Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 28.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 190 D  
АвторBoni (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 23:44



От един месец съм вече със 190Д - 1988г.Мога да кажа само ,че преди това съм имал Мослквич,Вартбург,Лада Самара,Алфа33,Рено5Д,Пежо205,Рено19Д,а също и служебни - Мазда323Ф,Хюндай Пони и Пежо 206Д.
Да ме извиняват всички привърженици на останалите марки,но наистина Мерцедеса е съвсем различна кола.15 годишна кола на която абсолютно нищо не потраква или тропа,вози перфектно и в същото време е супер устойчива на завой.
Харчи градско в София към 7.2-7.5 л ,а извънградско към 5.5л.Кара се супер леко и е невероятно маневрена!Кефя се всеки ден като я карам.
Скоростната кутия е 4степенна ,но предвките са много дълги(2-ра до 75,3-та до 120км/ч).Карах на един приятел 124-ка със същия двигател и 5ст скоростна кутия,но нещо не ме накефи.доста по-мудна е.
И ще ви кажа под секрет ,че това си е голям оргазъм да гледаш пред себе си на предния капак трилъчата звезда.Само който го е изпитвал знае за какво иде реч,другите няма да го разберат.
А и нещо последно...Абе голямо шоу - набираш се по Цариградско в най лявата лента и като мернат муцуната на Мерцедеса отзад,60-70% от хората си отбиват веднага и ти правят път.Нищо че е стар модел,явно хорицата са понаплашени от мутренската слава в България на тази марка...
Това е ,исках само да се похваля,да чукна на дърво,като я взех я прегледаха в сервиза и смених само гуменото каре на кардана,другото всичко си е ОК.



Тема Re: 190 Dнови [re: Boni]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано27.08.03 08:58



Mnogo gi uwajavam mercedeschetata po carigradsko
NIkoga ne gi puskam, cedq si ladata do dupka pyk onez neka svetkat svirkat, puskat migachi i psuwat
Neznam zashto no otkakto sym s ladata samo mercedesi sa mi svetkali otzad :))) Maleeee kak mrazim!
Pyrvata mi rabota e da si digna ogledaloto da ne mi sveti, posle usilvam muzikata, ako mnou nahalen puskam desen migach da krotne, otvreme na vreme galq spirachkata da mu e gadno i taka dokato umre ot qd ili izprewari otdqsno No malko go prawqt, mai nqma moshtnost mnogo :))))
Aide sus zdrave i ne si mislete che chak takuv imidj imat mbtata po carigradsko :p

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Баси специалитета !нови [re: Boni]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.08.03 11:17



4-степенна кутия на кола 88-а ! Вива Мерцедес :-))))
Как няма да се кара леко - думата "хидравлика" сигурно ти я пише нейде в описанието на екстрите ;-)
5.5 разход ? Абсурд :-))) Да не говорим че някъде тук спомена динамика - а вероятно караш 2 литра нафта. Забрави за динамика въобще :-))))) "Набираш" се е май точно казано - тъкмо се набереш и то вземе че свърши Цариградско !
Иначе наистина са впечатляващо запазени за 15-те си годинки - няма спор за качеството на материалите. Колата е сравнително голяма, возията си е добра.

ПП: Казваш дълги предавки - на 3-та до 120 ? Амииии... по мое мнение за дълги предавки 2-та е някъде до 110, 3-та докъм 150-160 - зависи от колата. Макар че дизелчето едва ли стига над 4000-4500 оборота от друга страна - та може и да си прав !

UB40 !



Тема Re: 190 Dнови [re: int 27h]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.08.03 11:53



Не знам дали си наясно, че когато не освобождаваш лявата лента при първа възможност, всъщност си в нарушение? Нарочно ли го правиш?
Нещо не разбрах извода, че щом не те задминават от дясно, значи нямат мощност?!? Аз поне, никога не задминавам от дясно! Независимо колко ми пречи някой отпред. И го правя, не поради липса на мощност.
Както и да е. Искам да кажа, че не разбирам шофьорите, които преднамерено дразнят колегите си на пътя. Към дразнещите включвам както тези дето спират движението, така и тези, които се залепят на задната броня и се скъсват да светкат. Що трябва да си късаме нервите, като може да се кара в много по-приятна обстановка? Който е карал из западна Европа не може да не го е забелязал.
Абе не искам да се изкарвам перфектния шофьор какъвто не съм, щото и аз, както всеки, си имам грехове, но поне се опитвам да не дразня умишлено колегите.

