Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:04 30.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 190 D  
АвторBoni (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 23:44



От един месец съм вече със 190Д - 1988г.Мога да кажа само ,че преди това съм имал Мослквич,Вартбург,Лада Самара,Алфа33,Рено5Д,Пежо205,Рено19Д,а също и служебни - Мазда323Ф,Хюндай Пони и Пежо 206Д.
Да ме извиняват всички привърженици на останалите марки,но наистина Мерцедеса е съвсем различна кола.15 годишна кола на която абсолютно нищо не потраква или тропа,вози перфектно и в същото време е супер устойчива на завой.
Харчи градско в София към 7.2-7.5 л ,а извънградско към 5.5л.Кара се супер леко и е невероятно маневрена!Кефя се всеки ден като я карам.
Скоростната кутия е 4степенна ,но предвките са много дълги(2-ра до 75,3-та до 120км/ч).Карах на един приятел 124-ка със същия двигател и 5ст скоростна кутия,но нещо не ме накефи.доста по-мудна е.
И ще ви кажа под секрет ,че това си е голям оргазъм да гледаш пред себе си на предния капак трилъчата звезда.Само който го е изпитвал знае за какво иде реч,другите няма да го разберат.
А и нещо последно...Абе голямо шоу - набираш се по Цариградско в най лявата лента и като мернат муцуната на Мерцедеса отзад,60-70% от хората си отбиват веднага и ти правят път.Нищо че е стар модел,явно хорицата са понаплашени от мутренската слава в България на тази марка...
Това е ,исках само да се похваля,да чукна на дърво,като я взех я прегледаха в сервиза и смених само гуменото каре на кардана,другото всичко си е ОК.



Тема Re: 190 Dнови [re: Boni]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано27.08.03 08:58



Mnogo gi uwajavam mercedeschetata po carigradsko
NIkoga ne gi puskam, cedq si ladata do dupka pyk onez neka svetkat svirkat, puskat migachi i psuwat
Neznam zashto no otkakto sym s ladata samo mercedesi sa mi svetkali otzad :))) Maleeee kak mrazim!
Pyrvata mi rabota e da si digna ogledaloto da ne mi sveti, posle usilvam muzikata, ako mnou nahalen puskam desen migach da krotne, otvreme na vreme galq spirachkata da mu e gadno i taka dokato umre ot qd ili izprewari otdqsno No malko go prawqt, mai nqma moshtnost mnogo :))))
Aide sus zdrave i ne si mislete che chak takuv imidj imat mbtata po carigradsko :p

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Баси специалитета !нови [re: Boni]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.08.03 11:17



4-степенна кутия на кола 88-а ! Вива Мерцедес :-))))
Как няма да се кара леко - думата "хидравлика" сигурно ти я пише нейде в описанието на екстрите ;-)
5.5 разход ? Абсурд :-))) Да не говорим че някъде тук спомена динамика - а вероятно караш 2 литра нафта. Забрави за динамика въобще :-))))) "Набираш" се е май точно казано - тъкмо се набереш и то вземе че свърши Цариградско !
Иначе наистина са впечатляващо запазени за 15-те си годинки - няма спор за качеството на материалите. Колата е сравнително голяма, возията си е добра.

ПП: Казваш дълги предавки - на 3-та до 120 ? Амииии... по мое мнение за дълги предавки 2-та е някъде до 110, 3-та докъм 150-160 - зависи от колата. Макар че дизелчето едва ли стига над 4000-4500 оборота от друга страна - та може и да си прав !

UB40 !



Тема Re: 190 Dнови [re: int 27h]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.08.03 11:53



Не знам дали си наясно, че когато не освобождаваш лявата лента при първа възможност, всъщност си в нарушение? Нарочно ли го правиш?
Нещо не разбрах извода, че щом не те задминават от дясно, значи нямат мощност?!? Аз поне, никога не задминавам от дясно! Независимо колко ми пречи някой отпред. И го правя, не поради липса на мощност.
Както и да е. Искам да кажа, че не разбирам шофьорите, които преднамерено дразнят колегите си на пътя. Към дразнещите включвам както тези дето спират движението, така и тези, които се залепят на задната броня и се скъсват да светкат. Що трябва да си късаме нервите, като може да се кара в много по-приятна обстановка? Който е карал из западна Европа не може да не го е забелязал.
Абе не искам да се изкарвам перфектния шофьор какъвто не съм, щото и аз, както всеки, си имам грехове, но поне се опитвам да не дразня умишлено колегите.

