Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 06.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема К&N  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано25.06.03 17:27



Здравейте! Решил съм да си закупя коносовиден К&N филтър, но цената ми се вижа голяма. Предложението ми е следното: ако има навити да си купуват K&N филтър съгласни ли сте да го купите през мен? Идеята е че ако се съберем достатъчно голямо количество хора може да ми направат нелоша отстъпка!
Предимствата на коносовидния филтър са че вдига POWER-a, издържа много повече от обикновен филтър (1 600 000км и на 80 000 се прави смазване и почистване със специален препарат който струва 40лв), прави звука по-готин, смъква малко или много разхода и други.
Цената на филтър готов за употреба е 100-120лв без отстъпката в зависимост от размера на филтъра! Размера зависи от модела на автомобила!

Та има ли навитаци?

VTEC POWER


Тема Супер...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Vlado-BENZ (2pac 4ever)
Публикувано25.06.03 19:15



...особено ако ми намериш спортен филтър за дизел?



Тема Re: Супер...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (отнесен)
Публикувано25.06.03 20:38



Те са универсални. Почти де, в няколко модификации са.

Само Дизел


Тема Re: Супер...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано25.06.03 21:11



Ами има.
Ако искаш трябва да ми кажеш точния модел на колата и за друго трява да се разберем че ако аз го поръчам и кажеш че се отказваш...
Иначе аз на астрата 100% ще бодна щото намалява много времето за реакция на турбината, пък и ще ми излезе по-евтино в дълкосрочен план.
Ще ви дам един пример. Имам един френд с Фиат Турбо Купе. Много мощна кола. Направил си следния експеримент: Качил се в колата и яко газ да си засича до 100 направил ги за 7,1сек, после махнал оригиналния и забол К&N филтър и пак пробвал. Направил до 100 за 6,8сек. Не повярвал и го направил още 3 пъти теста като дори постигнал и 6,7сек!
Най-малкото сега колата му взучи зловещо!

VTEC POWER


Тема Ха Ханови [re: PARADOX_sf]  
Автор Vlado-BENZ (2pac 4ever)
Публикувано26.06.03 10:40



...ми аз като правя до 100 за 18.1 сек. (по книжка, иначе съм ги правил за 17.3 някъде беше) за колко ще ги правя сега?
Добре, сега сериозно, дали на атмосферен 2.0 дизел, 72 коня, ще има ефект според теб?
Виждаш го долу белия мерцедес, стар е, 86 година...как мислиш, дали ще има ефект, защото на мен всеки катър отгоре ще ми е полезен...
Въпроса не е само към теб де, и Доктора питам, защото той ги разбира дизелите...



Тема Re: Ха Ханови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (отнесен)
Публикувано26.06.03 14:25



Оо, сигурно ще има ефект. Като засмуче прахоляка, ще изпили цилиндрите, ще увеличи малко обема, ще полира и смукателните тръби, абе жив тунинг става

Абе момчета, я се замислете, що на никоя стандартна кола не слагат такива филтри? Щото са по-скъпи ли? Едва ли, има много скъпи стандартни филтри. Не! Щото не са надеждни, за това!
Няма нищо лошо да ги слагате само за гонки, но не и да се кара постоянно с такива филтри. Така че аргумента за по-дълъг живот по-добре го зарежете.

Ей ви тука една хубава статия за съвсем безпристрастно сравнение между стандартни хартиени филтри, с омаслена вата (като К&N) и от омаслена пяна.





"Unlike the pleated-paper and oiled-foam air filters, the oiled-gauze (като тези на К&N) filters demonstrated a poor filtration ability above a certain vacuum level ; the gauze is quite thin and dirt can be easily passed by the gauze under high vacuum conditions. Filtration efficiency was NOT consistent for both small particulate (< 10 microns) as well as larger particulate; the oiled gauze filters appeared to be less efficient at filtering small particulate than large, and were less efficient at small-particulate filtering than either the pleated-paper or the oiled- foam"

Освен това, пича накрая твърди, че увеличението на мощността БЕЗ филтър е в рамките на грешката на апаратурата му, или приблизително 5% и то при високо обороти.

Само Дизел

Тема Ама нищо не разбрах, НИЩО!!!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (2pac 4ever)
Публикувано26.06.03 14:30



Дизел, ти сега си противоречиш, първо каза че ще има ефект, после каза че няма да има, и кажи си мнението: да си взема ли такъв филтър, има ли смисъл, ама супер безпристрасно!
А Paradox, ти ми кажи за този моя модел качи пара е филтъра?



Тема Re: Ама нищо не разбрах, НИЩО!!!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (отнесен)
Публикувано26.06.03 15:03



Прочети внимателно първото изречение от предишният ми постинг!

Щом толкова настояваш за моето мнение, ето го: бих си взел такъв филтър за да го слагам само когато ходя на гонки (не че ходя), но не бих карал постоянно с него. В зависимост от двигател и още 1000 неща, има някаква вероятност да получиш увеличение на мощността с няколко процента при максимални обороти. Ако мислиш, че това си струва парите, взимай.

Само Дизел


Тема Гледай сега, дееба...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (2pac 4ever)
Публикувано26.06.03 15:28



...ядоса ми се, стига де, знаеш че те уважавам!
Ами май ме устройва!
Аз точно за гонки ми трябва, искам да бия 1.6i със сигурност вече!



Тема Re: Ама нищо не разбрах, НИЩО!!!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано26.06.03 15:51



Между 100 и 120 без оттъпката. Още се събират хора за да знам колко да заявя.
Иначе съм виждал доста спортни автомобили с К&N.
А за коне не знам колко. Може да дигнеш до 5коня.

VTEC POWER



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.