Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 02.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Питам си?нови  
Автор kay_ ()
Публикувано12.06.03 02:23



Някой да си има на идея засто не ми включва перката на климатика изобщо не се върти. А климатика си работи, но в градски условия загриава до 100 градуса! и не ми харесва. На дълъг път явно се охлажда добре защото работната температура е 78 - 80 градуса.



Тема ДОбре дошъл в клуба..нови [re: kay_]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано12.06.03 10:11




Значи почни с продухване на двата радиатора отпред - но сваляне, миене, всичко както си трябва.. ако след това няма подобрение - най-добре смени термостата - 50 кинта е оригинален.
Ако след това вече няма подобрение - термодатчика.
Друго възможно е да са ти заминали четките на перките отпред - при мен ги разпробиха и така ги смениха.. иначе трябват нови перки а те са доста цифра.
Може да имаш теч на казанчето за антифриз.. т.е. не теч, ами просто разхерметизиране и тогава също може да те бъзика..

уплаших ли те? действай пък ще кажеш къде си намерил проблема



Тема Re: Питам си?нови [re: kay_]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 10:20



Veroyatno datchik e dal fira...



Тема Хм,нови [re: Чepнorлaв]  
Автор kay_ ()
Публикувано12.06.03 10:27



аз принципно не разбирам много. Щото се в сервиз я оправям. Ама няма логика да е от радиатора. Защото колкото и градуса да вдигне тая гад перката така или иначе не се върти. Виж за температурен датчик се сетих, а за термостата даже не знам каде стой.
Апропо кви са тея четки дето ги имаш на перките?



Тема Re: Хм,нови [re: kay_]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 10:36



Слушай са...

Радиатора може и да е наред, може и да не е... Но перката е нещо отделно...

Перката се стартира от термодатчик. Т.е. щом не стартира перката е или тя или датчика е проблема най-вероятно... Освен това кажи до колко вдигаш градусите? До 100, до 110, до 120(!!!)

Другата перка как се задвижва при теб - вискомуфа или електромагнитна?



Тема Е да денови [re: MB]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано12.06.03 10:47



ама на мен в началото още като я взех и ми въртеше само едната перка, после и тя спря. И се оказа, че четките на моторите им бяха заминали.. само едни четки от 10лв, ама погеже перките са капсуловани и трябва всичко да се сменя.. Но мойте хора ги рахпробиха, смениха четките и после го събраха някак си
Може да се познае евентуално като е загряла и почукваш центъра на перките.. ако тръгнат при почукване 100% са ти четки.
А четки имаш там, защото се движат от електромотори..



Тема Re: Хм,нови [re: MB]  
Автор kay_ ()
Публикувано12.06.03 11:11



Другата ми перка е вискозитетна, нема нищо електрическо. Поради тая причина се сумнявам че имам и четки. Въпреки това почуквах по перката на климатика, дори с ръка я развъртях - да ама не - изобщо не я кефи да работи!
Относно градусите дига до 98-100 градуса - до 120 никога не е вдигала. А червената зона е доста далеч от 100 градуса.



Тема Re: Хм,нови [re: kay_]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 11:24



Znachi tova koeto nay-lesno moje da napravish e da proverish dali datchika podava info (t.e. tok). Ako nyamash instrumenti shte e po-lesno v serviz.



Тема Re: Хм,нови [re: MB]  
Автор kay_ ()
Публикувано12.06.03 11:47



Имам 3-температурни датчика, те са на двигатела. Но незнам кои от всичките би ми свършил работа, и кои е за климатика. А инструменти нямам, в общи линии сам добър потребител на МБ, но не и монтьор. Но положението е за сервиз и понеже сам лайк на тема ремонти гледам да се подсигуря, че от сервиза да не ме пратят в 13-глуха и да ми съдерат кожата!



Тема Значинови [re: kay_]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано12.06.03 13:46



датчика з аперките на климатика е най-отгоре. Пробвай да махнеш буксата от датчика - ще го познаеш по това че е като рогачка - вде пишки стърчат нагоре. Ако перките са в ред, веднага след изваждането на буксата от датчика ще почнат да въртят. По това ще разберем дали проблема идва от перките или от другите неща...

Направи го това и се обади после.. датчика с енамира най-отгоре на термостата.. значи - отпред, вдясно от двигателя




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.