Само Дизел


Тема Re: 190 Dнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано27.08.03 12:01



Az sushto sym w narushenie kato karam s 120 pri pozvoleni 80 ;-)
prosto mrazq da mi svetkat i da me pritiskat otzad!
Predi s audito ne se otdawashe mngo, no i az nikoga ne sym svetkal
Katastrofata mi stana tochno zashtoto ne trugnah da svetkam na tezi pred men, a trugnah da gi izprewarwam otdqsno ;) Taka che koito iska - molq :))) otdqsno gi puskam! No samo da mi se navre nqkoi kogato se opitwam da spazwam neobhodimata distancia za ladata.. .pak ne prostawam ;) Karam bronq w bronq da widi hubawo li e.
Wsyshtnost otkakto se kachih na taq lada sym stanal ebati kiselqka

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: 190 Dнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано27.08.03 12:10



В БГ можеш да караш където си искаш в града. Поне в БГ няма в град път с ограничение над 80км/ч, освен околовръстните, ама то и там не важи правилото за град, със синя табела са

Не че и според мен е правилно да караш по цариградско със 30 в лявата лента, къде ще завиеш наляво там? освен чак горе на дружба

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: Баси специалитета !нови [re: jamie]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.08.03 12:36



jamie, отдавна те срещам из клубовете и преди бях останал с впечатлението, че си точен и толерантен. Сега не знам какъв ти е проблема, но от известно време насам, се държиш по ебати свинския начин. Поел си по плоскостта "гадно копеле" и даже се кефиш на това, че караш хората да те мразят.
Такъв тип поведение не е нещо ново и винаги е имало такива, които се правят на нещо, като теб сега.

Докато в другите клубове мога просто да не ти чета злобните заяждания, то тука като модератор съм длъжен да го правя. Затова те моля, ако държиш да пишеш в този клуб, придържай се към добрия тон, което освен друго, означава и да не демонстрираш пренебрежително и подигравателно отношение към автомобилите от марката, тема на клуба. Чел съм много смислени изказвания от теб и знам, че можеш да общуваш и нормално.

Само Дизел


Тема Така е.нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.08.03 12:47



Само не очаквай да повярвам на бясната динамика на 2.0Д, нито на разхода 5.5 :-)))) Смятам също че решението за 4-степенната кутия е остаряло и консервативно - и че е напълно в духа на Мерцедес - разчитайки на имиджа си.
А нали го виждаш Бони - вчера си е купил Мерджанчето и вече - да му отстъпват път в лявата лента....затова е и отговора в стил "гадно копеле".

ПП: Не държа да пиша тук, естествено че трябва да модерираш. Знаеш ли обикновено какъв е проблема на автомобилите от тази марка ? Показват статус, а така става че 90% от хората в тоя клуб го нямат. Чета, хиля се и вече писах 1 постинг :-)

ППП: Мога и пиша нормално когато се засягат смислени теми.

UB40 !



Тема Re: Така е.нови [re: jamie]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.08.03 13:19



Динамиката е относително нещо и всеки си има собствени критерии. Няма сериен автомобил с динамиката на Ф1 болид, но никой още не си е хвърлил колата заради това.
Разход 5,5/100 е напълно постижим с 190D 2.0, стига да не го караш както Владо
За автомобил разработван в началото на 80-те години и пуснат на пазара през 83-та е нормално да има и 4-степенна кутия в избора, но моделът се е предлагал и с 5-степенна ръчна, както и с 4-степенна автоматична скоростна кутия. Нещо лошо ли има в правото на избор?
Не забелязах Бони да е казал, че държи да му бъде освобождавана лявата лента, напровтив, каза, че част от другите водачи се отдръпвали сами, щом го забележат (което е съвсем уместна реакция, както казах вече).
Маневреността, не е просто въпрос на хидравличен усилвател на волана. С това обаче ме убеди, че не си карал Мерцедс. Така ли е?
А въпросът за статуса не можем да го разискваме, след като нито ти, нито аз, познаваме лично повечето от от хората в клуба.

