Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 16.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови  
АвторRumen D (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 20:09



Казвам се Румен и имам Peugeot405 1.9D сьбрах си пари да сикупя 605 2.1tdi но един приятел си докара 124 250d и аз останах доста очарован от тази машина с перфектна возия и изключителна изработка това ме накара да се откажа от пежото бих ви помолил за сьвет относно дефекти и цената на поддрьжката на този елегантен звяр Благодаря предварително.



Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: Rumen D]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (отнесен)
Публикувано15.05.03 21:14



Хубаво е, че имаш око за тия работи, Румене

Ако ще взимаш МВ-то, непременно организирай преглед в сервиз, да се вдигне да подемника и да се прегледат кардана, окачването, диференциала, ауспух. Да се свалят корите под двигателя и трансмисията и да се огледа добре. Също така трябва и пътна проба с човек, който знае какво да гледа (слуша).
Двигателя, ако не е на къде половин милион км, сам по себе си не е проблем. Проблемни са разните алтернатори, стартери и електрики, които са си като на всички останали автомобили, т.е. Бош и други такива. Като казах електрики се сетих, провери дали парното работи нормално - да се регулира топлината. Там една платка понякога дава фира при стари МВ-та, а е доста скъпа.
Абе така с две думи не може да се обясни, ама си отваряй очите, щото добре подържаните 124-ки станаха вече рядки, като белите лястовици...
За цената на подръжката могат да кажат колегите, щото аз не съм много в час с цените и сервизите.

Иначе 250 D е един оптимален вариант между икономичност и мощност и здравина. Разбира се, не е за състезатели, но затова пък при нормално каране дава 6,5-7/100, като спокойно може и още надолу. С такъв автомобил просто не усещаш пътя. На мен поне, често ми се случва да съм карал няколко стотин км и да не искам да пристигам, щото ми се кара още. Без майтап Винаги, за всяка кола, която съм имал, като и свикна и съм си мислел, че ми е много удобно в нея, но чак като покарах малко Мерцедес, разбрах къде е разликата. Дано и ти да я разбереш

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 15.05.03 21:15.



Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторrumen d (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 21:34



blagodaria ti za infoto. vse pak ot diselite znaesh li dali e viarno tvardenieto 4e sled mercedes za predpo4itane sa diselite na Peugeot? i viarno li e 4e 300 D e nai-dobria motor na 124?



Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: rumen d]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (отнесен)
Публикувано15.05.03 22:04



Пежо имат добри дизели до 1,9, но честно казано не им знам по-големите двигатели.

Иначе какво значи най-добрият двигател? Най-мощният, най-икономичният, най-издръжливият, най-плавния...?
300 Д е редови шестак с голям обем и от там идват много предимства, които ги няма при по-малките двигатели. Но пък имаш и 6 цилиндъра за поддръжка - все едно още половин двигател. Ако тръгнеш да правиш основен ремонт или ремонт на глава, ще усетиш тънката разлика, межу 6 и 4 цилиндъра.
Но ако търсиш "вечен" дизел (в кавички, щото вечни неща няма), 300 Д е правилният избор. Само че и няколкото немци, после и няколкото турчина, които са го карали преди теб, са си мислели същото и са го скъсвали от каране. Щото в БГ няма да дойде запазен 300 Д, понеже ще е за такива пари, че ще е непродаваем...Виж, за 250 Д шансът да не е толкова юркан е много по-голям. Затова ти казвам - 250 Д е златната среда - 200 Д по стандарт си е за таксита, 300 Д за такива, които не слизат от колата. За останалите, нормално каращите, остава 250 Д

Само Дизел


Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: Rumen D]  
АвторASTRA MAN (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 22:30



румене аз ще ти дам един сьвет не ставаи член на клуба на малките пишки с големи коли , а звяр е доста трудно да се нарече нещо което набира от 0 до 100 за 1минута с попьтен вятьр и шофйор 50Кг а и като ви гледам как се целувате от сега сьс Само Diesel после ще се вземете. Купи си OPEL и се радвай на живота чао и САМО RIFLE



Тема Aman ot smeshniciнови [re: ASTRA MAN]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 08:45



Vectra 2.0 16V TD(sled '95): 0-100 - 15,5 sec.; max speed - 178

Mercedes-Benz 250 D (do '94): 0-100 - 15,5 sec.; max speed - 190

Kakto mojem da vidim Opela e neveroyatno barz...

Inache golyamata kola na pat e golyaaaaaam kef. Ne te izmoryava, dori naprotiv.

I za malkite pishki - tova may sa tezi deto si kupuvat koli, za da hodyat po gonkite...



Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 08:54



Spored men chovek moje da napravi izvesten kompromis sas sastoyanieto na kolata, koyato kupuva... Estestveno sreshtu saotvetno po-niska cena.. No tryabva da se postarae dori i togava da se zapoznae s defectite i potencialnite badeshti remonti.

Inache kolkoto do cenata na poddrajkata - ima nyakolko vida chasti:
1. Turski - evtini (ne si kupuvay ot tyah)
2. Nemski - normalna cena (povecheto sa po-evtini ot tezi za Opel Omega primerno)
3. Originalni - te opredeleno sa skapi, no ima smisal da se kupuvat za vajni elementi, podlojeni na golyamo natovarvane (togava v krayna smetka izlizat po-evtini)

V dopalnenie bih kazal, che dori i da ne e pazena 124-kata pak si ostava mnogo yaka kola.



Тема Re: Aman ot smeshniciнови [re: MB]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (отнесен)
Публикувано16.05.03 11:25



МВ, не му се вързвай моля ти се, че сега ще почне да обяснява, колко бърза била Астра с чип-тунинг, като че ли някой тук го интересува...

Само Дизел


Тема Re: Aman ot smeshniciнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ ()
Публикувано16.05.03 16:42



Ха ха ама те верно смешниците дойдоха и тука бе!!!

Добре е да можеш да караш, но по-добре е да можеш да спреш, когато трябва!


Тема Re: Mercedes 250d или Peugeot2.1tdiнови [re: Rumen D]  
Автор Vlado-BENZ ()
Публикувано16.05.03 17:28



Румене, пич, аз бих ти казал само едно: НЯМА ПО-ХУБАВО от голямата кола!!!
Нищо че ще е по-тромавичка, то се изплаща, караш кола с ИМИДЖ...
А колкото до тва дали имам наблюдение върху двете машини, ами имам, по стечение на обстоятелствата съм имал W124, а леля ми имаше 205, но разликата си е от земята до небето, мисля че на всеки му е ясно...

Добре е да можеш да караш, но по-добре е да можеш да спреш, когато трябва!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.