Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 27.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема pomogneteнови  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 09:34



I az iskam da stana 4len na elitnija vi klub i zatova molja za pomost.
Prodava se Mercedes 124-2.0 D, registr. m.II 1994g. Malko nad 200000km (ako e verno). Smustavame tova 4e e AVTOMATIK. Ne sam karal nito dizel nito avtom. i ne zanam lesno li se povrezhda. 4uval sam 4e e po-dobre da e s ra4na 5 skor. kutija. Verno li e?
Kakvo trjabva da vnimavam pri pokupkata???
Trjabva li da merja kompresijata i kakvi trjabva da sa stojnostite?
Koi sa vazhnite nesta na koito da obarna vnimanie?




Тема Re: pomogneteнови [re: novak]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 10:18



tova, che e avtomatik znachi, che dvigatelya e po-zapazen nay-malkoto. A za tezi koli kazvat, che pravyat 1000000 km. bez osn. remont (tova sa bili taksitata v germaniya suma ti vreme)

povozi se - slushay za viene na diff, za trakane na povdigachi i vsyakakvi drugi samnitelni neshta.

mini prez serviz (koyto ti si IZBRAL, a ne prodavacha) za diagnostika.

edinstvenoto, koeto moje da te pritesnyava eventualno e, che dvigatelya e slab za tova kupe



Тема Re: pomogneteнови [re: MB]  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 12:14



Blagodarja !
A za kompresijata nesto mozhe li da mi kazhe6???



Тема Re: pomogneteнови [re: novak]  
Автор AMG (новак)
Публикувано12.08.03 12:51



Spored men izberi drug dvigatel tozi 2.0D e slabi4ak za tova kupe a i kato e avtomatic oshte po kofti ne 4e ne varvi kato go zasilish ama vse pak ne e mnogo podxodiasht za mlad 4ovek (predpolagam 4e si takav)Mojebi tova 4e e 94g te prevli4a no ako shte e dizel az bix vzel malko po star no da e 2,5 ili 3.0 ako e turbo oshte po dobre no se namirat riadko.Pomisli i za benzinov model po evtini sa po komfortni i dinami4ni a kato mu se sloji AГУ niama problem i s razxoda



Тема Re: pomogneteнови [re: AMG]  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 14:24



Az ne sam mlad 4ovek i mi e nuzhna pove4e sigurnost otkolkoto barzina /nad 140-150 ne karam/. A tozi ima i airbag i ABS. Bjah vzel 190- benzinov i slozih gazovo no sazhljavam -razvalih kolata. Gasne kogato si iska Makr 4e sam obarnal obratna marku4a kam vazdu6nija filtar i mnogo 4esto "garmi". Sega dori na benzin ne varvi dobre. Zatova se zainteresuvah ot tozi dizel. Ako mozhe6 mi daj savet za ogleda. Blagodarja!



Тема Re: pomogneteнови [re: novak]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 15:12



Cifri ne moga da ti kaja... Vse pak sam s benzinov...

No obarni vnimanie stoynostite da vsichki cilindri da sa pochti ednakvi. Ako na samo edin ima golyamo otklonenie znachi neshtata ne sa nared...



Тема Re: pomogneteнови [re: novak]  
Автор CARAT DUCHATELET (350SE-V8/200ps.)
Публикувано12.08.03 15:33



Sega i az ne sam mnogo naqsno s diesel-ite no moga da ti kaja samo 4e e mnogo dobre tova 4e toq MB e s avtomatik .Avtomatika zapazva 4udesno dvigatelq / ne pozvolqva da se pretovarva/ tova ti e edin + . Ako go vzeme6 smenq6 skorostite s ru4ni i kara6 smelo . A ina4e dvg. e slabi4ak za tova kupe , no 6tom ne si po burzite koli ....

V8 oder nichts.


Тема Re: pomogneteнови [re: novak]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (И то Мерцедес!)
Публикувано12.08.03 21:47



Ами за всичко добре, но автоматика намалява най-важното предимство на 200 D - икономичността. Слага му поне 1 л/100 км върху разхода.
Иначе, ако си спокоен тип, автоматика ще ти хареса, особено, ако караш и много градско.
Между другото не съм съгласен с мненията, че автоматика предпазва двигателя от издевателстване. Моят автоматик, като го понастъпя, вдига такива обороти, каквито никога не бих си позволил, ако карах с ръчни скоростти.
При огледа трябва да се вдигне колата и да се огледат шайбите и лагерите на кардана, тампоните, втулкие и другите неща по окачването (много са, знаеш), да се внимава за виене на диференциала и голяма хлабина на волана. Да се проверят дали работят всички електрики и електроники, парно, климатик (ако има), централно заключване. Двигателя е по-лесен и не е скъп за ремонт и поддръжка.

Щях да забрявя най-важното. Нали ще е автоматик...Значи първо се проверява маслото - трябва да е бистро и без мирис на изгоряло. Трябва да се огледа кутията за течове. На пътната проба, трябва да се изпитат всички предавки, нагоре и надолу, също в кикдаун (при рязко натискане на педала на газта до тенекиите), както и задната. Не трябва да се чуват силни щумове и вибрации, не трябва да има и приплъзване при смяната на предавките. Най-добре да се тества от човек, разбиращ или поне карал автоматик.

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 12.08.03 21:54.



Тема Така е наистина...нови [re: MB]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано12.08.03 22:24



...но ако питаш мен, не се притеснявай, тва е най-железния двигател, който съм карал, пък и е автоматик, страшно запазен ще да е...



Тема Дам, Дизел, добре го обясни... [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано12.08.03 22:30



...аз бих казал само едно нещо: вземи го, щом не си по големите скорости, нова кола е, а 250Д няма да намериш евтин, пък и щом не вдигаш повече от 160, нямаш грижи, с моя вдигам 170 на равно
А за специално този двигател, Доктора е прав, първо: вдига разхода, защото е слабия двигател, и доста често го форсирва ненужно, и второ: по тази причина живота му се скъсява на ...800.000км
Така де, страшно издръжлив двигател е...
Абе крайното ми мнение е: ако не си с некви претенции към ускорението (да не се лъжеме, на мен тези коне са ми крайно недостатъчни), го взимай!!!!!!!
Няма да съжаляваш!!!От опит ти го казвам!!!Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.