Само Дизел


Тема Не съм съгласен.нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.08.03 13:55



1. Динамика сравнима с 99% от не-соц. колите - това не е ли достатъчен критерий ? Тоя Мерц ускорява като микролитражка. Не е Ф1 ? Ок, за едно изпреварване и без да е Ф1 става зле като е тромава колата.
2. 5.5 - ако е НОВА, с немската нафта, с 5-степенна кутия по леко нанадолнище (това последното си беше лиготийка ;-)). Колко кила е този модел ? Странна работа ама минимума който му дават със 5-степенна кутия е 6 литра :-))) Коментар ?
3. Прословутите наклонени предни колелца ли имаш предвид с последното ? И мен ме кефят !
4. Не съм и не бих карал Мерцедес. Нямам въпросния статус, не очаквам и да се сдобия с него. Има още една пречка - предпочитам по-леки коли. Въпрос на вкус.
5. Говоря за над 90% от тези с Мерцедес които може да видиш по пътищата.

UB40 !



Тема Re: Не съм съгласен.нови [re: jamie]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано27.08.03 15:12



Re: 1. Карал съм дълго време Сиера 2,3 Д, която е много по тромава от 190 Д и въпреки това не мога да кажа, че съм имал проблеми със задминаването. Такива дизели имат неподозирани възможности, но които обаче се усвояват трудно и изискват пълно сливане с автомобила. Не твърдя разбира се, че стават наистина бегачки, но може да се изстиска от тях много повече отколкото си си представял в началото. Тъй като ти и без това си загубен за каузата, няма да те убеждавам повече.

Re: 2. Заводските данни дават един и същи разход за 4- и 5-степенните кутии на 190 Д - 5,3 л/100 км при 90 км/ч, 6,9 л/100 км при 120 км/ч и, забележи, по-нисък разход на 4-степенната кутия при градско (7,7 с/у 8,2)! Въпросът за нафтата е отделен, но и в БГ може да се намери много добра нафта.

Re: 3. Да, накланянето на предните колела също допринася за маневреността, но едва ли е само от това. Фактът е, че поне аз не съм карал лек автомобил с който да се маневрира с по-голяма лекота. Там където с друга кола биха трябвали 3 маневри, за Мерцедес е просто една.

Re: 4 и 5. No comment

Само Дизел


Тема Re: Не съм съгласен.нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор SACKS ($)
Публикувано27.08.03 18:57



Преди време питах и ми изброиха: 1.Накланянето на колелата 2.На първо място - гумите са изнесени много напред. 3.Волана се завъртал повече от другите марки (но колата е по-широка за да е възможно).
Да не збравих нещо?






Тема Re: 190 Dнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано27.08.03 21:04



abe neznam dali ima zakon, no pone horata imat kultura v Evropa i kato zadminat niakoi i se vrashtat v diasno za da mogat po-barzite da prodaljat v liavoto platno. tuk takova nesto ne sashtestvuva. po niakoi pat triabva da karam na zig-zah, ta dori i po diagonal mejdu kolite(ne e za preporachvano, no ako barzash ), che samo i samo da si probiesh pat, shtoto pensionera ili indieca ot prednata kola ili ne te e vidial(kon s kapaci sas zelepen pogled v prednata si bronia) ili prosto smiata che kat se dvijat s ogranichenieto i taka karat i drugite da go spazvat(edin vid uj mi pomagat). ta po nikoi pat i prez avariinoto daje zadminavam, kvo drugo mi ostava



Тема Re: Не съм съгласен.нови [re: jamie]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано27.08.03 21:15



1. sega, neznam v BG kvi Mercedesi se karat, no tuk opredeleno sa dinamichni. eto edna tablichka, koita veche pochva da mi obrazva da ia publikuvam:



ta sravniavai ia s kvito iskash koli, no MB tuk niamat v momenta model koito da e po baven ot 9 secundi na 0-100km/h.

2. ne me valnuva temata razhod

3. abe zaviva , a i kato mu slojish podhodiastite reaktivni shtangi i s 200km/h e manevren

4. neznam za kav status govorish, Mercedes imat i Smart, i A klasa i C klasa i ...., se pak modelite sas status sa S klasa i G klasa, ostanalite sa za predpochitanie, ne govoria za ceni samo. v kraina smetka az kav status imam, za sastite pari mojeh da si vzema Subaru WRX, Hodna Accord V6 ili kvo li oste ne, i kvo shtiah li da imam status ako karam Subaru?

