da pohar4im okolo 8000 leva plus minus 500....shte mi dadete li savet koi avtomobil si struva parite...i t.n
shte sam vi mnogo blagodaren



Тема Re: Koi avtomobil si struva?нови [re: truelife]  
Автор ADH-Honda (Honda-Манияк)
Публикувано23.09.03 00:10



В момента се продава едно 300Д (атомосферен, БЕЗ Турбо) '86-а година с КЛИМАТИК, ABS, централно, хидравлика и т.н. в ПЕРФЕКТНО СЪСТОЯНИЕ за около 8 бона Приказваме за автомобил който по ходова част, мотор и т.н. е БЕЗУПРЕЧЕН ! Подържан и каран от МАНИЯК, в истинския смисъл на думата !

Ако те интереесува - пиши !



Тема Ами има 2 варианта:нови [re: ADH-Honda]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.09.03 10:13



или такъв модел, като този, който колегата Хонда предлага, но за тези пари дизелите ще са с тесна лайсна, а за същите парички може да си вземеш примерно 200Е от 90-91 година...
НО, има едно голямо НО...
Дизела си е дизел, супер предимства има, а и ако е този от 109 коня, 300Д, ми да ти призная, той по нищо не отстъпва на 200Е, даже като го вкарам в обороти, 200Е все едно се движи назад...това го казвам с цялата поета отговорност от мен, карал съм и двата автомобила, наясно съм с динамиката и, и ти казвам откровенно: 300Д е супер мощен автомобил, това е думата за него, не бърз, а мощен!!!!!!
Аз бих взел от двата модела дизела, нищо че да кажем ще бъде с тесна лайсна, все пак за 300 лева се намира комплект лайсни, но имай впредвид че за 2 години 200Е ще глътне от цената си поне едно 1500 марки, а 300Д повече от 500 ме съмнява...
Ами това е, ти си решаваш, но за мен, при еднакви динамични показатели, дори бих казал в полза на 300Д, разход от 12 на 100 за бензиновата, срещу 8 на 100 при дизеловия, плюс по-скъпата поддръжка на бензинката....ами някак си везните клонят към 300Д...това бих си взел аз, и не бих си взел де, май януари месец някъде, може и февруари, точно този ще си вземем, 300Д...но аз искам автоматик задължително!



Тема Re: Koi avtomobil si struva?нови [re: truelife]  
Автор PARADOX_sf (пристрастен)
Публикувано23.09.03 12:40



Абе я да си земете един Акорд.
Верно не е МБ, но мене по ме кефи.


DOCH VTEC


Тема Re: Koi avtomobil si struva?нови [re: PARADOX_sf]  
Автор AMG (новак)
Публикувано23.09.03 13:04



A zashto ne se zamislish za 124 2.3E po ikonomi4en e ot 2.0E makar4e e po goliam obem zaradi zapalvaneto koeto e KE-Jetronik stava perfektno na gaz i taka se dvijish po evtino dori ot dizel i za tezi pari shte moje da e 91-92g shiroka laisna koeto nikak ne e za podceniavane ako ne za drugo pone zaradi tova 4e shte e s 4-5g po nova kolata



Тема Току що едно приятелче... [re: AMG]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.09.03 15:18



...ми каза че негов майстор, монтьор, си продава колата, Мерцедес 200Е, 92-ра, клима, ел. пакет...за 6700 лв., ако си навит, свиркай, приятеля ми казва че оня е бохем, единственото което трябвало да се пипне, било смяната на маслото, като се купи колата...



Тема Re: Ами има 2 варианта:нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторNew fen (Нерегистриран)
Публикувано24.09.03 10:18



Този разход от 12 л./100 км. за 200Е на градско ли е или извънградско?
Отскоро и аз съм се запалил по 124-та и честно казано още не мога да избера между нея и Ауди 100. По принцип дизела не е ли по-капризен като поддръжка от бензина (и по-скъп). Досега не съм имал дизел, но съм чувал че нашата нафта е много лоша и зимата може да ти изиграе лоша шега.
Не съм техничар и затова искам да ми дадете съвет кои са най-подходящите бензинови двигатели за 124 (за дизела разбрах, че много го хвалите) и ако го направя на газ ще върви ли добре. Интересувам се също как се държи зимата автомобила? Спрямо Ауди 100 (предно предаване) по-стабилен ли е и има ли някакви проблеми със задното предаване на сняг?
Предварително Ви благодаря.
Поздрави



Тема Re: Ами има 2 варианта:нови [re: New fen]  
Автор AMG (новак)
Публикувано24.09.03 19:22



Spored men nai dobria dvigatal e 2.3E ot benzinovite po golemite xar4at dosta na gaz se polu4ava idealno i si varvi supergradsko 12-13 no na dalgo sas 140-150 moje da padne i pod 10 gaz spored men 124 e po dobre ot audi 100 naistina zimata prednoto e po dobre no pak za me specialno zadnoto predavane e nezamenimo ne slu4aino vsi4ki MB i BMW sa sas zadno e za zimata edni xubavi zimni gumi reshavat problema



Тема Re: Ами има 2 варианта:нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор ADH-Honda (Honda-Манияк)
Публикувано25.09.03 00:45



До колкото знам - 300D атомсферен е 113 коня (83 kW) а не 109 коня както Ти казваш. Или греша ?!



Тема Re: Ами има 2 варианта:нови [re: AMG]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано25.09.03 09:18



Ne si savsem prav...

Az sam sas 230 TE + Ruski gazov injection

Na dalag pat:
90 - 8L/100 km
120 - 9L/100 km
150+ - 10L/100 km

Grad:
nejno 10/100
rachkane 12/100

na gaz e +1 max. ponyakoga e sashtoto




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.