Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 05.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ЗА ВЛАДО И САМО ДИЗЕЛнови  
Авторbugmaster (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 10:41



Здравейте пичове! Преди два дни се пробвахме с едно аверче с 190-ките. Моя е 75 к.с., а неговия е 72 к.с. като на владо. Направо ме скъса. На старта въпреки, че превъртях гумите, успях да му дръпна с около метър. Малко по късно, някъде след 150м. беше ми дръпнал с около 1.5-2м. Неговата се изряза доста повече на първа / като макс. обороти /. Под педала си имам някаква пластмаса която го подпира и не знам дали това е причината. Другото което ме съмнява е, че скоро /преди седмица/ той си смени всички филтри и маслото, а моите са вече за смяна. Може ли заради филтрите да не може да се реже? И Владо кажи някой "Пиниз" защото се бъзикам по сфетофарите с Опели, но 1.6i ги държа само до кам 70км/ч. Как ги биеш тези като са с поне 30к.с. отгоре и много по-леки?
Благодаря за инфото предварително. :)))



Тема Re: ЗА ВЛАДО И САМО ДИЗЕЛнови [re: bugmaster]  
Автор Vili_Mazda (Mazda 626)
Публикувано30.06.03 11:07



Mi pri stari filtri estestveno 4e nema mnogo hybavo da se izreje. Q smeni vuzdy6en i goriven i pak se drupnete, i posle kaji rezyltata.
A za Opelite 1.6i mi i te sa tolkova kolkoto vas. Vectra 1.6i sedan e 72 k.s , Vectra 1.6i hechbeg e 75 k.s. govorq za purvite do 93 god, sled tova sa po 83 k.s.

Айде със здраве


Тема Re: ЗА ВЛАДО И САМО ДИЗЕЛнови [re: Vili_Mazda]  
Авторbugmaster (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 12:11



Не вярвам, че Опелите са толкова / за 1.6i /. На едно аверче му беше 105к.с., но беше с развалена инжекция и я смениха с моноинжекция. Сега е 95 или 85к.с. / не съм много сигурен кое от двете беше /. Та дори и да е 85к.с. моноинжекцията тя пак е с 10к.с. отгоре на моя MB



Тема Re: ЗА ВЛАДО И САМО ДИЗЕЛнови [re: bugmaster]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (И то Мерцедес!)
Публикувано30.06.03 13:40



A, bugmaster. Тая тема е за Владо. Тук не ме търси

Само Дизел


Тема Re: ЗА ВЛАДО И САМО ДИЗЕЛнови [re: bugmaster]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано30.06.03 16:45



Opredeleno za tolkowa, az sym 1,3 motoretka, no i tq e 55KW/75 hp, to4no tolkowa sa konete, kolkoto e kazal Vili



Тема Re: ЗА ВЛАДО И САМО ДИЗЕЛнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторbugmaster (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 16:51



Не бе Дизел, теб те питам дали проблема може да е от филтрите или от дюзите. И аз не знам точно, но си мисля подобни неща и ми трябва по-компетентно мнение, ето защо се обръщам за съвет към теб. А Владо се надявам да ме светне по другите въпроси. Някак не ми се струва правдоподобно по-маломощен двигател да се реже повече от моя, освен ако не му е правено нещо в Германия, но все пак аверчето го взе от сестра си:)))



Тема Re: ЗА ВЛАДО И САМО ДИЗЕЛнови [re: lvo_Dinkov]  
Авторbugmaster (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 16:55



Сигурен ли си Иво? Защото аверчето няма защо да ме лъже. Ште проверя пак и ще ви кажа, но за сега не ви вярвам. Ако се лъжа ще ви дължа извинение. ОК :)))



Тема Re: ЗА ВЛАДО И САМО ДИЗЕЛнови [re: bugmaster]  
Автор Vili_Mazda (Mazda 626)
Публикувано01.07.03 00:29



Абе bugmaster
ти си бил доста недоверчив човек. Като не ми верваш вземи един най-обикновен каталог и прочети бе пич. То си пише там всичко (относно Vectrite 1.6i ) и това твойто аверче нещо яко се е объркало, щото Vectra изобщо няма 105 к.с. както казваш. Те такова животно нема!!!
А за изрязването ти писах, пък и ти сам каза, нали на ония пич току що са му били сменяни филтрите. Казах ти бе пич кат ги смениш и твойте и се пуснете пак и тогава пак пиши кво е станало!!!!!

Айде със здраве


Тема Re: ЗА ВЛАДО И САМО ДИЗЕЛнови [re: Vili_Mazda]  
Автор Vili_Mazda (Mazda 626)
Публикувано01.07.03 00:35



Помисли си каква ще е разликата между един чисто нов въздушен и горивен филтър и срещу един замърсени и запушени такива, па макар и разликата в колите да е некви си 3 к.с. Баси

Айде със здраве


Тема Пич, кефиш ме... [re: bugmaster]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано01.07.03 12:43



...има хъс в теб, тва е най-важното!!!
Ами първо да започна с въпроса за филтрите, особено при нашите слаби двигателчета те имат огромно значение, повярвай ми, значи аз първия път като ги смених, ми се струваше, че ще полетя, колата работеше по-спокойно, по-лесно започна да качва обороти и т.н....
А колкото до тва с Вектрите, ами 1.6 са наистина 75 коня, колкото тебе, но не забравяй че ние сме дизели, имаме по-голям въртящ момент, а по-бързото ускорение на оборотите при опела се наваксва, пич, използвай яко полусъединителя на 2-ра, вярно ще го затормозиш, но от опит ти кавам че за Мерцедес това явно са го предвидили....
Питай още нещо ако съм забравил!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.