5. ne sam zapoznat za BG



Тема Искамнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.08.03 23:43



източника на данните за разхода - просто за проверка.
Хммм, това за дизелите и практиката пак ми мирише на едно постоянно каране вляво , но нека остане в рамките на майтапа ;-))))
По 3 мога да поспоря - мисля че е въпрос на шофьор в голяма степен. При Мерцедес изглежда така поради усещането за масивна и голяма кола по-скоро. Ако измерим на какво място и с колко маневри паркираме може да се окаже че няма разлика, дори и че паркираш по-зле - така мисля.

UB40 !



Тема Ей !нови [re: c23O]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.08.03 23:52



Я като сме почнали - да го сравним по маневреност с Акорд или Прелюд 4WS искаш ли ? И Митсубиши имат за Галант такава система :-))))

Подходящи щанги - как не ! То ако го сложа на вериги, и на място ще го въртя :-Р
Това което показваш засяга НОВИ модели. И то в Щатско - не 2.0Д отпреди 15 - 20 години. Я ми спомени какъв е литража им ? Колко е дела на дизеловите спрямо бензиновите ? Ами ще ги сравня с коли по 1.6 литра с демараж по 9 секунди - там някъде се намират и Мерцедес с 2.3-2.5 бензинови двигатели и ръчни предавки - в най-добрия случай ! Лукса води до голямо тегло, а то - до повече износване, разход на гориво и по-лоша динамика. Така ли е ?

Вярно имат и по-компактна класа - А-класата беше провал - едва го закърпиха ;-)) И познай как ? С електронна система, за жалост вече висят по сервизите с повреди точно в нея (имам конкретен случай). А-класата е еталон за нестабилна кола - и това да се случи на най-реномирания автопроизводител ? С огромния му опит и технологично предимство ? Не вярвам :-))))

UB40 !



Тема Re: Искамнови [re: jamie]  
АвторBoni (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 23:59



Абе странни хора сте някои тука...Аз като казвам че градско ми харчи 7.5 а извънградско около 5.5,значи толкова харчи ,засичал съм го пълен-пълен.
Верно на извънградското 5.5 е ако не го караш със средна скорост по-висока от 100. Това е един от най-икономичните дизели в класа си.Едно от основанията да си го купя съшо така е че е с ангренажна верига , а не с ремък.
Аз съм наплашен от ремъци,защото 2 пъти съм късал на рената и то не защото не съм ги сменял ами защото явно ми пробутват ментета.Не ме питайте после колко съм се ръсил да оправям двигатели.
За маневреността ,пак казвам- по-маневрена кола не съм карал и това е! Ако някой друг е карал - добре.
За това дето хората се дърпат от лявата лента като видят Мерцедес отзад го казах само като куриоз,нищо повече.Просто явно марката се свързва с мутрите и затова.Иначе и аз не съм някой дето ще тръгне да святка и да мига на хората по шосето.
Колата не е динмична,никога не съм го казвал,но казах че се набира по-добре от същия двигател с 5ст скоростна кутия.
Иначе ми го внесоха от Германия и има сервизна книжка попълнена и подпечатана от фирмени сервизи на Мерцедес там .По книжката и по километраж е на 243 000км.



Тема Re: Ей !нови [re: jamie]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано28.08.03 08:21



e, ti pochna da davash primeri za koli s 'four wheel steering'. v karaina smentka, pone moita kola e izkluchitelno manevrena i go kazvam na baza sravnenie drugi koli koito sam karal. a za stangite spomenah, stoto na moita gi smenih za da vozi po tvardo(saotvetno i po stabilna na zavoi). i da ti kaja, na magistralata sas 160 mojesh da si djitkash kakto iskash mejdu kolite , probval sam go veche(dobre che ne me gepiha, che stiaha napravo da me arestuvat ), ako ne mi viarvash na men, pitai del_sol-fen(toi beshe s men i ostana dosta ocharova i poznai kva kola kara toi), toi se poiaviava ot vreme na vreme v klub Honda
inache za vaprosa ti kolko koli tuk sa disel, mi niama takiva , mislia che edinstvenia model v momenta koito e dizel e na VW, no ne se prodava mnogo. inache ako iskash da vidish kvi dvigateli sa tuk, taz tablichka det ia dadoh, gore ima opcii da ti gi podredi kolite po:
MSRP(cenata)
Body Style
Horsepower
Cylinders
0-60mph
ta mojesh da cherpish dosta informacia ot tam
kolkoto do tova che sa tejki, e taka e, moita naprimer teji kolkoto Iaponski familen sedan s V6, no ne i sluchaino tova, se pak e German metal . spomena i MB s 2.3, mi hvani SLK230K, pravi 0-100mph za 7.0(avtomatik, stick ste e sigurno 6.5), ne che e nai barzata kola, no e zadovolitelno. se pak ne e nai-vajnoto na kolata da e barza na 0-100, ima mnogo drugi faktori. a i poneje spomenah del_sol_fen po gore, toi e s 1.6 dvigatel, pitai go kolko izostava sled men na sfetofara
kolkoto do A klasa, tuk takvoz chudo niama, ta i vpechatlenia niamam, no ideiata mi beshe che ne e zadaljitelno da si chovek sas statut, che da karash MB