Само Дизел


Тема Re: 190 Dнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано27.08.03 12:01



Az sushto sym w narushenie kato karam s 120 pri pozvoleni 80 ;-)
prosto mrazq da mi svetkat i da me pritiskat otzad!
Predi s audito ne se otdawashe mngo, no i az nikoga ne sym svetkal
Katastrofata mi stana tochno zashtoto ne trugnah da svetkam na tezi pred men, a trugnah da gi izprewarwam otdqsno ;) Taka che koito iska - molq :))) otdqsno gi puskam! No samo da mi se navre nqkoi kogato se opitwam da spazwam neobhodimata distancia za ladata.. .pak ne prostawam ;) Karam bronq w bronq da widi hubawo li e.
Wsyshtnost otkakto se kachih na taq lada sym stanal ebati kiselqka

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: 190 Dнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано27.08.03 12:10



В БГ можеш да караш където си искаш в града. Поне в БГ няма в град път с ограничение над 80км/ч, освен околовръстните, ама то и там не важи правилото за град, със синя табела са

Не че и според мен е правилно да караш по цариградско със 30 в лявата лента, къде ще завиеш наляво там? освен чак горе на дружба

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: Баси специалитета !нови [re: jamie]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.08.03 12:36



jamie, отдавна те срещам из клубовете и преди бях останал с впечатлението, че си точен и толерантен. Сега не знам какъв ти е проблема, но от известно време насам, се държиш по ебати свинския начин. Поел си по плоскостта "гадно копеле" и даже се кефиш на това, че караш хората да те мразят.
Такъв тип поведение не е нещо ново и винаги е имало такива, които се правят на нещо, като теб сега.

Докато в другите клубове мога просто да не ти чета злобните заяждания, то тука като модератор съм длъжен да го правя. Затова те моля, ако държиш да пишеш в този клуб, придържай се към добрия тон, което освен друго, означава и да не демонстрираш пренебрежително и подигравателно отношение към автомобилите от марката, тема на клуба. Чел съм много смислени изказвания от теб и знам, че можеш да общуваш и нормално.

Само Дизел


Тема Така е.нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.08.03 12:47



Само не очаквай да повярвам на бясната динамика на 2.0Д, нито на разхода 5.5 :-)))) Смятам също че решението за 4-степенната кутия е остаряло и консервативно - и че е напълно в духа на Мерцедес - разчитайки на имиджа си.
А нали го виждаш Бони - вчера си е купил Мерджанчето и вече - да му отстъпват път в лявата лента....затова е и отговора в стил "гадно копеле".

ПП: Не държа да пиша тук, естествено че трябва да модерираш. Знаеш ли обикновено какъв е проблема на автомобилите от тази марка ? Показват статус, а така става че 90% от хората в тоя клуб го нямат. Чета, хиля се и вече писах 1 постинг :-)

ППП: Мога и пиша нормално когато се засягат смислени теми.

UB40 !



Тема Re: Така е.нови [re: jamie]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.08.03 13:19



Динамиката е относително нещо и всеки си има собствени критерии. Няма сериен автомобил с динамиката на Ф1 болид, но никой още не си е хвърлил колата заради това.
Разход 5,5/100 е напълно постижим с 190D 2.0, стига да не го караш както Владо
За автомобил разработван в началото на 80-те години и пуснат на пазара през 83-та е нормално да има и 4-степенна кутия в избора, но моделът се е предлагал и с 5-степенна ръчна, както и с 4-степенна автоматична скоростна кутия. Нещо лошо ли има в правото на избор?
Не забелязах Бони да е казал, че държи да му бъде освобождавана лявата лента, напровтив, каза, че част от другите водачи се отдръпвали сами, щом го забележат (което е съвсем уместна реакция, както казах вече).
Маневреността, не е просто въпрос на хидравличен усилвател на волана. С това обаче ме убеди, че не си карал Мерцедс. Така ли е?
А въпросът за статуса не можем да го разискваме, след като нито ти, нито аз, познаваме лично повечето от от хората в клуба.

Само Дизел


Тема Не съм съгласен.нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.08.03 13:55



1. Динамика сравнима с 99% от не-соц. колите - това не е ли достатъчен критерий ? Тоя Мерц ускорява като микролитражка. Не е Ф1 ? Ок, за едно изпреварване и без да е Ф1 става зле като е тромава колата.
2. 5.5 - ако е НОВА, с немската нафта, с 5-степенна кутия по леко нанадолнище (това последното си беше лиготийка ;-)). Колко кила е този модел ? Странна работа ама минимума който му дават със 5-степенна кутия е 6 литра :-))) Коментар ?
3. Прословутите наклонени предни колелца ли имаш предвид с последното ? И мен ме кефят !
4. Не съм и не бих карал Мерцедес. Нямам въпросния статус, не очаквам и да се сдобия с него. Има още една пречка - предпочитам по-леки коли. Въпрос на вкус.
5. Говоря за над 90% от тези с Мерцедес които може да видиш по пътищата.

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.