Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 01.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за окачванетонови  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано27.07.03 11:52



Взех си една пура 500sel почти без пари, обаче като я разгледах видях че има някакви странни амортисьори и няма пружини. Има някаква хидравлична помпа и казанче за масло и сфери при всяко колело, от тия сфери има маркуч който влиза в амортисьора,тая цялата система сигурно е избушена защото колата вози отвратително като минеш някаква малка дупка и започва цялата да подскача и не може да се стабилизира дълго време. Колкото и да рових не можах нищо да намеря за това окачване. Някой може ли да ми каже скъпо ли е да се сменят тия амортисьори ? Ако нищо не намеря имам вариант да сложа пружини и нормални газови амортисьори, видях че има дупки и празно място на купето и на носачите, но пък може ако се сложат оригинални амортисьори без пружини да вози по добре ?

Редактирано от 5OOse на 27.07.03 11:54.



Тема Абе човече...нови [re: 5OOse]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано27.07.03 12:11



...не знам кво са правили по тази кукла, но са развалили мерцедеса в нея, ако съм на теб, взимам един комплект пружини и амортисьори и си връщам оригиналното състояние!



Тема Re: Абе човече...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано27.07.03 12:16



Абе тя оригинално си е така с тия хидравлични амортисьори, ако аз сложа пружини и нормални амортисьори тогава ще я разваля защото трябва да се маха част от хидравликата, една помпа която е монтирана отпред на двигателя, гледах си моята кола и там вместо помпа има една пластина с четири болта която запушва тази дупка. Аз иначе си имам пружини и амортисьори, старите ми от пурата.



Тема Otgovorнови [re: 5OOse]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано27.07.03 13:21



Vlado naposledak se izkazva nepodgotven.....Sto taka ?
Tova nesto deto go ima tazi kola e extra(mnogo skapa) i e absolutno orginalna..........narica se hidravlicno okacvane, kolata trjabva da ima edno lostce za izdarpvane koeto sedi ot ljavata strana na sofjora, ot tam se regulira ima 3stepeni..........Da se remontira e vazmozno no e uzasno skapo, ima njakolko varianta, pompata da e razvalena(ne se pravi a se smenja), ili i sverite, ili 4te amortesjora-za spravka edin takav amortesjor struva okolo 1500leva-vazmozno e da i slozis pruzini i normalni amortesjori- NO VNIMANIE-prednia i zadnia most sa regulirani savsem razlicno-t.e. kolata njama da e taka stabilna kakto trjabva da e-t.e. ste e pobalgarena
No tava e edinstvenoto ti resenie mi se struva

Nur wer viele Wege erprobt, findet seinen eigenen


Тема Уфффффф....нови [re: 4 Matic]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано27.07.03 13:26



...айде сега пъ напоследък, днес човече нема да ти казвам какъв махморлук ме цепи, снощи от ESCAPE към БИАД цялаааааааааааааааааааа нощ...
Ебало си майката...ама не моа да разбера що напоследък, за тва и аз имах 1 наум че е екстра, но не съм запознат, ама що, не съм забелязал по други теми да се изказвам некомпетентно!



Тема Re: Otgovorнови [re: 4 Matic]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано27.07.03 16:25



Да и аз забелязах че има едно лостче като смукач прилича, питах стария шофьор на колата и той ми каза че това било като се вдига колата на крик да се издърпа, защото иначе изтичало маслото, също ми каза че помпата предполагам същата за която говориш е сменена с нова миналата година, но това не е оправило проблема, значи най вероятно са сферите или амортисьорите, по вероятно амортисьорите, защото като свалих джантите и видях че около амортисьорите е събрало прах и е мазно, явно са изпуснали маслото. Понеже прочетох сумата която си написал и направо изпищях и отидох до един магазин за части и ми провериха в компютъра по талона за тоя модел, оказа се че може да се поръчат от Германия, струват 390лв. парчето, общо към 1600лв. Може цената която си писал да е била за 4-те а не за един ? Имаш ли представа дали могат да се ремонтират сферите или трябва нови ? и още един въпрос, по добре ли ще вози колата ако е с хидравлично окачване а не с пружини и амортисьори ?



Тема Re: Въпрос за окачванетонови [re: 5OOse]  
Автор CARAT DUCHATELET (350SE-V8/200ps.)
Публикувано27.07.03 16:49



Daaaaa mom4eta tova qvno e proslovuoto hidravli4no oka4vane na MB ,pravqt go horata za po dobra voziq/komfort ,ustoi4ivost i go slagat na SEL-ovete/qvno moje i na drugite kato option/ ot W116 SEL-ovete go imat sa6to kakto i nqkoi SE. 6ti kaja 4e ako uspee6 da go opravi6 kolata stava vurha .A moga da ti kaja 4e 6te go opravi6 ako re6i6, nqma nikva filosofiq, ako nqma original ima maistori care na strugove i dr.ma6ini za koito nqma nevazmojno i se radvat na sravnitelno malki sumi.Moga da ti kaja 4e BUGATTI 57 e edin takav no toi raboti samo za sebe si ve4e i za men/otkakto sme rodnini/ ,no vse pak ima i dr.I vse pak vzemi go opravi tova oka4vane i se naslajdavai. P.S. Hidravlikata ne е koi znae kakva философия 4е да не се оправя.

V8 oder nichts.


Тема Re: Otgovorнови [re: 5OOse]  
Автор4Matic (Нерегистриран)
Публикувано27.07.03 17:24



Cenata e za sfera s amortesjor na parce-orcinalna MB cast-
Nai-verojatno sa ti kazali cena samo za amortesjori bez sferi i to ne ORGINALNI a zubehor-kakto im vikat tuka-
Abe, vsicko e vazmozno da se opravi,ama ne si misli,ce sistemata e mnogo prosta kakto pise CARAT, osven tova LOSCETO kato go drapnes ne se slucva nisto drugo osven kolata kato e natovarena da si doide na staroto polozenie-imal sam takava kola predi 10godini i sam mnogo dobre zapoznat s tova okacvane(taka de sefa imase az ja karah i podarzah)Remonta na sistemata e za njakoi koito razbira zastoto ima mnogo specificni casti-az ako sam na tvoe mjasto i slagam pruzini i amirtesjori za da mi e mirna glavata-zakaroi go posle v BalkanStar da nastrojat prednia i zadnia most-sigurno njama da hodis da vdigas 220 s taja kola po zavoi , taka ce i taka ste moze da se kara



Тема Re: Otgovorнови [re: 4Matic]  
Автор CARAT DUCHATELET (350SE-V8/200ps.)
Публикувано27.07.03 17:32



Добре де 500се ти нали има6е друг такав МБ/свали ока4ването/ ,или го продаде ? А ина4е както казва 4матик смени цялото ока4ване и си ре6ава6 вапроса

V8 oder nichts.

Редактирано от CARAT DUCHATELET на 27.07.03 17:34.



Тема Re: Otgovorнови [re: 4Matic]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано27.07.03 19:07



Значи около 6 хиляди ще ми струва да оправя хидравличното окачване, виждат ми се много и колкото и да ми се иска да го оправя в оригинален вид няма да ги дам. Предполагам че ще се наложи да сложа пружини и амортисьори, то пак си е много работа, защото първо трябва да се извади всичко: сфери, старите амортисьори, цялата система от маркучи, помпата да се отдели от хидравликата на волана, вътре в купето да се махне лостчето, на предните носачи са се сложат легла за пружините, също и горе трябва да се сложи облицовка за пружината. Това изброеното общо взето е само махане на части и минимално влагане на пари а и освен това аз ги имам пружините и амортисьорите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.