Тема Re: 190 Dнови [re: c23O]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано28.08.03 10:43



При вас задминаването от дясно не е забранено. От това не става по-опасно защото 1. - всички го знаят и 2. - автомобилите се движат с горе-долу една и съща скорост.
В Германия за задминаване от дясно направо падат глави. В България също би трябвало да стане така. Защото и на двете места разиката в скоростите на движение между два автомобила може да е над 100 км/ч. В такъв случай е по-добре да знаеш от къде ще ти дойде...

Само Дизел


Тема Re: 190 Dнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано28.08.03 11:01



da taka e. tuk se nosiat sluhove che ste go napraviat da mojesh da zadminavash samo ot liavo i kat zadminesh da triabva da se iznesesh vednaga v diasno, no me samniava dori i da go vavedat na horata da im puka, pone ne izvestno vreme(loshi navici ). inache az go izpitah minalata godina v Germania, dori i shofiorite ne ponasiat niakoi da gi zadminava ot diasno. az poneje biah sviknal po nashenskata da minavam ot kade mi padne, ta stom me vidi niakoi da se nabiram ot diasnata strana i vednaga i te digat skorosta da ne me pusna, pak az biah s edno Audi 102 konia, gorkoto edva nabirashe , ta se me zapushvaha kofti, no ako biah s moita si kola stiah da stana strashilisteto na magistralite tam



Тема Re: 190 Dнови [re: c23O]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано28.08.03 12:09



Абе с каквато и кола да си, в Германия ВИНАГИ ще се намери някой дивак, който да кара по-бързо от теб. От опит ти казвам...Само че като караш с много висока скорост, непрекъснато си на гаааз, спирачки, пак гаааз, щото все пак най-лявата лента се ползва и от такива, дето карат с 150-160...
Всъщност това е оптималната скорост за Германия - 150-160 км/ч. - най-комфортно се пътува с толкова.

Само Дизел


Тема Re: Искамнови [re: Boni]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано28.08.03 13:21



Признавам че мойто си беше чисто заяждане
Ама чест ви прави, че не отговорихте със същото!

Има колеги които пускат другите по цариградско.. Просто не се лъжи че се дължи на имиджа на марката. Когато някой си е толерантен и с Ладата ме пуска като вижда че се набирам здраво ;)
С Аудито също ме пускаха много често, но това се дължеше на по-високата ми скорост - просто виждат че им идвам с 50-60км по-бързо и ме пропускат без да им светкам, ако не се дръпнат - здраве да е, обичам да усещам ускорението!

Всъщност не съм чак толкова нетолерантен откакто съм с Ладата. Като видя че този отзад е значително по-бърз и пред мен има място за 10 коли вече става нагло да го държа. Само да не вземе да светка че много се дразня
Аз не карам с 80 в лява лента все пак, верно че по-бавно ускорявам на баира, но цедя максималното от двигателя си, не се влача с 30 все пак.

Особено пък като вали дъжд, даже не се пъна да карам вляво :) Откакто гледах как един рейс-хармоника кара на дрейф и подмята задницата по цариградско почти в мантинелата, на косъм да се обърне. А и откакто пробвах как се спира с галоши на мокро (като на лед е;)

Извинявам се за постовете си в тази тема, и специално на модератора, когото много уважавам !

