Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 26.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ебати смешниците!!!!!!!нови [re: bugmater]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.08.03 21:20



Малеееееее, като се сетя и аз какви глупости съм правил...ама тва първо да натисна клаксона, след което да се опитвам да овладея колата....хи хи хи

А като си говорим за издънки, да ви разкажа аз преди 2 години, още млад и зелен в "спортното" каране...та правиме си гонки с един пич в парк Кайлъка в Плевен, та там има един завой, обратен, много гаден....аз влизам в него за втори път, беше през ноща, нямах дълги, и в самия завой, аз тариката хванал с 1 ръка волана, с другата съм щракнал на светкавица....по-тъпо нещо от тва надали съм правил...и тва при скорост в този завой, с моята кола...110 км/ч, и то на 3-та, пържа двигателя...и като занесохме, удрям задна лява гума в външния бордюр (завоя беше десен), тя колата ми подскочи като пинг понг от този удар, и като се насочи напряко на пътя кум вътрешната част на бордюра...а там скали мама му стара, и то много бързо стана всичко, и всичко което направих бе да бия ръчна за да се обърна съвсем, иначе опитах ли се да я изправя с тази скорост, директно в скалите влизах...хи хи хи...бааа, сега ми е смешно, ама тогава....
Та тва искам да кажа, момчета, пазете се, не правете глупости, карайте си кротко, не правете това вкъщи, оставете опасноста на нас!!!
И другата поука: по-здрава кола от Мерцедес просто НЯМА!!!!!!
Не съм пипал нищо по тази гума след това, и при този зверски удар с над 90 км/ч тя издържа...евала на Мерцедес!!!



Тема Re:Spira4kiteнови [re: Vlado-BENZ]  
Автор AMG (непознат )
Публикувано02.08.03 21:30



Abe nishto protiv vas gotini pi4ove ste ama shto se izlagate taka shte spirash extremno sas skorostite :))) taka se spira ako niamash spira4ki ina4e kolata triabva da si e na skorost i kato shte spirash nabivash kolkoto mojesh spira4kite (ako e s ABS) ako ne ti vlizash v roliata na ABS i taka .Pomislete samo kolko vreme se gubi dokato natisnesh saedinitelia i vklu4ish na vtora za tova vreme sas spira4kata veroiatno shte si namalil skorostta na polovina pone



Тема Хихихинови [re: AMG]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.08.03 22:11



пич, много те уважавам, но не приказвай глупости!
Явно не си по спортното каране, щом приказваш така...а аз, както си "чул", карам постоянно така, и за 3 години съм научил едно нещо: шофьор който спира само с педала на спирачката, за мен не е шофьор...не се обиждай!
В момента който пусна съединителя на 2-ра, колата ми забива така нос, както и перфорирани дискове не биха я спряли!!! И тва съвсем сериозно, жалко че тази тема още не я е видял вили маздата, да ти разясни и той некои работи за спортната жилка у нас!



Тема Re: Хихихинови [re: Vlado-BENZ]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано03.08.03 01:00



E добре де, ако примерно караш с 180 и се наложи да спреш, няма ли да е лошо ако включиш на втора, питам защото не са ми много ясни ръчните предавки ? Няма ли да се вдигнат много оборотите и по този начин да се развали двигателя ?



Тема Re: Хихихинови [re: Vlado-BENZ]  
Автор AMG (непознат )
Публикувано03.08.03 03:37



Abe Vlado i az te uvajavam nali sme si sas obshta strast a i si gotin,ama zamisli se malko (i ne se prevazbujdai taka na tema sportno karane) parvo 101% ti garantiram 4e nito edin profesionalen sastezatel ne bi pusnal kolata da se dviji na svobodna v kakvato i da bila situacia (zashtoto temata beshe za tova ako si zabravil) ta az ne odri4am spiraneto sas dvigatel no ima goliama razlika ot tova da karash na treta i kato vidish otsreshta zavoi da vkarash vtora i da ubiesh skorostta do kolkoto e neobxodimo i v sashtoto vreme da izlezesh ot zavoia dostata4no barzo i stabilno(tova e sportno karane) no da karash sas 100km da pusnesh kolata na svobodna i da si mislish 4e kato vaznikne kriti4na situacia(naprimer izko4i dete ili kola ili...) i shte vklu4ish na vtora i gotovo tova e smeshno