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Za dinamikataнови [re: int 27h]  
АвторBoni (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 13:39



Abe che ne e dinamichen 190D ne e ,ama dnes go zasiakoh - ot orlov most do Poligrafichekia vdigna 120...Koito ne viarva - bas za 1ookinta da kajem i shte probvame.



Тема Re: Искамнови [re: int 27h]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (6-цилиндров)
Публикувано28.08.03 13:51



Абе то е хубаво лаф да става, ама това каруцарско псуване, дето го има по някои клубове, просто е кофти...
Радвам се, че тук не стават такива работи.
Уважение му е майката! Днес тука, утре, дай Боже, и на пътя

Само Дизел


Тема Re: 190 Dнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано28.08.03 20:59



ami tova Audi ted go karah mu beshe dosta zor da nabira ot magistralna skorost. ta kakto vikash ti, dori i bavnite zadminavat v liavata lenta, ta naprakasnato se sluchvashe da nastigna niakoi koito kara s 130 i triabvashe da go izchakam i togava obratno na 180, obache tova obratno na 180 si otnemasha ciala vechnost . no karai de, baia kef mi beshe da karam kato znam che niama opasnost da me sprat za previshena skorost



Тема Re: 190 Dнови [re: int 27h]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано28.08.03 22:30



Мен един такъв веднъж ме изнерви, караше с около 60 в лявата лента, аз бях набрал към 140, много е гадно да се набиват спирачки и да се убива скороста, тоя нещо беше неадекватен защото не се дръпна в дясно и аз се принудих да го изпреваря от дясно, но после стана за него гадно, защото като го изпревари му се врязах рязко на "два пръста" пред него и натиснах спирачката, тоя така се изкорка че от вълнение се чу някакво изкърцване зад мен и видях в огледалото че тоя се е завъртял на пътя.



Тема Re: 190 Dнови [re: 5OOse]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано29.08.03 09:51



mi po niakoga i az taka gi reja, kat se iznervia i kvo da pravia. ama do sega nikoi ne se e vartial zaradi men



Тема Re: 190 Dнови [re: 5OOse]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано29.08.03 11:21



Защо се нервиш толкова? Не можеш да набереш отново до 140 ли?

Голям късмет си извадил че не те е направил комби (освен ако не си вече такова де;) Явно човека е имал проблеми със спирачките

Ама ако си горд от себе си - продължавай в този дух
Само да те светна какви коли пускат на технически преглед в БГ...
Имах лека загуба на течност и сипах към 1 капачка за да угасне лампата, отивам на преглед следващия ден и като се наведохме под колата.. то олято всичко в спирачна течност, маркучите спукани и 2та, а са на 2-3хил км, сменяни миналата зима! Пичовете даже викат да не ги спукаме на стенда като натиснем.. Не че бяха толкова зле, но ме пуснаха така да мина, дори пари не ми искаха... Аиде екологии смех просто :-)) 7.1% СО... Ладата е изтребител :) Набира като пича с 190Д ;) До 110 е на полиграфическия ама разликата е пренебрежимо малка.
Та ми издърпаха мунщука на газ анализатора и записаха 2.6% СО и по живо по-здраво, само казаха че тия маркучи веднага трябва да се сменят ;)

Смених си ги сам, за сефте го правя, надявам се да не ги изпробваме някой път по Цариградско

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Хитреем, а ?нови [re: c23O]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано30.08.03 00:54



SLK230K да съм вземел, че е компресорен 2.3 ;-)))
Хайде сега - май свикна тука с куп балъци та взе да ме връзваш и мене ;-)))))
Това се приравнява за 3.5-4 литра атмосферен мотор - нито ме впечатляват времената нито емоциите с ДелСолЗагорка ;-))) Иначе ако хвана за пример СРХ 1-ва генерация 1.6 атмосферка - прави 7.2 а дори не е ВТЕК 160/170 кончета. Нещо ми се вижда смешно сравнението - уж ти си в класа 3.5 ?

ПП: За стандарта - къде се мушкаш и ти :-)) Твоята заплата би направила всекиго в България щастлив, така ли е ? Мисля че правилото за статуса е в пълна сила тук.

UB40 !



Тема Ей го бе !нови [re: 5OOse]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано30.08.03 01:01



Още един "карач" !
Дейба - марката е виновна :-))) Че и умишлено е предизвикаш опасна ситуация на пътя - жив престъпник !

1. НЕ карам вляво освен ако изпреварвам.
2. НЕ пускам ако ще луноход да ми святка (баси нахалника!) - не и докато не изпреваря или не се освободи дясното.
3. Като ме засече - негов си проблем. Ще си търси тенекии и стопове за 500 СЕЛ после, няма да се утрепвам заради малоумници с комплекси !

ПП: Пичове, на улиците не се води война. И на мен ми е идвало да подсетя някого с побутване по задната броня като ми се навре като гореописания но кой печели от това ?

UB40 !



Тема Re: 190 Dнови [re: int 27h]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано30.08.03 02:00



По принцип съм много толерантен шофьор, никога не светкам на хората пред мен винаги карам на поне 20 метра разтояние от колата отпред, защото много често по цариградско се налага рязко спиране, винаги карам на пуснати фарове и никога не натискам колите пред мен, ако се дръпнат тогава минавам, ако не ги чакам, защото като се пътува примерно от орлов мост до летището ще спестиш една минута максимум ако избутваш всички от пътя а риска е 100% по голям тъй че съм забелязъл че няма смисъл... Правя простотии само ако някой нарочно нещо се заяжда с мен.



Тема Re: Ей го бе !нови [re: jamie]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано30.08.03 02:32



Няма спор че умишлено предизвиках опасна стуация, но тя е преценена и е с образователна цел ! Аз също не карам в ляво ако не изпреварвам, също никога не натискам коли които карат пред мен винаги ги изчаквам да си завършат изпреварването, да се приберат спокойно в дясно и чак тогава ги изпреварвам, аз съм много спокоен шофьор не карам бързо, нито опасно, почти винаги пускам колите пред мен.



Тема Re: Хитреем, а ?нови [re: jamie]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано30.08.03 08:21



ta viarno e che SLK230K e sas supercharger, no kvo da se pravi, po malak dvigatel tuk niama, che da ti go dam za sravnenie . inache moita e 1.8L(supercharger), 189hp i i davat 7.2, kolkoto na gorespomenatia CRX, e viarno e che CRX-a e 1.6L, no moita kola e 500kg po-tejka, ta sichko se kompensira
inache za standarta i statuta. mi az ti zadadoh vaprosa, ako si biah vzel Subaru WRX ili Accord V6, bih li imal statuta togava, stoto tova sa koli na sastata cena za koiato si zeh Mercedesa?



Тема Re: Ей го бе !нови [re: 5OOse]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано30.08.03 08:29



po princip az karam po spomenatia nachin ot teb, no ako niakoi kara kat kon s kapaci, s udovolstvie ste go zaseka, det vikash ti da mu e za urok. v kraina smetka kva mu e rabotata v liavoto platno kato kara tolkova bavno i diasnoto e svobodno!



Тема Честито, приятел, супер е колата!нови [re: Boni]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано30.08.03 09:21



Нали и аз съм със същият!
Но едно не мога да разбера, защо двигателят ми харчи повече, вярно че на извънградско съм го смъквал до 5.2 литра, но повечето пъти си скача на 6.5...дали е нещо от нафтовата помпа, дюзите, но пък грам не пуши отзад, перфектно си работи!



Тема Re: Честито, приятел, супер е колата!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор BONl (познат)
Публикувано30.08.03 10:51



Ako go karash s 130-140 ,normalno e da si harchi 6.5-7 izvyngradsko.

ROCK'N'ROLL FOREVER !


Тема Дам, явно е от това!нови [re: BONl]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано30.08.03 11:08



Абе иначе си е супер колата, обаче нещо сега съм се наточил на 190Е 2.3-16, тази спортната тупалка, иска ми се новата, която е 2.5-16, но тя много пари!
Ама тва ще бъде след година като паднат акцизите!
А колкото до по-скоро време, иска ми се да си взема сега 300D...



Тема Отмъщаваш му ?нови [re: 5OOse]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано30.08.03 14:52



Не е ли малко глупаво ? Ами ако пича не беше спрял а ти беше скъсил багажника - хубаво ли щеше да ти е ? Аз предпочитам по-безконфликтно поведение на пътя.

UB40 !



Тема Би имал другнови [re: c23O]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано30.08.03 14:55



статут, говоря за България. Иначе предполагам - в Щатско тези три коли са на сравними цени ?