Тема Абе пич, ква втора при 180 бе?нови [re: 5OOse]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.08.03 13:34



Някой да е казал такова нещо?
Значи при 180 има 2 варианта:
1. Да разчиташ на спирачката, пускаш газта, натискаш спирачката и стопяваш накладките, след което стават неефективни...
2. Движиш се на 5-та с 180, натискаш спирачка, намаляш на 160, след което включваш 4-та, след което 3-та, след това при 60-80 чак включваш 2-ра...
Е,решете сами как ще спрете по-бързо!!!!!!!



Тема ооооооо, батка, ти нещо не си ме разбрал!нови [re: AMG]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.08.03 13:37



Никой умен човек не кара по инерция, а камо ли да спира!!!!!!!
Явно тук е нашия конфликт, виж ми по-горе отговора...
Но ако си пуснал по инерция, няма начин да вкараш втора при такава скорост, просто скоростната кутия ще остане зад, теб, аз говоря за истинско намаляне на скорост, а иначе за тва при 180 км/ч да натиснеш спирачка,, и да разчиташ на нея....неееееее, мой човек, неееееееее!



Тема Да ви дам един пример....даже два!!!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.08.03 13:49



Така, първият: движа се с 140 по едно нанадолнище, с 4-ма човека в колата, двама от които по 120 кила!
И насреща забелязвам един москвич напряко застанал на платното...така дами и господа, обяснете ми как ще спра по този баир с тази скорост с тази тежест, ако разчитам на спирачките? Аз ще ви кажа как: в москвича!!!!!!
Аз обаче си изредих скоростите, вкарах трета при 120, 2-ра при 80 и първа някъде при 40...и спрях на 1 метър някъде от московеца!!!
Вили Мазда като прочете тва ще го потвърди, той беше единия в колата!
Втория случай: С една четириочка реших да се захапя....хихихи смешна картинка като се замисля....но както и да е, дойде един баир, пак нанадолу, и там оная Е-класа натисна супер яко спирачките, с ABS естествено...аз който се движих на 4-та с около 90, на около 10 метра зад мечо, директно забих 2-ра, двигателя неистово изръмжа, но на два полусъединителя, доста бързо превключени, и това комбинирано с леки спирачки (леки, не да се стопят на този баир!!!), спря колата зад Е-класата, е, кажете ми ако разчитах на спирачките на 190Д, дали щях да спра за разстоянието на спиране на Е200К 97-ма година а????????????????

Разбирате ли, имал съм прекалено много случаи за тези 2-3 години, които ме е спасявал съединителя, ако разбирате какво имам впредвид...никой, ама абсолютно никой не може да ме убеди в това че да спираш само на спирачка е най-доброто решение...готов съм за пробно спиране, показано от мен , ще измерим от 100-0 спирачния път в двата варианта, който не вярва, да се обзаложим, готов съм на 100 кинта!

Редактирано от Vlado-BENZ на 03.08.03 13:50.



Тема Re: ооооооо, батка, ти нещо не си ме разбрал!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор PARADOX_sf (пристрастен)
Публикувано03.08.03 14:23



Ха, ха, ха...
Брато...
Говориш глупости!
Ако искаш намини към София да те кача във Сивика. Ще дигнеме 240 ще пусна волана и ще набия педала на спирачката до ламарината да видиш как спира с 4 изправни спирачки. Волана няма да помръдне.
Верно като спреме може да се появи лек пушек от предните накладките ама не е страшно.
По-лошо е да заври спирачната течност!
Тва спиране със скоростите е пълна глупост.

VTEC POWER


Тема Бати, големи сте шматки бе?нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.08.03 14:51



Ей, повече нема кво да ви обяснявам, явно сте ебати....не искам да казвам кви, щото се поядосах...ама като приказваш глупости, ще не вземе да попиташ някой професионален състезател, пък тогава плямпай на изуст...аматьор!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.