UB40 !



Тема Re: Дам, явно е от това!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано31.08.03 19:19



Владо нба теб разхода щи падне като се научиш да включваш втора преди 80к/ч, щото след 60 на първа разхода е като на 23 тонен тир!!!
на баща ми старата 2.5 190-тка харчеше под 6.5 като я карам под 140 на магистралата тракия.
Научи се че дизела не обича много високи обороти, като искаш да се състезаваш вземай някой 2.3 или 2.5 с 16 клапана и ела да ти монтирам крила :)
Стига си мъчил печката дай я на бащати да си има вечна кола и си вземай бензинова резачка!!!

Моя знаеш ли какво вика, щото му се прееба аудито и взе мойа и я кара цяла седмиц и казва: "Ако имаше климатик твойта, щеше да караш ауди а не да ми се возиш в мерцедес!!!"

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Първо: ама нищо не разбрах!!!нови [re: Ascona83]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано31.08.03 20:50



Второ: колата е моя, не на баща ми, и трето: аз съм я засичал и с рязкане, и с без, и разхода е почти един и същ!!!!
Така че ако обичаш не ми давай уроци как се кара дизел!!!!!!!



Тема Re: ЧЕСТИТОнови [re: Vlado-BENZ]  
Авторbugmaster (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 22:53



Първо искам да честитя новата придобивка на БОНИ.
Добре дошъл в клуба!
Относно разхода ще ви кажа, че преди месец и половина ходих за пръв път на море тази година / после ходих оште два пъти и ште ги проклинам цял живот - Владо се сеща за какво говоря / и с 30.00литра изминах точно 608км.
Не се ебавам. Вярно че карах с 90-100, а на места и с 70-80км/ч. Градско си я карах с 45-50 на 4 предавка.
Ако сметнете ще видите, че разхода е 4.93л. И аз не можах да повярвам.
Иначе с 100-110 ми гори 5.2л/100км.
Чао и със здраве



Тема Re: Дам, явно е от това!нови [re: Ascona83]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано01.09.03 08:22



Какво беше Аудито на баща ти че предпочита 190 1.8
Май 100ца, 2.5 TDi 115hp?
Ако е с по-новия 2.5 направо е за бой, ше му потърсим някое 1.8 с клима и бартер?

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: Първо: ама нищо не разбрах!!!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано01.09.03 09:40



Абе не твърдя че колата е на бащати, казвам да му я подариш тази и да си вземаш резачка с 16 клапана, а дизела наистина не обича високи обороти.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Дам, явно е от това!нови [re: int 27h]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано01.09.03 09:42



Него кубатурата не го интересува каква е, иска климатик да има и да вози меко. Иска мерцедес не щото аудито е лошо, а защото повече му харесва мерцедеса, а и в последно време нещо много ядове му дава аудито...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Shto li ne mi zvuchish ubeditelno...нови [re: jamie]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 10:14



Kato cheta mneniyata ti i gledam, che 90% ot tyah sa zayajdane ne moga da povyarvam, che chovek kato teb e toleranten na patya... Prosto ne moga da go povyarvam...

Inache v ostanalite 10% ponyakoga ima i smisleni neshta - ochevidno imash izvestni poznaniya, no imam useshtaneto, che chesto govorish naizust i predi da si prochel napisanoto ot horata dokray (kamo li da si go razbral) barzash da se zayajdash...



Тема Чети ме тук и тукнови [re: MB]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано01.09.03 11:06



и тук - навсякъде чети ме :-))))
Не вярвай - какво толкоз ? Нищо не променя твоята вяра.
Има заяждания - абсолютно вярно ! Като изключа трима (засега) - в този клуб не ми се струва да има нещо стойностно. Затова.

UB40 !



Тема Emi hodi si togava po patyaнови [re: jamie]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 12:09



"Като изключа трима (засега) - в този клуб не ми се струва да има нещо стойностно" - emi hodi si togava, hvashtay patya, biy si kamshika, pali podmetkite i t.n.

Edva li tozi klub, v koyto s malki izklyucheniya cari tolerantnost ima nujda ot drebni zayajdaniya kato tvoite...



Тема Приеми че съмнови [re: MB]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано01.09.03 12:56



от изключенията и ПРЕГЛЪТНИ ;-)
ПП: Споко, не си от тримата :-)))

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.